Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych Polek

Okładka książki Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych Polek Sylwia Chutnik
Sylwia Chutnik Wydawnictwo: Debit Cykl: Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek (tom 4) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek (tom 4)
Debit
2021-10-27
2021-10-27

Okładka książki Karta nr 117 / 2023 Włodzimierz Brus, Sylwia Chutnik, Dominik Czapigo, Zbigniew Gluza, Ksawery Pruszyński, Redakcja Magazynu Historycznego KARTA, Anna Richter, Aleksiej Rogozin, Małgorzata Szejnert, Roman Umiastowski, Rafał Wnuk
Karta nr 117 /... Włodzimierz Brus, S...
Okładka książki Znak nr 818-819 / 2023 Edwin Bendyk, Dorota Brauntsch, Sylwia Chutnik, Diana Dąbrowska, Kamil Fejfer, Olga Gitkiewicz, Aleksandra Grzemska, Dominika Kozłowska, Małgorzata Lebda, Paweł Majewski, Krzysztof Marciniak, Andrzej Muszyński, Monika Ochędowska, Piotr Oczko, Zośka Papużanka, Janusz Poniewierski, Michał Potocki, Patryk Pufelski, Bianka Rolando, Ola Synowiec, Ola Szmida, Redakcja Miesięcznika ZNAK
Znak nr 818-81... Edwin Bendyk, Dorot...
Okładka książki Bajki mają moc. Wspierające opowiadania dla dzieci i rodziców Sylwia Chutnik, Marta Iwanowska-Polkowska, Joanna Jagiełło, Grzegorz Kasdepke, Barbara Kosmowska, Aneta Krasińska, Urszula Młodnicka, Ewa Nowak, Joanna Olech, Ewa Świerżewska, Joanna Szulc, Jarosław Żyliński
Bajki mają moc... Sylwia Chutnik, Mar...

Na początku nie byłam przekonana do wyboru niektórych kobiet przez autorkę lecz po przeczytaniu uważam, że każdej z Nas należy się miejsce w takiej książce.
Każda z Nas wypełnia w życiu wiele ról jako matka, córka, babcia, siostra, pracownik lub pracodawczyni.
Każda z Nas ma wiele doświadczeń pozytywnych jak i negatywnych, pasmo sukcesów i porażek.
Każda z Nas ma swoją własna historie do opowiedzenia.

Każda z Nas ma swoją...

To książka po której nie należy oczekiwać wiele, ale warto podejść do niej z otwartym umysłem. To zbiór pięknych grafik i krótkich biograficznych opisów, znanych polek. Znalazło się tu parę moich ulubionych postaci, ale poznałam też nowe, nietuzinkowe kobiety. Cieszę się, że powstała polska seria tej książki.

Warto przeczytać. Na mnie zadziałało motywująco. Poznałam kilka Polek, których nie znałam, a na niektóre spojrzałam inaczej, bo nie znałam ich życiorysu. To nie jest arcydzieło. To zbiór krótkich życiorysów słynnych Polek, więc nie oczekuj za dużo. Podejdź do tej serii z otwartym umysłem.

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek - 100 historii niezwykłych Polek

Jak dla mnie jest to książka idealna dla każdej i każdego z nas ! Nawet nie wiecie jak się cieszę, że taka pozycja powstała. No coś niesamowitego!
Dzięki tej pozycji możemy poznać niebywałe historie, które powinny być pielęgnowane i przekazywane dalej. Jest to książka wielopokoleniowa więc jak już mówiłam dla każdego i każdy znajdzie tam coś dla siebie.Wśród opinii jakie czytałam na temat tej pozycji zauważyłam że często jest ona źródłem rozmów z swoimi członkami rodziny. Dzięki niej ludzie poznają swoje niezwykłe Polki z którymi mieszkają, uczą się , czy się przyjaźnią. Niesie za sobą siłę i nadzieję na lepsze jutro, przekazuje niezwykłą mądrość , także wizualnie piękny sposób, ponieważ ilustracje tam zawarte są odjechane!

Pamiętajcie każda i każdy z nas może zmienić świat!

Recenzja z mojego ig @zuziawydro

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek - 100 historii niezwykłych Polek

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Tragedia. Co z tymi dziećmi będzie jak takie knoty będziemy im pozwalali czytać? Nasze "zbuntowane nastolatki" mądrzejsze raczej po nich nie będą... Fałszywe autorytety powciskane między te autentyczne, jakieś niesprawdzone pod względem historycznym, powielone tutaj bajdy kreujące niektóre postacie na nieskazitelne bohaterki - żenada...

Pozwolę sobie zamieścić poniżej krótki (11 minut),ale jakże wymowny film omawiający tego gniota:

Pozwolę sobie zamieścić poniżej...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Ta książka podobała mi się najmniej z całej serii. Wydaje mi się, że niektóre postaci są w niej takimi "zapchaj dziurami" i kompletnie nie masują. Pomyślcie że obok Marii Skłodowskiej-Curie jest jakaś youtuberka, a obok Wan dy Krahelskiej Wiki Gabor... Trochę się czułam zażenowana

Lekka, przyjemna książka. Jednocześnie można wyciągnąć z niej bardzo dużo pozytywnych wartości. Przede wszystkim wiary w siebie, odwagi, siły w dążeniu do upragnionych celów.

Zacznę od tego, co mnie ujęło najbardziej w tej książce: piękne ilustracje, wykonane przez 32 Artystki. Myślę, że są tu nieodzownym elementem.

Co zaś do samej książki, to śmiało przyznaję, że czytało się bardzo przyjemnie. Sylwetki Polek są przygotowane przede wszystkim z myślą o młodych odbiorcach, bo język jest dość prosty a losy kobiet opisane zwięźle i bardzo przystępnie. Dla starszych mogą stać się punktem wyjścia do zapoznania z pełną biografią.

Bardzo się cieszę, że zestawione tu kobiety zasłynęły w różnych branżach i są zarówno te znane jak i mniej sławne.

Polecam, bo Ich historie mogą stać się ciekawą inspiracją dla młodych dziewczyn.

Co za feministyczny gniot. Psyholożka, biolożka, i inne neologizmy, a na koniec jeszcze doktora. Trzymajcie tego szmatławca z dala od dzieci.

Maja Włoszczowska i Maria Curie w zestawieniu z nie niezwykłymi Polkami, a raczej...szkoda słów.

• Literatura dziecięca
  • 📸 TBR non-fiction