Zespól Aspergera. Inny mózg, inny umysł

978-83-7134-348-3
asperger, autyzm
zdrowie, medycyna
okruszek

Książka stanowi zbior informacji o zespole Aspergera i wysokofunkcjonującym autyzmie. Zawiera także porady praktyczne, historie rodzin i dzieci oraz przykłady materiałów edukacyjnych, które są atrakcyjne dla tej grupy uczniów.

książek: 1954
Strega | 2014-05-10
Przeczytana: 10 maja 2014

Rozczarowała mnie ta książka. Autorka jest lekarzem i pedagogiem specjalnym, pisze artykuły, prowadzi warsztaty i szkolenia, spodziewałam się więc, że tematyka Zespołu Aspergera zostanie omówiona szczegółowo, z podaniem różnego rodzaju praktycznych wskazówek.

Według mnie temat został potraktowany powierzchownie. Mało tu praktycznych porad. Są natomiast przytoczone historie i wypowiedzi osób z Zespołem Aspergera, zamieszczono różnego rodzaju testy matematyczne oraz ciekawostki typu, która z wybitnych osób posiadała cechy ZA.
Potraktowałam tę książkę właśnie jako ciekawostkę, bo jak dla mnie to przydatnych informacji jest w niej zbyt mało.

Zuzanna | 2016-01-10

W 2009 roku przeczytałam książkę z zainteresowaniem. Nie było takich książek i informacji o zespole Aspergera wtedy na naszym rynku wydawniczym. Dobra książka, napisana prostym językiem, głownie dla rodziców i nauczycieli. Polecam nawet dzisiaj.

Akari | 2016-07-01
Karola | 2015-06-27