Katedra Otchłani. Tom 1: Ewangelia z Ariathii / Gildia asasynów

Okładka książki Katedra Otchłani. Tom 1: Ewangelia z Ariathii / Gildia asasynów Sébastien Grenier, Jean-Luc Istin
Okładka książki Katedra Otchłani. Tom 1: Ewangelia z Ariathii / Gildia asasynów
Sébastien GrenierJean-Luc Istin Wydawnictwo: Lost In Time Cykl: Katedra Otchłani (tom 1) komiksy
komiksy
Katedra Otchłani (tom 1)
La Cathédrale des abymes, volume 1, L’Evangile d’Ariathie oraz La Cathédrale des abymes, volume 2, La Guilde des assassins
Lost In Time
2021-08-16
2021-01-01
Jakub Syty

Okładka książki Świat Akwilonu: Elfy Tom 11 Kyko Duarte, Jean-Luc Istin
Świat Akwilonu... Kyko Duarte, Jean-L...
Okładka książki Świat Akwilonu: Magowie:: Aldoran. Tom 01 Kyko Duarte, Jean-Luc Istin
Świat Akwilonu... Kyko Duarte, Jean-L...

Okładka książki Barakuda - 5 - Kanibale Jean Dufaux, Jérémy Petiqueux
Barakuda - 5 -... Jean Dufaux, Jérémy...
Okładka książki Armada. Tom 1. Philippe Buchet, Jean David Morvan
Armada. Tom 1. Philippe Buchet, Je...
Okładka książki Barakuda - 4 - Rewolty Jean Dufaux, Jérémy Petiqueux
Barakuda - 4 -... Jean Dufaux, Jérémy...
Okładka książki Geneza Clay McLeod Chapman, Jakub Rebelka
Geneza Clay McLeod Chapman...
Okładka książki Skarga Utraconych Ziem: Czarownice Tom 1 - Czarnogłowy Jean Dufaux, Béatrice Tillier
Skarga Utracon... Jean Dufaux, Béatri...
Okładka książki Armada. Tom 2. Philippe Buchet, Jean David Morvan
Armada. Tom 2. Philippe Buchet, Je...

Wiem, że w sieci znajdziecie mnóstwo ohów i ahów nad tym tytułem. Ja nie należę do tego grona.
Czytając, mialem wrażenie, że wiele kadrów już widziałem (Władca Pierścieni, Gra o tron). Nieco wtórnie.

Ogólnie jeśli podobały Ci się "Pierscienie wladzy" Na Amazon Prime, lub "Willow" na Disney+, ten tytuł pewnie przypadnie Ci do gustu.
Podobny poziom. Taki fantasy - McDonalds.
Uwaga jednak - komiks dla dorosłych, lub starszej młodzieży.

A teraz plusy: Bardzo ładnie wydany (brawo @lostintime !).
Rysunki to bardzo mocna strona tej lektury. Nie są w moim guście, ale trzeba przyznać, że mogą się podobać i ciągną całą historię.

Podobny poziom. Taki fantasy -...

W komiksie przeplataja sie dwa watki.
W jednym mloda i piekna (troche zbyt seksistowska jak na moj gust) exkrzyzaczka (?) wykonuje niebezpieczne misje dla roznych osob. Takie jak zabijanie innych, ochrona czy zdobywanie pewnych przedmotow. Poznajemy takze jej mlodosc i dowidujemy sie jak trafila do Zakonu Krzyzyackiego, kto ja szkolil, jak potoczyly sie jej losy.
Drugi watek jest o mlodym budowniczym, ktory wykonal piekna, monumentalna budowle, za ktora pewien mag nie chce mu zaplacic.
Rzecz sie dzieje w swiecie, w ktorym polnoc i poludnie zylo w wiecznej wojnie, bogom sie to nie podobalo i rozdzielili te dwie krainy poteznym urwiskiem.
Proroctwo glosi o pojednaniu polnocy z poludniem i narodzinach syna bogow.
Swietna historia, bardzo wciagajaca.
Niesamowicie ladnie zilustrowana.
W tym komiksie sa bardzo duze, szczegolowe przepiekne ilustracje, od ktorych trudno oderwac wzrok.
Nie tylko swietna historia, ale takze piekne rysunki.
Bardzo polecam.

W komiksie przeplataja sie dwa watki.
Drugi...

Moi Drodzy
➡️Czas jakiś temu zobaczyłem pierwsze zajawki tego komiksu na fanpage'u @wydawnictwolostintime na fejsie i już od tej pory miałem stuprocentową pewność, że ten komiks zawita do mojej biblioteki. I jak widzicie - zawitał!
Jest to frankońskie fantasy, którego to rodzaju osobiście nie miałem okazji czytać i tym chętniej się przekonam, czy przeczucia mnie nie myliły 🙂
➡️Wydanie to po prostu ABSO-KUŹWA-LUTNE mistrzostwo świata! Lost in Time wzbiło się na wyżyny, wydając to w wielgachnym formacie, oczywiście w twardej oprawie i proponując nam przy okazji dwie okładki (zwykłą i limitkę za te same pieniądze). Ta, którą tu widzicie to zwykła, gdyż ta właśnie zachwyciła mnie kompletnie. Cudo! Dostajemy tu dwa zeszyty oryginalne w jednym tomie: "Ewangelia z Ariathu" i "Gildia Asasynów".
➡️A co napisał wydawca?
"Świat podzielony przez gigantyczny uskok, walczące ze sobą od wieków dwa imperia i ktoś, kto pragnie je zjednoczyć…
Sinead miała dziesięć lat, kiedy została przygarnięta przez templariusza Briaga. Dorastając i szkoląc się w zakonie wojowników, dowiedziała się o proroctwie Otchłani, mówiącym, że pewnego dnia oba cesarstwa połączy katedra. Dorosła Sinead rusza na poszukiwanie Ewangelii związanej z proroctwem.
W tym samym czasie budowniczy Pier de la Vita jedzie z rodziną do miasta Anselme, aby rozstrzygnąć tam sądownie spór z niegodziwym, lecz potężnym magiem Ronfieldem. Podróż okazuje się niezwykle niebezpieczna…"
I ode mnie się więcej nie dowiecie o treści ani słowa, gdyż to byłoby już spoilerowanie. Po tej zajawce całość zapowiadała się genialnie!
Aha! Jak napisano - komiks tylko dla dorosłych 🙂
➡️Zacznijmy od obrazków. Przepraszam - od obrazów! Bo to są obrazy, dzieła sztuki, to jest coś całkowicie niesamowitego! Już abstrahując od samego scenariusza (wrócimy do tego) - dla samych tych kadrów kupiłbym to na 100%, kropka. Cóż to za obrazy! Perfekcyjnie pokolorowane, z przepięknymi detalami, powalającymi krajobrazami, monumentalnymi zamkami i katedrami, patetycznymi postaciami rycerzy, księżniczek, templariuszy i wszystkiego tego, co dla mnie uosabia fantasy. To po prostu jest GE-NIAL-NE! A rozkładówki! O dżizas! No tylko powiększać i na ścianę! PETARDA!!! Zapewniam, że przy niektórych kadrach zatrzymacie się na dłużej, żeby nacieszyć nimi oczy 🙂
➡️Powiedziałbym wręcz, że miałem silne wrażenie, że oglądam znakomite screen-arty ze świetnej gry RPG, a trochę ich w życiu obejrzałem, więc wiem co mówię 🙂 A te krajobrazy! Zimne i wietrzne a niedługo potem pustynne i niegościnne, Północ i Południe, dwie połówki tego samego świata, ale zupełnie inne. Och ach!
➡️A tak w ogóle, pod wpływem porywających, przepięknych rysunków templariuszy myślę o rzuceniu rewolweru i gwiazdy szeryfa i złapaniu za miecz i płaszcz z czerwonym krzyżem 😀 No ale jeszcze się zastanowię 😅 Co o tym myślicie? 😉
➡️Historia jest typową historią fantasy, o zdradzie, tajnych misjach, bitwach, podłych najemnikach, nekromantach (@katooola 😉),wrednych magach, elfach, starożytnych świątyniach i gwałtownych, brutalnych panach na włościach - przemawia idealnie do mojej wyobraźni i wyobrażeń o fantasy.
➡️Jest to przepiękna baśń dla dorosłych, w której zdarzają się sceny gwałtu i sceny brutalne a także łagodny erotyzm. To baśń, którą czyta się z niezwykłą przyjemnością, z wielką ciekawością, wręcz fascynacją, a że niestety jest krótka - czyta się ją szybko, za jednym podejściem. Chociaż trzeba zaznaczyć, że tak wielki format i przy tym mała czcionka nieco ten proces wydłużają, pozwalając nam w pełni nacieszyć się opowieścią.
➡️Sinead, główna bohaterka, skupia w sobie cechy i historie większości znanych mi bohaterów fantasy, jest przepiękną, niebezpieczną kobietą z tragiczną przeszłością, wyszkoloną w walce przez templariuszy i w sztuce zabijania przez asasynów. Odnajdziecie tu wiele podobieństw do innych historii, co wcale nie jest wadą, a właśnie zaletą, gdyż te podobieństwa to najlepsze, co znajdziecie w fantasy.
➡️Podsumowując - bez wątpienia "Katedra Otchłani" będzie kolejną serią, która ozdobi w całości moje półki a jej bohaterowie (a zwłaszcza bohaterka 😉) zapadną na dłużej w mojej pamięci. Oceniam tom pierwszy na 9/10, daję K-UZJ (Komiksowy Uncelkowy Znak Jakości) i zdecydowanie polecam wszystkim wielbicielom fantasy i nie tylko, gdyż moim zdaniem to idealna pozycja, żeby tym gatunkiem się zainteresować.
➡️Ten komiks to prawdziwa perła w dorobku @wydawnictwolostintime, a ze względu na całokształt śmiało można go uznać za wydanie premium! Takich komiksów żąda i pożąda lud 😁 Brawo!

Moi Drodzy
Jest to frankońskie fantasy, którego to rodzaju osobiście nie miałem okazji czytać i tym chętniej się przekonam, czy przeczucia mnie nie myliły...

Rewelacyjny komiks fantasy. Piękne rysunki, ciekawa, dwuwątkowa historia. Czeam nanastępne części.

• Komiksy
  • Komiks
  • Przeczytałam
  • Posiadam - komiks/manga

Dodaj cytat z książki Katedra Otchłani. Tom 1: Ewangelia z Ariathii / Gildia asasynów