Bah Bah. Iran dla dociekliwych

Okładka książki Bah Bah. Iran dla dociekliwych Il. Katarzyna Adamek-Chase, Albert Kwiatkowski
Okładka książki Bah Bah. Iran dla dociekliwych
Il. Katarzyna Adamek-ChaseAlbert Kwiatkowski Wydawnictwo: Dwie Siostry Seria: Świat dla Dociekliwych literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Świat dla Dociekliwych
Dwie Siostry
2021-07-28
2021-07-28
Iran Irańczycy obyczaje podróże

Okładka książki Baśnie perskie. Złoty ptak Ewa Beniak-Haremska, Albert Kwiatkowski
Baśnie perskie... Ewa Beniak-Haremska...

Wakacje to czas sprzyjający podróżom i przygodom, dziś więc pokażę Wam kolejny tom serii "Świat dla Dociekliwych" wydawnictwa Dwie Siostry.

"Bah bah. Iran dla dociekliwych " zabierze nas w bardziej egzotyczne rejony. Ten przewodnik opowie nam historię dawnej Persji, zapozna z wierzeniami, kulturą i usposobieniem mieszkańców dzisiejszego Iranu.

Już we wstępie ilustrowana mapa Iranu wskaże nam najważniejsze miejsca i zabytki, podpowiadając tym samym o czum będziemy czytać na następnych stornach. Każdy z punktów na mapie odsyła nas też do króciutkiej notki, która nakreśla ogólny obraz danej destynacji.

W trakcie lektury tej książki dowiemy się wielu fascynujących faktów historycznych (jak np tego, że kraj ten jest stosunkowo młody),poznamy arcyciekawy i oryginalny ustrój Iranu, dowiemy się jakimi językami porozumiewają się jego mieszkańcy (i skąd ogromne czasami podobieństwo do języka polskiego),w co wierzą lokalsi, jakie obchodzą święta, z czego słyną (każdy z nas słyszał o perskich dywanach czy o szafranie) i dlaczego są tak dogłębnie gościnni.

To bardzo ciekawa lektura, tym bardziej, że (muszę wyznać) niewiele wiedziałam do tej pory o tym kraju. Po lekturze przewodnika jest mi o wiele bliższy, choć pod wieloma względami mnie zaskakuje. Bardzo spodobał mi się język perski i nawet przeszło mi przez myśl czy nie poszukać jakiegoś kursu, aczkolwiek czuję, że mogłabym polec w języku pisanym 😂 Iran dalej jawi mi się jako miejsce egzotyczne, jednak czuję, że podróż do tego kraju byłaby nieocenioną okazją nie tylko do zetknięcia się z fascynującą kulturą, ale i do przyjrzenia się samemu sobie.

Tymczasem, zanim kupimy bilety lotnicze, polecam Wam tę książkę ❤️😉

Już we wstępie ilustrowana...

Krótka, wciągająca opowiastka o Iranie . Choć nie wiem co zostanie w mojej głowie to książkę polecam, przyjemnie się czytało, wydana jak Baśnie z tysiąca i jednej nocy choć nie wiem skąd to skojarzenie. Nie ma tu zbyt wiele treści ale jest to co lubię najbardziej ciekawostki. To pierwsza z serii na mojej półce i na pewno nie ostatnia.

Świetna, i nie tylko dla dzieci. Polecam!

Świetna, i nie tylko dla dzieci. Polecam!

Gdy ta xiążka trafiła w moje ręce nie wiedziałem, że to pozycja dla dzieci. No, ale skoro już ją miałem...
Przeczytałem już kilka xiążek traktujących o Iranie, jego historii i kulturze i wydawało mi się xiążka dla dzieci niczym mnie nie zaskoczy. I tu niespodzianka. "Bah bah" zawiera dużo ciekawostek o Iranie, których nie znalazłem w innych pracach. Uważam, że to fajne, lekkie w formie uzupełnienie wiadomości o Iranie.
Szkoda tylko, że xiążka nie zawiera żadnych zdjęć. Przydałyby się bardziej zamiast rysunków.

• Dla dzieci
  • Podróżnicze