Moment życia

Wydawnictwo: Novae Res
Moment życia

JEDEN NIEWINNY I PRZYPADKOWY INCYDENT, KTÓRY ZMIENIA WSZYSTKO. Joanna jest dwudziestoparoletnią studentką, która przeprowadziła się z małego miasteczka do Płocka. Ma własne mieszkanie i dobrą pracę. Wiedzie spokojne, uporządkowane życie aż do dnia, kiedy zostaje osaczona przez przystojnego mężczyznę, którego spotyka na każdym kroku. Początkowa niechęć szybko przeradza się w uczucie niczym z...

JEDEN NIEWINNY I PRZYPADKOWY INCYDENT, KTÓRY ZMIENIA WSZYSTKO.

Joanna jest dwudziestoparoletnią studentką, która przeprowadziła się z małego miasteczka do Płocka. Ma własne mieszkanie i dobrą pracę. Wiedzie spokojne, uporządkowane życie aż do dnia, kiedy zostaje osaczona przez przystojnego mężczyznę, którego spotyka na każdym kroku. Początkowa niechęć szybko przeradza się w uczucie niczym z bajki.

Wszystko zaczyna się komplikować, kiedy Joanna przypadkiem dowiaduje się, że mężczyzna jest gangsterem. Zawziętość i chorobliwa zazdrość Krzysztofa oraz nieustępliwość i własne zdanie Joanny powodują, że ich spotkania są pełne pasji, erotyzmu, a także wiecznych kłótni, rozstań i powrotów.

"Moment życia" to historia prawdziwej, trudnej i wytrwałej ponad wszystko miłości, dla której warto poświęcić życie.

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2015

źródło okładki: http://novaeres.pl/

Kasiek | 2015-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2015

Od kiedy przeczytałam opis fabuły przeczuwałam, że to książka dla mnie. Dodając do tego pochlebne opinie innych czytelniczek, a także wzmiankę o podobieństwie do twórczości Agnieszki Lingas - Łoniewskiej, nie mogłam doczekać się kiedy zatracę się w tej powieści. I tak się właśnie stało. Historia Joanny i Krzysztofa pochłonęła mnie na dobrych kilka godzin. Nie mogłam się od niej oderwać.
Świetnie nakreślona fabuła sprawiła, że czytałam jednym tchem. Akcja toczy się wartko, dzięki czemu nie ma momentów, które by się dłużyły. Dialogi przepełnione emocjami są kwintesencją poszczególnych wątków. A wszystko to dzięki odpowiedniemu wykreowaniu głównych bohaterów. Zderzenie ich osobowości powoduje, że konflikt goni konflikt. Nie brakuje też romantycznych momentów, jednak są one subtelne. Autorka nie "słodzi", nie nadużywa wyznań miłosnych, nie powiela typowych schematów.
Co do zakończenia, to obstawiałam kilka opcji, jednak muszę przyznać, że takiego najmniej się spodziewałam. Myślałam,...

książek: 1943

"Obawiam się, że budząc się przy nim, będę widziała złego człowieka."

Znając książkę Agnieszki Lingas - Łoniewskiej "W zapomnieniu", nie jestem w stanie uznać "Momentu życia" za twór oryginalny - za dużo tu podobieństw. To wpłynęło na moją ocenę, ale niestety nie tylko to...

Joanna to dziewczyna gangstera, lecz jakiekolwiek skrupuły ma tylko na samym początku. Zajęcie ukochanego nie przeszkadza jej, dopóki dziewczyna nie zacznie się bać, że stanie mu się coś złego. Nie zastanawia się, że Krzysiek przemyca i handluje narkotykami, że całkowicie ją zdominował, kontroluje każdy jej krok i wszystkie sprawy w jej życiu, a także bywa agresywny i brutalny. Joanna tkwi w związku, który określiłabym jako toksyczny - ciągłe kłótnie, walka, obrażanie się, sceny zazdrości. Cóż, może niektóre kobiety lubią, kiedy się nimi pomiata, ale ponieważ dla mnie byłoby to nie do zniesienia, cała ta miłosna historia została pozbawiona jakiegokolwiek powabu...

Nie wiem tak do końca, co myśleć o tej...

wiech | 2016-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2016

Debiut literacki – niestety słaby.
Raził mnie nieudolny styl i momentami prostacki język.
Bohaterka – to naiwna dziewczyna. Nie przeszkadza jej związek z gangsterem, handlarzem narkotyków. Lubi się dobrze bawić, upijać.
W końcówce się ocknie. Za późno.
Autorce chodziło wyraźnie o to, żeby zwiększyć objętość książki. Co kilka kartek powtarzał się ten sam długi tekst: – wstałam, wzięłam prysznic, ubrałam się w to i to…, wypiłam kawę, zadzwoniłam po taksówkę… Do znudzenia.
Dobrnęłam do końca tylko dlatego, że byłam ciekawa jak zakończy się ta historia.
Fabuła ciekawa. Wykonanie słabiutkie.
Przeczytać można, świat się nie zawali - jednak na własne ryzyko :)

PS
To debiut, więc dodałam jedną gwiazdkę.

gosia123 | 2015-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2015

To kolejna z książek,które przeczytałam jednym tchem.Historia Joanny i Krzysztofa sprawia,że ani przez sekundę nie ma czasu na nudę.Koniec sugeruje ciąg dalszy,na który czekam z niecierpliwością

Jak pewnie zauważyliście, coraz częściej sięgam po książki polskich autorów i muszę przyznać, że jestem z tego powodu bardzo zadowolona. Zdarza się, że dzięki temu odkrywam prawdziwe perełki, a dzięki temu nabieram nadziei, że polska literatura również może być wspaniała. Jeszcze jakiś czas temu pewnie z taką chęcią nie zabrałabym się za powieść, która na okładce posiada polskie imię i nazwisko, ale teraz z wielkim zadowoleniem się w nie zagłębiam. Pora sprawdzić jakie wrażenie zrobiła na mnie książka Joanny Zawadzkiej pod tytułem Moment życia. Zapraszam do przeczytania dalszej części recenzji.

Kiedy Joanna przeprowadza się z małej mieściny do Płocka, całe jej życie jest bardzo uporządkowane. Dziewczyna pracuje jako asystentka szefa i trzeba przyznać, że taka praca niewątpliwie ją satysfakcjonuje i poświęca jej dużo swojego czasu. Oczywiście w wolnych chwilach lubi się zabawić z koleżankami. Czyż takie życie nie jest idealne? Pewnego dnia przykry incydent przed blokiem rujnuje jej...

książek: 2012
magpie101 | 2016-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

Ksiazka bardzo mi sie podobala mimo, ze na poczatku draznilo mnie dziecinne zachowanie Joanny. Wszystko dzieje sie w srodowisku przestepczym, glowni bohaterowie to wladczy i dominujacy Krzysztof oraz Joanna, kobieta niezalezna, ktora nie lubi sie podporzadkowac komukolwiek.
Brakowalo mi opisu dotyczacego wygladu glownych bohaterow, lubie sobie wyobrazic ich twarze jak czytam ksiazke.
Zakonczenie, w sumie to spodziewalam sie tego co zrobila Aska juz w momencie kiedy schowala do torebki wizytowke.
Czy potrzebuje kontynuacji? Jesli bylaby juz napisana to na pewno bym od razu zaczela ja czytac, jednak nie ma i nie wiadomo kiedy i czy w ogole bedzie, wiec zakonczenie dopowiedzialam sobie sama i chyba nie koniecznie musze przeczytac dalsze losy glownych bohaterow. Polecam!

Magda | 2015-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2015

Cała opinia dostępna pod adresem: http://smag-rekomendacje.blogspot.com/

Mały prezent z przepiękną dedykacją, za którą ogromnie dziękuję:*

Przyjemny i całkiem udany debiut. Wyzwala w czytelniku cały szereg emocji. Wciągająca. Spełniająca swoje najważniejsze zadanie - trafia do czytelnika, umila mu czas, a sceny erotyczne nie stają się nagle jedynym wątkiem, a są jedynie przerywnikiem, całkiem dobrze opisanym. Przyjemna w odbiorze, choć i nie raz łezka zakręci się w oku. Polecam :)

Joanna jest studentka, która przeprowadziła się z małego miasteczka do Płocka. Pracuje jako asystentka wiceprezesa w jednej z płockich firm. Wiedzie spokojne i uporządkowane życie aż do dnia, w którym na jej drodze pierwszy raz pojawia się Krzysztof. Od tej chwili dziewczyna wpada na niego praktycznie wszędzie - na ulicy, na imprezie, a nawet pod blokiem, w którym mieszka. Początkowa niechęć do niezwykle zaborczego i porywczego mężczyzny szybko przeradza się w fascynację podsycaną ogromnym pożądaniem. Wszystko zaczyna się komplikować, kiedy dziewczyna odkrywa, że Krzysztof jest gangsterem i kieruje grupą przestępczą, zajmującą się m.in. handlem narkotykami.

"Ten człowiek był złem wcielonym. Omamiał mnie. Przy nim nie byłam sobą. Najgorsze było to, że przyciągał jak magnes. Irytował, momentami przerażał, ale nadal przyciągał. Typ faceta, od którego nie można się uwolnić, nie można odejść dopóki sam nie pozwoli. Czuje się najważniejszy, niezniszczalny, niepokonany."

Cóż za...

mania_kch | 2015-12-19
Na półkach: Przeczytane, 2015

Powiedzenie, że jest bardzo dobra jest trochę na wyrost, bo choć początek bardzo interesujący to środek momentami był bardzo kiepski. Natomiast to, co podnosi ocenę tej książki, to zakończenie.Rewelacyjne.

KobieceRecenzje365 | 2015-09-19
Przeczytana: 19 września 2015

Ileż to ciekawych ludzi można poznać dzięki temu, że spełniło się swoje marzenie. Jakiś czas temu miałam przyjemność poznać Joannę Zawadzką, autorkę Momentu życia. Powieść ta, tak samo jak moja, jest debiutem literackim (w dodatku z tego samego wydawnictwa), a ja serdecznie zapraszam na recenzję.

Joanna – nasza bohaterka, to młoda kobieta, która po maturze uciekła z małego miasteczka do Płocka. W chwili gdy ją poznajemy, końcu udaje jej się względnie ustatkować. Ma własne mieszkanie, dobrą pracę i ambicje na to by zajść daleko. Jej życie płynie z dnia na dzień, a dziewczyna nie ma sprecyzowanych planów na daleką przyszłość. Lubi się bawić, spotykać ze znajomymi i oddawać przyjemnościom codziennego życia. Gdy pewnego dnia spotyka pod blokiem Krzysztofa – przystojnego i tajemniczego mężczyznę, wszystko zaczyna się zmieniać. Mężczyzna zaczyna wręcz ją prześladować. Wpadają na siebie tak naprawdę wszędzie gdzie to tylko możliwe, a każde takie spotkanie kończy się ciętą wymianą zdań...