Ważności. 7 wierszyków o ważnej treści

literatura dziecięca
Book Ojciec
2021-05-20
2021-05-20
wiersze poezja dziecięca wiersze dla dzieci wierszyki literatura dziecięca literatura dla dzieci

Pięknie zilustrowana książka o ważnych rzeczach w prosty sposób. Siedem wierszy traktuje o różnych aspektach życia dzieci: konkursach i zawodach, apetycie i jedzeniu, inności, przyjaźni, dzieleniu się, fizycznej autonomii i asertywności. Do każdego wiersza zaproponowano ćwiczenia dla rodzica i nauczyciela - to bardzo fajny element. Podpowiada, jak porozmawiać z dzieckiem o przeczytanym wierszu. Wartościowa lektura.

Piękna, mądra książka z wierszami, które wreszcie mam ochotę czytać synowi i nie zastanawiać się, czy czekają nas gdzieś między rymami określenia i sytuacje, które zupełnie mi nie odpowiadają. Do tego merytoryczne wsparcie dla rodziców, żeby jak najwięcej z lektury wynieść. I ilustracje - książka jest przepiękna, wydana z ogromną dbałością o szczegóły, cieszy i mózg i oko ;)

Zupełna nowość na rynku książek dla dzieci, napisana świetnym rymem, poruszająca ważne tematy w sposób bardzo przystępny dla dziecka. Bez moralizatorstwa, bez ocen, w duchu bliskości. Moje dzieci pokochały od pierwszego czytania, po dwóch dniach mówią, że to ich najlepsza książka i ma zostać z nami na zawsze. I ja podzielam ich zdanie.

Piękna książka, wartościowa zarówno dla dzieci jak i dla rodziców 💗 jestem oczarowana zarówna treścią jak i ilustracjami. Wierszyki są dobrym początkiem do rozpoczęcia rozmowy na dany temat- a dzięki wskazówkom autorki w ogóle extra 🙂

Córka uwielbia.

Córka uwielbia.