Przedsiębiorczość. Jak założyć i rozwijać własną firmę

Okładka książki Przedsiębiorczość. Jak założyć i rozwijać własną firmę Brian Tracy
Okładka książki Przedsiębiorczość. Jak założyć i rozwijać własną firmę
Brian Tracy Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Entrepreneurship: How to Start and Grow Your Own Business
Onepress
2021-04-14
2021-04-14
Leszek Sielicki
biznes motywacja brian tracy coaching przedsiębiorczosc finanse

Muszę przyznać, że autor jest mistrzem w robieniu ''fikołków''. Przez połowę książki czytamy jak należy postępować po czym w drugiej pisze dosłownie to samo tylko, że na odwrót.

Raz autor sugeruje nam żeby naszą założoną firmę umeblować/udekorować rzeczami z garażu/domu lub wyprzedaży po to żeby nie inwestować w to pieniędzy po czym czytam, że należy zainwestować w nasze biuro kilka tysięcy żeby klient widział, że jest dobrze prosperujące.

Kolejny na szybko przykład. Autor sugeruje nam jak należy ciężko starać się w pracy żeby szef/firma nas dostrzegła. Czyli przychodź wcześniej, później kończ, dokształcaj się, bierz na siebie więcej odpowiedzialności. Tylko po to żeby później czytać, żeby nie robić więcej niż musimy i żebyśmy szanowali czas.

Autor jest mistrzem w pisaniu co trzeba a co nie trzeba tak żeby każdy się w tym odnalazł i coś do siebie dopasował. Coś na zasadzie horoskopu, każdy tam znajdzie jakieś cechy osobiste pasujące do nas.

"Przedsiębiorczość. Jak założyć i rozwijać własną firmę" to najszkodliwsza i najgorsza książka, jaką przeczytałam w 2023 roku. Żadnej pozycji do tej pory na portalu nie wystawiłam oceny 1/10.

Brian Tracy postanowił wydać króciutki podręcznik dla młodych przedsiębiorców. Skupił się w nim m.in. na omawianiu mitów współczesnej przedsiębiorczości, metod opracowania biznesplanu czy podejmowanych działań marketingowych.

W ostatecznym rozrachunku z drukarni wyszła amerykańska papka, w której robi się przytyki w stronę Europejczyków i według której, pracownik powinien pracować za darmo.

Autor odnosi się do statystyk i liczb, których źródeł nie podaje nigdzie. Opowiada wiele nierealistycznych historii bez podawania nazw firm czy imion i nazwisk. Czytelnik nie może przez to zweryfikować rzetelności przypowiastek lub zgłębić tematu na własną rękę.

Brian Tracy poleca, aby nie pozwolić się nowemu pracownikowi wdrożyć w działanie firmy, do której właśnie przyszedł. Przedsiębiorca pisze wprost, aby obciążyć go maksymalnie pracą i codziennie dokładać więcej obowiązków. W przeciwnym przypadku pracownicy zaczynają czuć się niepotrzebni. Gdyby tylko pisarz był w stanie wymyślić jakiś złoty środek...

Amerykanin składa hołd ekstremalnie długim procesom rekrutacyjnym. Chwali firmę IBM za prowadzenie 2-letnich rekrutacji (nie znalazłam w zewnętrznych źródłach potwierdzenia, aby firma to faktycznie praktykowała),a sam zachęca do tego, aby z kandydatem porozmawiały co najmniej 3 osoby w minimum 3 różnych miejscach. Jestem bardzo ciekawa, jak to się ma do finansów firmy i bezcennego czasu potencjalnego pracownika.

Brian Tracy bardzo mi imponuje. Karierę zaczynał jako sprzedawca polis na życie. Według mnie jest bardzo wybitny w tym fachu, bo sprzedał tak szkodliwe treści w ogromnych nakładach.

P.S. Nie pozdrawiam początkującego przedsiębiorcy, który wypożyczył z biblioteki tę książkę przede mną i nie dbając o wspólne dobro, postanowił pozaznaczać sobie wiele fragmentów i tego nie wymazać.

To książka która pomaga nie tylko w pracy,ale także w życiu,autor motywuje do działania, do zmiany życia na lepsze i walki że swoimi słabościami,proponuje także pokonanie strefy komfortu i daje dużo inspiracji to druga pozycja po nawykach wartych miliony do poczytania- świetny bestseller.

Przyjemna książka, luźno się czyta, merytoryki w niej niewiele, niemniej jednak moim zdaniem to pierwsza lektura, po którą powinien siągnąć każdy, kto w przyszłości ma w planach tworzyć własny biznes

• Biznes
  • Literatura naukowa / poradniki
  • Biznes i przedsiębiorczość
  • 3. Przedsiębiorczość
  • Empik audio rozwój
  • Marketing i social media

Dodaj cytat z książki Przedsiębiorczość. Jak założyć i rozwijać własną firmę