Warren Buffett i Philip Fisher. Selekcjonuj jak mistrzowie. Ocena firmy 15 kroków.

Wydawnictwo: Łukasz Tomys
biznes, finanse
Matippl

Gdzie Twoje szanse na awans i podwyżkę są większe? Czy w firmie prowadzonej przez kompetentnych ludzi, której sprzedaż rośnie w tempie 15% rocznie dzięki przewadze konkurencyjnej i unikalnych produktach, czy w przedsiębiorstwie, które nie posiada wspomnianych atutów i pogrąża się w marazmie? Każdy, nawet nie dysponując kapitałem do inwestowania powinien dla własnego dobra poznać mechanizmy rządzące gospodarką i umieć odróżniać przedsiębiorstwa zwycięskie od potencjalnych przegranych. Jak je od siebie odróżnić? Zobacz jak Warren Buffett i jego nauczyciel Philip Fisher dokonywali selekcji spółek do portfela i oceniaj firmy wg piętnastu punktów. W materiale nie zabrakło licznych przykładów dotyczących spółek z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, takich jak ABC Data, LPP, Kruszwica, Comarch i innych. Dowiedz się : - dlaczego kupowanie akcji spółek płacących wysokie dywidendy nie zawsze jest dobrym pomysłem. Porównanie CCC z PGE - kiedy warto wykorzystać kłopoty firmy, aby kupić jej akcje po niższej cenie - w jaki sposób wykorzystać nieurodzaj rzepaku do zakupu Kruszwicy lub ciepły listopad i grudzień do kupna akcji LPP - dlaczego z reguły nie warto brać udziału w ofercie pierwotnej i kupować akcji firm, które na rynku są od niedawna. Debiut Comarch - czym jest poczta pantoflowa na rynku akcji, czyli niestandardowe źródła informacji giełdowych - jak zarządzany jest holding Buffetta Berkshire Hathaway - jak ocenić zarząd spółki i jego politykę - czy warto kupować spółki o podwyższonym wskaźniku Cena/Zysk - czym jest marża netto i marża operacyjna i dlaczego są istotne dla inwestora - i wiele innych Większość punktów prezentujących zasady oceny firm została opatrzona praktycznymi przykładami odnoszącymi się do działalności Warrena Buffetta oraz firm, które znasz z życia codziennego. Techniki inwestycyjne, które z powodzeniem stosował Philip Fisher wiele lat temu, nadal są aktualne. Wciąż posługuje się nimi Warren Buffett. Można je z powodzeniem stosować w XXI wieku i dzięki nim dokonywać bardziej świadomych zakupów akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i rynkach zagranicznych.

źródło opisu: https://www.gandalf.com.pl/e/warren-buffett-i-philip-fisher/

źródło okładki: https://www.gandalf.com.pl/e/warren-buffett-i-philip-fisher/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!