Tajemnica starej dzwonnicy

Okładka książki Tajemnica starej dzwonnicy Dariusz Rekosz
Okładka książki Tajemnica starej dzwonnicy
Dariusz Rekosz Wydawnictwo: Wydawnictwo Tandem Seria: Na tropach tajemnic literatura dziecięca
literatura dziecięca
Na tropach tajemnic
Wydawnictwo Tandem
2021-03-23
2021-03-23
kryminał przygodowa dla dzieci

Główny bohater to Radek Cicho, który zostaje zaproszony razem ze swoją przyjaciółką do babci na weekend. W Środzie Śląskiej odbywa się festiwal wina, na którym jest wiele innych atrakcji, które mogą spodobać się dzieciom. W części z nich biorą udział, ale okazuje się, że przede wszystkim zajmują się tajemnicą starej dzwonnicy... Znaleźli tam torbę pieniędzy, które okazały się fałszywe, a rano kartkę, która tych pieniędzy dotyczyła. Dzieciaki postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce, co skutkuje licznymi, niebezpiecznymi przygodami.
Z jednej strony dużo się dzieje, z drugiej dzieci powinny poznawać tę książkę z kimś dorosłym, kto mógłby im tłumaczyć, że to tylko książka i nie należy w dany sposób postępować. Znowu mam wrażenie, że autor zaczął kilka wątków, które chciał wykorzystać, ale później o części zapomniał lub je wyciął. Było tego jednak mniej niż w serii o Czarnym Maćku. Córce książka się podobała, ale dużo przy niej rozmawiałyśmy.

Ogólnie książka jest bardzo fajna.
Radek i Magda jadą do babci Radka na wakacje. Przy drzwiach kościoła znajdują woreczek z fałszywymi pieniędzmi. Gdy Radek, Magda i babcia zabierają worek, nazajutrz znajdują tam dziwną kartkę. Radek idzie na komisariat, żeby powiedzieć o tym policjantowi, a gdy wraca, Magda i kartka znikają. Jeżeli chcecie wiedzieć co było dalej, przeczytajcie.
POLECAM

Ogólnie książka jest bardzo fajna.

Cieszę się że poprzednicy zwrócili uwagę na nieuzasadnioną niechęć autora do bezprawnie prześladowanego i gnębionego narodu ukraińskiego.
Może i powinno oddzielić się twórcę od dzieła, ale nasze dzieci mogą nie mieć tyle krytycyzmu.

Czy naprawdę chcecie, żeby Wasze dzieci czytały książki pisane przez człowieka, który jest tak przepełniony nienawiścią wobec innych narodowości, że w trakcie wojny w Ukrainie zamiast pomagać uchodźcom nawołuje do nienawiści wobec nich?

baaardzo fajna książka polecam wszystkim czytelnikom

baaardzo fajna książka polecam wszystkim czytelnikom

ciekawa,momentami zabawna książka:) chce się ją czytać

ciekawa,momentami zabawna książka:) chce się ją czytać

Bardzo fajna, krótka książeczka. :)

Bardzo fajna, krótka książeczka. :)

Fajna książka! Jak dla mnie to trocę za któtka ale była ok.

Fajna książka! Jak dla mnie to trocę za któtka ale była ok.

• ZAMIERZAM PRZESŁUCHAĆ W 2021😮😊😊👏🏻👏🏻😂😍📖🎧
  • AUDIOBOOKI- MOJE ULUBIONE MAM JE 💕💜💚💖😘😍💞💙💗
  • 2014 *** przeczytane
  • GRAPCIO ma

Dodaj cytat z książki Tajemnica starej dzwonnicy