Radziłem się dróg: Z Tomášem Halíkiem rozmawia Jan Jandourek

Ptal jsem se cest
83-7033-349-4
religia
Snoopy

"Radziłem się dróg" to świadectwo powołania, które zrodziło się i umacniało w dramatycznej epoce aksamitnej rewolucji. Losy Tomáša Halíka toczą się w czasach kończącego się świata komunistycznej fikcji i wzrastającej przestrzeni prawdy w życiu społecznym. Strażnikiem tej przestrzeni pozostaje zaś niezmiennie odradzający się Kościół katolicki, zarówno ten podziemny, jak i ten jawny, po roku 1989.

Aleksandra | 2016-08-02

Bardzo dobra rozmowa ze wspaniałym, mądrym, odważnym człowiekiem, księdzem, teologiem, duszpasterzem...

Były momenty, które mi się dłużyły, ale cieszę się, że w taki sposób "spotkałam się" z moim ukochanym Halikiem.

poznanianka | 2012-09-21
Przeczytana: 14 sierpnia 2012

Człowiek, któremu nie można zarzucić bezczynności. Oczywiście nie trzeba się z nim zgadzać, ale posiadania ciekawego i burzliwego życiorysu nikt mu nie odmówi.
Aktualnie mam za sobą kilka książek opisanego wyżej autora i zasadniczo jestem pod wrażeniem. Choć zdarza mi się w czasie czytania krzyknąć w myślach: "Ja tak nie myślę!" lub "To nie prawda!" albo wyrazić swoje zdziwienie prostym pytaniem "Dlaczego?". Być może wynika to z funkcjonowania w różnych środowiskach oraz z przepaści wynikającej z posiadanych: wykształcenia i doświadczenia, jednak z pewnością znajomość twórczości ks. Halika prowadzi do poszerzenia horyzontów i poznania innego sposobu patrzenia na sprawy wiary i religii.

"Radziłem się dróg" nie jest jest kolejnym zbiorem rozważań, wykładów czy kazań. To wszystko w jednym. Przede wszystkim wywiad, taką posiada formę, jednak treść jest niewiarygodnie bogata. W wypowiedziach Tomasa Halika znajduje się ogrom informacji nie tylko o jego prywatnym życiu (choć nie zdradza...

K_Schmidt | 2015-08-12
Na półkach: 2015, Przeczytane