Card Captor Sakura #12

Okładka książki Card Captor Sakura #12 Mokona Apapa, Satsuki Igarashi, Tsubaki Nekoi, Nanase Ohkawa
Okładka książki Card Captor Sakura #12
Mokona ApapaSatsuki Igarashi Wydawnictwo: Waneko Cykl: Card Captor Sakura (tom 12) komiksy
komiksy
Card Captor Sakura (tom 12)
Kādokyaputā Sakura 12
Waneko
2021-01-11
2021-01-11
Karolina Dwornik
Przygodowe Kodomo Magical girls/boys akcja komedia dramat fantasy romans shoujo supernatural

Okładka książki Tokyo Babylon tom 1 Mokona Apapa, Nanase Ohkawa
Tokyo Babylon ... Mokona Apapa, Nanas...
Okładka książki RG Veda tom 5 Mokona Apapa, Nanase Ohkawa
RG Veda tom 5 Mokona Apapa, Nanas...
Okładka książki RG Veda tom 4 Mokona Apapa, Nanase Ohkawa
RG Veda tom 4 Mokona Apapa, Nanas...
Okładka książki RG Veda tom 3 Mokona Apapa, Nanase Ohkawa
RG Veda tom 3 Mokona Apapa, Nanas...

Odkryliśmy wszystkie karty, wygraliśmy ze złem. Sakura w końcu może odpocząć, a my razem z nią. Dwunasty, ostatni tomik pięknie wydanej mangi „Card Captor Sakura” jest już dostępny!

FABUŁA

Po zwycięstwie nad Eriolem, Sakura w końcu zamienia wszystkie swoje karty na jej własne. Syaoran pewnego dnia zbiera się na odwagę i mówi Sakurze, co do niej czuje, jednak dziewczynką będąc w szoku nie odpowiada mu. Przez kolejny dzień męczy się tym wyznaniem i myśleniem nad odpowiedzią. W końcu jednak zaczyna rozumieć, że także jest zakochana w Syaoranie, ale kiedy przybywa do niego, aby powiedzieć mu prawdę o swoich uczuciach, okazuje się, że ten wyjeżdża natychmiastowo do Hong Kongu. Dziewczynka postanawia uszyć ostatnią pamiątkę przyjacielowi i obiecać, że będzie czekać na jego powrót.

OPRAWA GRAFICZNA

Cała seria „Card Captor Sakura” to pięknie wydana manga w perłowych obwolutach. Kreskę, którą pokazywałam Wam przy okazji opinii poprzednich tomików jest delikatna i lekka, w końcu rozmawiamy o kultowym tytule, który każdy fan mang powinien chociaż kojarzyć.
Dymków jest mało, autorki więcej przekazują obrazem, niż słowem i wychodzi im to perfekcyjnie.
Nie wiem, czy nie jest to jedna z najładniej wydanych mang, jakie zdobią moje półki.

OPINIA OGÓLNA

Ostatni tom „Card Captor Sakura” kończy przygodę, w którą weszłam, jak do własnego domu. Pamiętam, że z początku postać Sakury nieco mnie irytowała, bo bohaterka jest bardzo młoda i niektóre jej zachowania działały mi na nerwy. Jednak wraz z kolejnymi kartami Sakura zmienia się i swoją postawę, a my jesteśmy świadkami dorastania dziewczynki i podejmowania odważnych, choć nie zawsze przemyślanych ruchów.
„Card Captor Sakura” to warta lektury manga! Co więcej zarówno młodzi czytelnicy japońskich komiksów, jak i ci starsi będą się przy tej historii bardzo dobrze bawić. Opowieść o dziewczynce, której przyszło uratować świat dzięki zdobytym po drodze kartom, a także połączenie tychże kart w zaklęcia jest oryginalnym pomysłem na fabułę. To już moja druga manga od grupy CLAMP i po raz drugi jestem kupiona twórczością autorek kryjących się pod tą nazwą. Zdecydowanie polecam spróbować sięgnąć po tę mangę!

FABUŁA

Nie spodobało mi się jak RG, MKR albo Tsubasa. Nie było także takie bezpłciowe jak Gate 7 albo nie wiało nudą jak w XXXholic.
Jak komuś brakuje słodkich i naiwnych mang to powinien sięgnąć po Sakurę. Jednak nie rozumiem tych dziwnych aluzji w postaciach drugoplanowowych. I rozumiem czemu wcześniej nie chcieli tego wydać. Jeden wątek jest dla mnie obrzydliwy i nie wiem czemu ma to służyć. W końcu miała to być manga dla najmłodszych?
Dziwnie się czyta gdy ma się świadomość, że to dzieciaki z podstawówki.

LAST CARDS OF SAKURA

I oto nadszedł moment, gdy kolejna manga od Waneko dobiega końca. szkoda, bo „Card Captor Sakura”, o której tu mowa, to zdecydowanie najsłodszy i najbardziej uroczy cykl na rynku. Co prawda mam nadzieję, że doczekamy się też wydania kontynuacji w postaci „Card Captor Sakura: Clear Card”, ale póki co cieszę się, że „CCS” po latach w ogóle ukazało się w Polsce.

Dla Sakury nadszedł czas ostatecznego rozliczenia. Rzecz w tym, że pokonanie zaklęcia Eriola i zamienienie wszystkich kart Clowa na jej własne to jedynie część tego, co na nią czeka. Syaoran bowiem podejmuje w końcu decyzję, by wyznać miłość! Na czym skończy się ta niezwykła opowieść?

LAST CARDS OF SAKURA

1920

Och! Jakie słodkie uroczę, przyjemne dla oka, zakończenie, wręcz boskie dla romantyków. Polecam, jak chyba wszystko od Clampa.

Najlepsza książka na świecie

Najlepsza książka na świecie