Dziewczyna do wynajęcia tom 1

Okładka książki Dziewczyna do wynajęcia tom 1 Reiji Miyajima
Okładka książki Dziewczyna do wynajęcia tom 1
Reiji Miyajima Wydawnictwo: Waneko Cykl: Dziewczyna do wynajęcia (tom 1) komiksy
komiksy
Dziewczyna do wynajęcia (tom 1)
Kanojo, Okarishimasu
Waneko
2020-10-25
2020-10-25
2017-10-17
Agnieszka Zychma
Komedia Romans Shounen Uczniowie/studenci Japonia Współczesność

Okładka książki Miłość uwięziona w czasie tom 1 Nanora, Yuuk Nishina, Zerokichi
Miłość uwięzio... Nanora, Yuuk Nishin...
Okładka książki Anohana - Kwiat, który widzieliśmy tamtego dnia tom 2 Busters Cho-Heiwa, Izumi Mitsu
Anohana - Kwia... Busters Cho-Heiwa, ...
Okładka książki Darling in the FranXX tom 1 CODE:003, Kentaro Yabuki
Darling in the... CODE:003, Kentaro Y...

Dziewczyna do wynajęcia to manga, za którą stoi Reiji Miyajima. Tytuł jest gigantycznym hitem autora i doczekał się spin-offu, adaptacji anime, a także serialu telewizyjnego emitowanego obecnie w Japonii. To dosyć nietypowa komedia romantyczna o relacji pomiędzy młodym chłopakiem, a dziewczyną, która za pieniądze umawia się na randki. Manga w Polsce wydawana jest przez Waneko.

Głównym bohaterem mangi Dziewczyna do wynajęcia jest student o imieniu Kazuya. Chłopak został rzucony przez swoją dziewczynę i jest załamany. Sposobem na polepszenie humoru ma być randka z dziewczyną z internetu. Nie chodzi jednak o kobietę poznaną na jakimś portalu randkowym, lecz taką wynajętą, by razem spędzić trochę czasu. Tak Kazuya poznaje dziewczynę o imieniu Chizuru. Randka przebiega bardzo miło, ale jest fikcją. W końcu towarzyszka tylko udaje zainteresowanie i bohater jest dla niej kolejnym klientem. Mimo to Kazuya decyduje się na kolejne spotkanie z Chizuru. Podczas opłaconej randki dochodzi jednak do zamieszania i rodziny obojga myślą, że są parą. Kazuya jest zbyt wielkim tchórzem, by przyznać jak jest naprawdę. Dlatego para decyduje się na udawany, płatny związek do momentu, aż bohater wyjawi prawdę na temat swojego związku z Chizuru. Tak rozpoczyna się niezwykła historia miłosna tej pary.

Największym grzechem wszelkich historii około romantycznych są nieznośni bohaterowie. Panowie zachowują się jak napalone dzikusy - wypuszczeni z klatki na widok samicy. Nigdy nie rozumiałem, dlaczego w mandze dominują faceci, którzy mają problem z utrzymaniem emocji i klarownością umysłu. Nie przepadam za humorem, gdzie widok odkrytej spódniczki peszy i gotuje od środka. Rozumiem rumieńce, ale nie przesadzajmy - widok majtek obcej dziewczyny nie czyni, że mamy panikować... Jest zabawnie, lekko, wakacyjnie. Historia mnoży niezręczne sytuacje. Próba zapomnienia o byłej bywa jednak drażliwa. Pierwsze dziewczyny, pierwsze telefony i nieznośna seksualność, która odbiera rozum.

Czy historia o dwudziestoletnim prawiczku, który korzysta z usług dziewczyny do wynajęcia, aby powetować sobie stratę dziewczyny oraz by zatrzeć wrażenie nieudacznika życiowego wśród kolegów ze studiów, może się podobać dorosłemu facetowi, który okres studencki i tego typu problemy ma już za sobą? Po przeczytaniu trzech pierwszych tomów serii wydawanej przez Waneko śmiało odpowiadam, że tak. Już dawno lektura mangi nie sprawiła mi takiej niczym nieskrępowanej przyjemności jak „Dziewczyna do wynajęcia” autorstwa Reiji Miyajimy. Już dawno nie pamiętam takiej radości, relaksu i pozytywnego humoru, jaki wywołuje japoński komiks, jak właśnie podczas lektury pierwszych trzech tomików wydawanej skądinąd w dalszym ciągu w Japonii serii.

Historia początkowo wydaje się niezwykle banalna i mało skomplikowana. Kazuya Kinoshita zostaje rzucony przez swoją pierwszą „poważną” dziewczynę, co mocno przeżywa – norma prawda? Aby się jakoś pogodzić z losem, wyszukuje na portalach randkowych laskę, której towarzystwo można wykupić, a że kasy ma, bo dostał od rodziców sporo, to ostatecznie korzysta z usług niejakiej Chizury Mizuhary. Ta robi na nim niesamowite pierwsze wrażenie, choć de facto młodzieniec szybko przekonuje się, że jej zachowanie to gra, praca, świadome igranie z klientem, którym jest przecież Kazuya. Sprawy komplikują się jeszcze mocniej, gdy nasz prawiczek przedstawia Mizuharę, jako swoją dziewczynę przed rodziną… Aha, szybko też pojawiają się kolejne kłopoty, miłosne epizody i…śmiech czytelnika.

Z perspektywy osoby, która przeczytała już trzy tomy tej serii, muszę zapewnić was na wstępie, że im dalej w las, tym zdecydowanie lepiej, ciekawiej, dynamiczniej i bardziej komicznie. Oczywiście powstrzymam się od spojlerów, abyście sami to wszystko odkryli, ale zdradzę tylko, że takiego nagromadzenia, zbiegów okoliczności, żartów sytuacyjnych, humoru i pikanterii już dawno nie widziałem. I co z tego, że część tych elementów może sprawiać wrażenie nieco przesadzonych (rzeczone zbiegi okoliczności),jak w całości wypada to tak genialnie? Będę powtarzał do znudzenia, że zabawa podczas lektury tej lekkiej historii jest niesamowita.

Siłą tej mangi są nie tylko elementy ecchi, których nie brakuje w każdym z tomików, nie tylko dosadne i niekiedy seksistowskie – a na pewno niepoprawne politycznie w dzisiejszych czasach – żarty, piękne kobiety czy ogólnie panująca zwiewna i lekka atmosfera. Siłą tej serii są też świetnie nakreślone postaci, które wywołują w nas często skrajne emocje. A że tych – bohaterów rzecz jasna - jest cała paleta, to naprawdę jest w czym wybierać. Dajmy na to choćby nasz główny bohater. Z jednej strony współczujemy mu, przecież jest taki poszkodowany przez los, nie może znaleźć dziewczyny, kocha swoją babcię itp. rzeczy. Z drugiej jednak irytuje nas swoim niezdecydowaniem czy nieogarnięciem. Kibicujemy mu, lecz czasami w myślach przeklinamy jego głupotę.

Idąc dalej Mizuhara? Ta to jest dopiero „ziółko”. Dziewczyna, której usługi (bez seksualnych podtekstów co ważne!) można kupić, która gra uczuciami swoich klientów, aby ci wystawiali jej wysokie noty na portalu. Hmm, określenie nasuwa się jedno prawda? No właśnie, a de facto nie do końca tak jest. Po pierwsze trudno oprzeć się jej niesamowitemu urokowi, mówiąc wprost „leci się” na nią od pierwszego wejrzenia. Po drugie, poznając ją bliżej, zauważamy, że nie do końca jest taka materialna, jak się może wydawać, że jej zachowanie służy czemuś więcej i, że ma w sobie mnóstwo serca. Tego typu skrajności i emocji jest w tej mandze mnóstwo – a nie zapominajmy o byłej dziewczynie Kinoshity, która nie jest taka słodka, jak wydaje się na początku, zobaczycie, że to jedna z najciekawszych bohaterek tej mangi. Relacje, charaktery i zachowania bohaterów są dwuznaczne (jak cała atmosfera tej historii),przez co zapadają nam one w pamięć. Jeśli macie z czegoś zapamiętać ten tytuł, to na pewno będą to postacie i to zarówno ci główni bohaterowie, jak i ci drugoplanowi.

„Dziewczyna do wynajęcia” przepełniona jest też niesamowitym humorem, który niekiedy owszem jest prosty czy przewidywalny, tak jak niektóre zdarzenia, ale bezwzględnie bawi cały czas. Przeczytałem, a w zasadzie pochłonąłem, pierwsze trzy tomiki na raz i nawet przez moment nie czułem znużenia, a wręcz domagałem się więcej. Niesamowite było śledzenie kolejnych wpadek naszych bohaterów, zagłębiania się przez nich w swoje kłamstwa, które coraz mocniej komplikowały sytuację, zmiany w relacjach czy komiczne akcje, które miały miejsce. Aż się boję, czy Miyajima da radę pociągnąć tak wysoki poziom przez resztę odsłon, gdyż początek stawia poprzeczkę doprawdy wysoko.

Należy też pamiętać, że jednak „Dziewczyna” to tytuł, w którym nie brakuje seksualnych podtekstów, erotyki czy „podglądactwa” – jak ja to nazywam. Owszem wszystkie te elementy podane są w lekkiej formie, ale jednak są, więc spodziewajcie się scen zaglądania pod spódniczki, oglądania bujnych kształtów dziewczyn (najczęściej jednak pod ubraniem),scen masturbacji (ukazanej oczywiście nie wprost) seksu czy pieprznej atmosfery. I powiem wam, że w tak podanej formie robi to wrażenie. Nawet jeśli nie jest się „napalonych małolatem”, to w takim wypadku obserwowanie takich scen jest przyjemne i nie wywołuje w czytelniku poczucia zażenowania. Świetnie połączony został klimat kawaii ze szczyptą pieprzu, dzięki czemu dostaliśmy fantastyczne danie dla starszego czytelnika, który lubi humor, nie obraża się na to, jak dziewczyna jest ładna, wyzywając wówczas, że to ich uprzedmiotowienie. Tytuł ten nie jest bowiem prostacki, a jest lekką erotyzującą i mówiącą o pewnych rzeczach wprost komedią i to komedią z gatunku tych najlepszych. A, że poza humorem, seksem i pięknymi dziewczynami ma do zaoferowania dużo więcej, to tylko plus dla nas, czytelników. Mam tu na myśli zresztą również oprawę graficzną, gdyż rysunki w tej serii doprawdy radują oko. Tak, nie będę ukrywał, że mam tu na myśli głównie dziewczęta, ale to chyba nie może dziwić przy tego typu tytule prawda? Zresztą wysoki poziom graficzny widać choćby w oddaniu dwóch twarzy Chizuru. Piękna i ponętna w pracy, szara myszka w życiu codziennym. Jeśli zajrzycie do tego tytułu, zobaczycie, co mam na myśli. Jedynie co niekiedy przeszkadza w lekturze to momentami za mała czcionka (tekstu tu sporo i wylewa się on z każdego wolnego miejsca) wykorzystana w mandze, przez co trzeba się wpatrywać dość mocna, aby odszyfrować zawarty w dymku tekst.

Pierwsze trzy tomy pokazały, że „Dziewczyna do wynajęcia” to fantastyczna, pieprzna i momentami dosadna rozrywka z gronem niesamowitych i kontrowersyjnych bohaterów, zwrotami akcji, efektowną kreską i wieloma intrygami. Zakończenie każdego z tomików zwiastowało, że w kolejny będzie działo się jeszcze więcej i nigdy – do tej pory się nie zawiodłem – więc czeka się na rozwój akcji. Tak samo jest po tomiku trzecim. W następnym znów będzie się działo, zobaczycie. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to jak najszybciej sięgajcie po tę mangę. Zagwarantuje wam ona nielichą rozrywkę i oderwanie się od rzeczywistości, a także masę śmiechu.

2021

Głównym bohaterem mangi jest młody student Kazuya Kinoshita, który właśnie został rzucony przez swoją dziewczynę. Jego pierwszy poważny związek nie trwał nazbyt długo i teraz musi on sobie poradzić z pierwszym miłosnym zawodem. Jedni topią smutki w procentowych napojach, inni popadają w depresyjny nastrój, a on zaś po chwili załamania postawiania pod wpływem pewnej reklamy skorzystać z usług pewnej „agencji” wynajmującej dziewczyny. W tym konkretnym przypadku należy traktować do bardzo dosłownie, bowiem usługi, z jakich postanowił skorzystać, pozwalają poznać młode urocze damy, które przez pewien czas można nazywać swoją „dziewczyną”. W taki właśnie sposób poznaje on piękną i mocno zachwycającą Chizuru, która wydaje się istotą idealną. Młoda kobieta żadnej pracy się nie boi (cytując klasyka),więc każde tego rodzaju zlecenie traktuje bardzo poważnie i stara się dać z siebie wszystko. W wyniku kompletnie nieprzemyślanego działania chłopak wystawia jej niezbyt pozytywną ocenę, co skutkuje przy kolejnym „spotkaniu” pokazaniem prawdziwego bojowego charakteru młodej kobiety. To wszystko jednak dopiero preludium do całej serii zwariowanych wydarzeń, w które zostanie wplątana zarówno rodzina chłopaka, jak i babcia Chizuru. Więcej fabularnie nie można zdradzać, każdy będzie musiał okryć scenariusz samemu. Jedno co można napisać to, że na pewno jest on mocno humorystyczny i rozrywkowy.

Fabularnie pierwszy tomik nowej serii prezentuje się z naprawdę dobrej strony. Oczywiście przedstawiona tutaj historia jest pełna mniejszych lub większych absurdów i „przekolorowań”, ale potrafi ona również w dość luźny sposób pokazać problemy „pierwszych związków” i odnieść się do „sytuacji” KKW gdzie nawiązywanie relacji męsko-damskich jest sporym problemem. Nie ma co jednak oczekiwać od mangi nadmiernego zagłębiania się w istotne kwestie społeczne pod płaszczykiem komediowej prostoty. Tytuł w głównej mierze stawia na przyjemną, momentami infantylną historię komediową, w której będą pojawiać się zarówno elementy „delikatnej erotyki”, jak i „romantyczne treści”...

Cała recenzja na:

Już nie jednokrotnie przekonałam się o tym, że mangi, które niekoniecznie są na mojej "must have" liście, bardzo szybko potrafią przekonać mnie, że jednak na takie miejsce zasługują. Nawet jeżeli miałoby to być tylko kilka kolejnych tomików, a nie całość serii. Dziewczyna do wynajęcia jest jednym z takich tytułów. Co więcej, pozwolił mi on na chwilę uciec od ostatnio mnożących się deadline-ów i troszkę rozerwać. Stąd też może dlatego zapałałam do niego takim ciepłym uczuciem, chociaż mam też inne podejrzenia, o których poniżej.

Całość opinii na blogu --> https://manga-no-tsuki.blogspot.com/2020/12/313-dziewczyna-do-wynajecia-1.html

2084

Fajna komedia romantyczna skierowana do meskiej czesci odbiorcow ;) Bylo zabawnie, za duzo ecchi wstawionego na sile sie nie pojawilo co jest plusem.... no i fabula interesujaca ^.^ glowny bohater wplatany w nietypowy "zwiazek" z dwoma dziewczynami, mozna dac temu szanse i czekac jak ta akcja dalej sie potoczy ;>

1931

Początkowa byłam pewna, że to kolejna komedia ecchi, czyli zabawne będzie ale i same cycki. No fakt, trochę rysowanych kształtów jest, choć spodziewałam się więcej. Jest komedia, ale w sposób sytuacyjny. Dam temu szanse.
Jakbym miała do czegoś porównywać po pierwszym tomie, to pewnie do "Teorii miłości" w wersji soft.

WYNAJMIJ SOBIE DZIEWCZYNĘ

„Dziewczyna do wynajęcia”, najnowsza propozycja od wydawnictwa Waneko, to kolejna z długiej tradycji komedii romantycznych. Tym razem rzecz jest jednak skierowana bardziej do męskiej części odbiorców – głównie ze względu na zawartość łagodnej erotyki i męską perspektywę – ale spełniająca wszystkie gatunkowe założenia. I gwarantująca przy okazji kawał naprawdę dobrej zabawy, pełnej humoru, emocji i pozytywnej energii.

Ludzie samotni zawsze szukali kogoś, z kim mogliby być blisko. Bratniej duszy. Miłości. Rodziców. Dziecka. Kogo tylko przyjdzie Wam do głowy. Teraz ich marzenia mogą się spełnić dzięki usłudze oferującej wynajem takich „bliskich osób”.
Jedną z takich osób jest dwudziestodwuletni student Kazuya Kinoshita, który został właśnie rzucony przez swoją dziewczynę. Próbując jakoś poradzić sobie z tą sytuacją postanawia skorzystać z aplikacji i wynająć sobie nową ukochaną. Jego wybór pada na słodką i niesamowicie piękną Chizuru, która na pierwszy rzut oka wydaje się aż nazbyt doskonała? Do czasu. Tak się składa, że Kazuya wystawia jej kiepską opinię, o czym dziewczyna dowiaduje się i pokazuje pazurki. Związek, który miał być ukrywany przed całym światem coraz bardziej grozi ujawnieniem. Na dodatek babcia chłopaka jest zachwycona jego wybranką i fakt ten zmusza naszych bohaterów do bycia razem, nawet, gdy nie będą tego chcieli. Co wyniknie z całej tej szalonej komedii pomyłek?

WYNAJMIJ SOBIE DZIEWCZYNĘ

Główny bohater to chyba największy przegryw i żałosny typ, jakiego kiedykolwiek widziałem w komiksach. Postać, której nie da się lubić.

• Manga
  • Mangi