Darling in the FranXX tom 1

Okładka książki Darling in the FranXX tom 1 CODE:003, Kentaro Yabuki
Okładka książki Darling in the FranXX tom 1
CODE:003Kentaro Yabuki Wydawnictwo: Waneko Cykl: Darling in the FranXX (tom 1) komiksy
komiksy
Darling in the FranXX (tom 1)
Waneko
2021-04-15
2021-04-15
9788382420159
Joanna Makarewicz
Przygodowe Romans Wojskowe/Wojenne Obcy Policja/oddziały specjalne Przyszłość Mechy Trójkąt romantyczny 18+

!! PISZĘ OCENE DO CAŁEJ MANGI BO MI SIĘ NIE CHCĘ DO OSOBNYCH TOMÓW !!
Sama manga nie jest oznakowana i nie spodziewałam się hentai'a oprócz tego manga po prostu słaba nie polecam jedyny plus to chb rysunki które też nie są 10/10

!! PISZĘ OCENE DO CAŁEJ MANGI BO MI SIĘ NIE CHCĘ DO OSOBNYCH TOMÓW !!

1920

Łoo... Panie! Toć to zwykłe porno jest!
No dobra, niby nikt nikogo nie ten tego, ale są takie jednoznaczne pozycje, że no. I do tego masa nagości. A jeszcze wszędzie tekst, że to dzieci. Czysta pedofila.

Łoo... Panie! Toć to zwykłe porno jest!

Świat Darling in the Franxx to kolejna apokaliptyczna wizja, gdzie ludzie przygotowali własną zagładę. Wraz z rozwojem technologii i zapotrzebowaniem na energię odkryto technikę wydobycia paliwa magmowego z wewnątrz ziemi. Niestety skutkiem tego działania było zniszczenie planety. Ludzkość musiała przeprowadzić się do tak zwanych ogrodów, zapewniających wygodne życie. Jednak spokój nie trwał długo i ludzkie osady zaczęły być atakowane przez potwory znane jako Kyoryu. W odpowiedzi na to zagrożenie powstały specjalne roboty bojowe Franxx, które mają być pilotowane przez pary dzieci.

Tak mniej więcej wygląda zarys świata Darling in the Franxx. Miejsca, w któym dzieci nazywane są pasożytami i od pierwszych chwil trenowane do pilotowania wielkich robotów, by walczyć o wygodne życie dorosłych. Naszym głównym bohaterem jest Code:016 znany jako Hiro. Chłopiec uważany kiedyś za geniusza i przywódcę, który nie jest jednak w stanie współpracować z koleżanką i prowadzić robota. Okazuje się jednak, że Hiro spodobał się tajemniczej Zero Two, która wybrała go na swego partnera do sterowania Franxx.

2020

Manga przenosi czytelnika do świata przyszłości, gdzie życie na Ziemi jest możliwe tylko w specjalnie przygotowanych do tego obiektach. Ludzkość znalazła się na granicy wyginięcia w wyniku działania tajemniczych gigantycznych bestii (Kyoryu),które dewastowały naszą planetę. Do walki z tymi potworami skonstruowano potężne roboty, które mogą być pilotowane przez parę odpowiednio przygotowanych i wyszkolonych dzieci. W takich realiach poznajemy głównego bohatera Hiro i jego towarzyszy, którzy niedługo staną do walki z przerażającym przeciwnikiem. Los chłopaka niespodziewanie krzyżuje się również z tajemniczą dziewczyną „Zero Two”, będącą hybrydą człowieka i Kyoryu. To właśnie ona stanie się jego partnerką, z którą nikt nie chce mieć nic wspólnego.

Cała recenzja na:

Czemu ludzie tego nie lubią?

Od razu uprzedzę, że oglądałam animę więc moja recenzja będzie też częściowo porównaniem tych dwóch tworów.

Pierwsza sprawa, tak, wiem, że w mandzę pojawia się dużo więcej nachalnych i rozebranych scen (głównie z udziałem Zero Dwa) ale nie przeszkadza mi to zbytnio. Po drugie jak na razie według mnie akcja mangi biegnie zbyt wolno i jestem bardzo ciekawa czy uda im się zmieścić w tych 8 tomach. Poza tym mam wrażenie, że w mandze wszystko jest bardziej przejrzyste.

Będę czytać dalej, bo Kokoro waifu i tyle.

Czemu ludzie tego nie lubią?

,,Darling in the Franxx’’ to tytuł który stanowi prawdziwą mieszankę gatunkową, mamy tutaj komedio-dramat, sporo akcji, walki z udziałem mechów, a także romans i nieco ecchi, a wszystko to zamknięte w otoczce science fiction. Czy taki szalony mix gatunkowy mógł się udać? Zapewniamy, że tak i zachęcamy do zapoznania się z dwoma pierwszymi tomami serii autorstwa Kentaro Yabuki i Code:OOO.

W przyszłości życie na Ziemi możliwe jest wyłącznie w specjalnych miastach zwanych Plantacjami, a ludzkość zmuszona jest do nieustannej Waki z gigantycznymi bestiami zwanymi Kyoryu. Do tego zadania wyznaczane są pary pilotów, składające się z dzieci-pasożytów – chłopca i dziewczyny – które wspólnie są w stanie operować potężnymi mechami bojowymi – Franxxami. Jednak nie każde dziecko ma w sobie predyspozycje do pilotowania Franxxa, w przypadku gdy partnerzy nie są w stanie osiągnąć odpowiedniej synchronizacji, stają się niezdolni do walki i najzwyczajniej zbędni. Taki los zdaje się spotkał Hiro, jednak niespodziewanie jego ścieżki krzyżują się z Zero Two – dziewczyną będącą hybrydą człowieka i Kyoryu, zwaną również Zabójczynią Partnerów. I wszystko wskazuje na to, że ich spotkanie nie tylko odmieni losy chłopaka, ale także doprowadzi do wielu kluczowych zmian w obecnym układzie sił.

,,Darling in the Franxx’’ to pozycja która może sprawiać bardzo mylne pierwsze wrażenie, występuje w niej bowiem sporo elementów, które w pierwszym odruchu chciałoby się po prostu nazwać dziwnymi i które mogą część czytelników odrzucić. Mamy tutaj chociażby wspomniane pasożyty – dzielące się na męskie pręciki i żeńskie słupki, czyli określenia jakie używane są na pilota i pilotkę maszyn bojowych – tytułowych Franxxów. Także sam sposób pilotowania mechów jest dość dwuznaczny, poczynając od pozy w jakiej są one pilotowanie, poprzez dokonywanie połączenia między pilotami. Dla miłośników ecchi i wszelkiego rodzaju elementów erotycznych w mangach z pewnością będą to plusy, całą resztę chcę jednak zapewnić, że ,,Darling In the Franxx’’ to coś więcej niż tylko lekka erotyka i sceny w których bohaterki pokazują światu swoje nagie ciała.

Bo ,,Darling In the Franxx’’ naprawdę broni się zarówno historią, jak i bohaterami. Jeżeli chodzi o to pierwsze to tytuł z pozoru może wydawać się lekką, pełną akcji i walk przy udziale mechów historią, jednak nie dajcie się temu zwieźć. Przyjdą także cięższe momenty, nie zabraknie dram i trudnych wyborów o równie poważnych konsekwencjach. Ale nie uprzedzajmy faktów.

Co się zaś tyczy samych bohaterów, to rzecz jasna na czoło wychodzi główna para – Hiro i Zero Two. Ten pierwszy jest dość klasycznych przedstawicielem głównego bohatera, który rozwija się pod wpływem spotkania odpowiedniej dziewczyny. Tyle, że (i chwała mu za to),nie jest to ten irytujący typ jak chociażby główny bohater serii ,,Mirai Nikki. Pamiętnik przyszłości’’ który bez swojej partnerki nie mógł praktycznie nic zdziałać i który przez większość serii mocno mnie irytował. Hiro owszem zaczyna jako ten bezradny i zagubiony, szybko jednak bierze się w garść i co ważniejsze później konsekwentnie trzyma się swoich postanowień i realizuje zamierzone cele. Co tu dużo mówić, choć z początku się nie spodziewałam zyskał on moją sympatię. Co się zaś tyczy Zero Two – jest to przykład silnej kobiecej postaci, mocno ekstrawaganckiej, mającej swoją mroczną stronę, z którą bynajmniej nie próbuje się kryć, ale także szybko zaskarbiającą sobie sympatię czytelnika. I choć bardzo lubię główną parę, muszę też dodać, że seria ta cieszy się także ciekawymi postaciami pobocznymi, których wątki zostaną rozwinięte wraz z rozwojem całej historii i które również potrafią miło zaskoczyć.

Ciąg dalszy recenzji dostępny na stronie:

Nudne, głupie, dla napalonych nastolatków żeby pooglądać wypięte tyłki, cycki i inne części ciała.

Okropny malegaze, fabuła pełna kliszy i naiwności, a mimo wszystko zerowe oczekiwania i kilka interesujących motywów wystarczy, by dalej żywić się tym komiksowym fastfoodem w przerwach od bardziej wymagających tytułów.

Mi się podoba zarówno manga jak i wersja anime.

Mi się podoba zarówno manga jak i wersja anime.

Zaczyna się spoko, ale trochę zniesmacza wszechobecne soft-porno i rzeczy z podtekstem. Obrazek z gołą Ichigo na początku mangi i relacja 18-nasto latki z 14-nasto latkiem brzydzi wybitnie.

• Manga
  • Mangi