Carbon

Okładka książki Carbon Teagan Brooks
Okładka książki Carbon
Teagan Brooks Wydawnictwo: Independently published Cykl: Blackwings MC (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Blackwings MC (tom 4)
Independently published
2019-02-21
2019-02-21
Klub MC romans

Czy duży i agresywny biker może być słodkim misiem? Może, jeśli ma dla kogo ;)

Carbon to chyba moja ulubiona postać z ekipy Black Wings. We wszystkich poprzednich tomach podkreślane są jego problemy z gniewem oraz fizyczna wielkość. Z drugiej strony mamy tez nieśmiałą i cichą Harper, która okazuje się być..... striptizerką z historią nie mniej skomplikowaną niż ta Carbona.
On podbił moje serce już wcześniej, tym jak opiekował się siostrą, tu widzimy jego kolejną twarz, pełna szacunku i poświęcenia dla ukochanej kobiety. Tak, dobrze czytacie - szacunku. Wiem że takie słowo w odniesieniu do kobiet i ogólnie w kontekście bikerów nie występuje często, ​jednak tu mamy taki przykład.
Carbon i Harper , utrzymują swój związek w tajemnicy i to przez ponad rok. Każdy z nich ma swój świt, pracę i oboje zgadzają się a to. W momencie gdy pojawiają się problemy, nie mamy tu znanego schematu - ty siedzisz zamknięta w klubie aż tego nie załatwię, tylko bardzo normalną instalację systemu ochrony domu i zakup obronnego psa. Rozumiecie do czego zmierzam? Mimo że Carbon kreowany jest na najbardziej agresywną i "szaloną" postać w BW, to okazuję się najbardziej dojrzałym emocjonalnie mężczyzną, zdolnym do rozsądnego zachowania i prawdziwych poświęceń w imię związku. Szanuje jej granice i namawia do zmiany zachowania zamiast po prostu wkraczać i załatwiać wszystko autorytetem alfy.
Co do Harper, jej zachowania są czasem zupełnie niezrozumiałe, zwłaszcza skoro sama jest psychologiem (!) -zdecydowanie powinna być bystrzejsza w stosunku do ludzi.
Tym razem mamy naprawdę zwariowaną historię w tle a nasi viliani są niejednoznaczni aż do samego końca. Oczywiście dla mnie znów poszła za łatwo z ich załatwieniem ale to chyba cecha charekterystyczna tej autorki.
Tom bardzo polecam, nawet jeśli nie czytaliście poprzednich.

Czy duży i agresywny biker może być słodkim misiem? Może, jeśli ma dla kogo ;)

Książka bardzo w stylu autorki, a jednocześnie mamy coś trochę innego. Tym razem na tapetę trafia Corbon - brat Reese i Harper siostra Duke'a.
Nie mamy tu zbyt wiele rozterek miłosnych. Ich związek jest dość prosty i konkretny. Nie ma wielkich awantur i problemów.
Akcja skupia się na demonach przeszłości Harper. Jako dziecko została porwana przez szalonego człowieka. Nie chcę zdradzać zbyt wiele, ale została podmieniona za martwą bliźniaczkę pewnej dziewczynki z psychicznymi problemami. Dla mnie cała tamta rodzina była psychiczna. Przeszłość wraca, by gryźć naszą bohaterkę w tyłek. Na szczęścia Carbon i Blackwings MC są z nią i kryją jej plecy!

Niekonwencjonalny sposób w jaki poznali się główni bohaterowie bardzo przypadł mi do gustu! Było zabawnie!

Bardzo miło się czytało. Teraz sięgnę pewnie po Shakera!
POLECAM!

Trzeba przyznać że autorce nie brakuje fantazji w wymyślaniu historii. Tym razem czytamy o związku Carbona i Harper. A w zasadzie ich związek sam się dzieje, praktycznie od pierwszej chwili gdy się poznają są już ze sobą... nie ma żadnych problemów między nimi, kłótni, ot zaczęło się od seksu i gładko przeszło w coś więcej. Nawet niewiele było rozterek po obu stronach czy niepewności o rozwój związku.

Natomiast cała historia związana z Harper, jej porwaniem i rodziną która za tym stoi kupy się nie trzyma. Od początku wiadomo było kto za tym stoi, zachowanie jednej z osób było aż nazbyt dziwne i irracjonalne, natomiast pojawienie się wspólnika było totalnie z kosmosu. Jak? skąd? dlaczego? Ta postać nigdy wcześniej nie pojawiała się w żadnym tomie, ani nawet w tym tomie, dopiero praktycznie na samym końcu pojawia się jej imie.... znowu autorka po prostu wymyśla postacie, które są jej potrzebne do fabuły w danym momencie, nie planując ich wcześniej.

Autorka za to coraz śmielej poczynia sobie w opisach seksu. Carbon jest bestią w łóżku, lubi być dosadny, nieco brutalny i perwersyjny. No po prostu święty gral, który może pieprzyć całą noc i dalej być twardy. Eh gdzie są tacy faceci w realnym świecie ;)

2056

Carbon vel Chase oraz Harper nie mieli łatwego dzieciństwa przez to co ich kiedyś spotkało on ma ataki wściekłości, a Harper cierpi na retrospekcje i ataki paniki. Spędziła niezliczone lata na terapii , ale teraz zdała sobie sprawę, że jest silniejsza, niż się spodziewała. Carbon jest bratem Reese, a Harper jest siostrą Duke'a. Zaczęli się widywać, zanim dowiedzieli się o tym,że ich rodzeństwo ze sobą spotyka. Żadne z nich nie planowało rozwinięcia uczuć, ale i tak to się stało. Byli słodką parą i podobała mi się ich historia.Ta seria ma wiele tajemnic i zwrotów akcji. Właśnie wtedy, gdy wydaje ci się, że to rozgryzłeś, inna osoba powoduje więcej dramatu. Czas na historię Shakera.

polecam

polecam

Autorka trochę wyszła poza schemat znany z poprzednich części i bardzo dobrze. Klimat utrzymany. Dobrze się czyta.

• MC <3
  • MC Klub