SZTUKA RÓWNOWAGI FINANSOWEJ

Self Publishing
2020-05-25
2020-05-25
Biznes finanse równowaga

Wylało się wiadro pomyj przez ostatnie parę lat (?) na autora tej książki, ale ja mam z nim całkiem spoko wspomnienia, z jego początków na YouTube, więc nie mogę przyłączyć się do grona oburzonych. Kolejna książka jutubera, jak poszło tym razem? Czy to że autor jest w średnim wieku zmieni "średni" standard książek pisanych przez internetowych twórców? Pamiętajmy o Rocku, którego książka była... taka sobie. Zapraszam na moją recenzję :)

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

zarządzanie finansami bardzo dobrze opisane, inwestycje w nieruchomości na wynajem nie do końca mnie kręcą.

Książka kupiona przeze mnie jako podziękowanie za pracę na YouTubie, wiedzę i motywację. Gdybym miał 12 lat, to jej zawartość oceniłbym jako przełomową w życiu. Duży plus za profesjonalne wydanie i list na papierze z fakturą. Wiedza w książce Kuby to 1:1 to co na YouTube. Za tę cenę można kupić o wiele bardziej skondensowane treści, a tutaj jest dużo lania wody. Z autorów polecam: Jacka Walkiewicza, Lecha Kaniuka, Tada Witkowicza, Jana Fijora.

Krótka, ale merytoryczns książka o biznesie, nieruchomościach i wolności finansowej miła lektura na wieczór.

Książka niesie za sobą wiele życiowych i biznesowych porad. Polecam każdemu początkującemu biznesmenowi.
Dlaczego przedsiębiorcy którym "wyszło" są nieszczęśliwi? Jak spełnić swoje marzenia o prowadzeniu działalności i nie pogubić się ani po drodze, ani na szczycie.

W moim przypadku książka ugruntowała moją wiedzę, wyleczyła mnie z kilku błędnych przekonań i zmotywowała do działania.

Bardzo podstawowa, wręcz banalna. To trochę jak te maile napisane translatorem, że dostajesz spadek, ale najpierw zapłać kilka tysięcy za prawnika.

Ich sposób napisania jest celowy. Ma odsiać ludzi myślących. Tutaj mam podobne wrażenie. Ma odsiąć wszystkich ludzi, którzy ogarniają biznes i są zaradni. A zostawić tylko ślepo wpatrzonych, którzy będą płacić tysiące złotych za szkolenia w rodzaju "nie wydawaj wszystkiego".

Duuuuuuużo lepiej kupić książkę Michała Szafrańskiego czy Marcina Iwucia. Tam wiedza aż się wylewa. Tu wiedzy ciężko się doszukać.

Autor Kuba Midel mówi, że ta książka to spisane 10 lat doświadczeń. Podziwiam za brak poczucia wstydu.

Plusy:
- Ładnie wydana
- Nie za długa, a wodę można była lać 2x dłużej

Minusy:
- Banalna treść
- Cena - nie adekwatna
- Promowanie siebie i swoich szkoleń

Moim zdaniem książka bardzo dobra. Prosty język i przekaz. Rzeczywiście dużo oczywistych informacji ale czasami warto przeczytać coś oczywistego i prostego jeśli to nam pomoże w czymś. Myślę, że książka zasługuje na uwagę również jako lektura motywacyjna.

Książka bardzo ładnie wydana, ale mam wrażenie że za dużo oczywistości zawartych. Liczyłem na więcej konkretów, wyliczeń i faktów zamiast prawienia banałów. Mam nadzieję, że kolejne książki Kuby będą bardziej konkretne.

Notatki:

- Potencjalne inwestycje: garaż, mieszkanie lub mały lokal pod wynajem
- Prowadź działalność która nie wymaga fizycznego bycia w biurze. Wtedy jest największa szansa na skalowanie biznesu.
- Bogaci ciągle się uczą, biedni wszystko już wiedzą.
- Na etacie należy zachowywać się i myśleć jak przedsiębiorca.
- Przychody z najmu należy traktować jako dodatek do budżetu domowego, a nie jego główny filar.
- Lepiej mniej zarobić, niż potem więcej czasu spędzać u psychologa.
- Ważniejsze od aktualnych pieniędzy jest umiejętność ich zarabiania.
- Pod jedną firmą można mieć wiele marek handlowych.
- Profesjonalista dba o dobre i mądre decyzje klienta.
- Zawsze miej przynajmniej dwa źródła dochodu.
- Jedno mieszkanie na wynajem to bardzo dobre zabezpieczenie na emeryturę.
- Czasem lepiej wziąć kredyt i ustawić sobie ratę na wysokości czynszu miesięcznego, niż w całości kupować mieszkanie za gotówkę.
- Najlepiej inwestować w lokale o małej powierzchni.
- Zakup auta cieszy przez miesiąc, zakup mieszkania co miesiąc.

Notatki:

- Potencjalne inwestycje: garaż, mieszkanie lub mały lokal pod wynajem
- Prowadź działalność która nie wymaga fizycznego bycia w biurze. Wtedy...

Bardzo szanuję Kubę Midela za całą wiedzę, jaką dzieli się na swoim kanale i w różnych wywiadach na YouTube, ale mam wrażenie, że chcąc skierować swoją książkę do możliwie najszerszego grona odbiorców, napisał ją w bardzo ogólnikowy sposób i przez to mocno osłabił jej przekaz. Książka jest pięknie wydana i trudno zarzucić jej jakiekolwiek błędy merytoryczne, ale jednocześnie ciężko dowiedzieć się z niej czegokolwiek, czego by się już wcześniej nie słyszało.

Książka wydaje skierowana do młodszego grona odbiorców. Dla człowieka z nieco większym stażem za dużo truizmów, mentorstwa i ogólnikowych rad. Dla mnie po prostu za mało konkretów. Kuba sam wspomina w książce, że planuje kolejną w której proces inwestycji jako takiej będzie rozebrany na części pierwsze - myślę, że dopiero ta pozycja będzie czymś interesującym.

Z plusów: ładne wydanie, bardzo przyjemny język, książkę czyta się lekko i szybko. Być może dla kogoś kto jest dopiero na starcie swojej drogi (16-18 lat) takie ogólnikowe założenia i wizje będą dobrym wstępem do dalszego poszerzania wiedzy.

Z plusów:...

• Biznesowe