rozwińzwiń

Niepodległa wobec języka polskiego

Średnia ocen

0,0 0,0 / 10
Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
0,0 / 10
0 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1026
498

Na półkach: , ,

Nie oceniam tej antologii naukowych artykułów poświęconych różnym aspektom językoznawstwa w kontekście odrodzenia państwa polskiego w 1918 roku, ponieważ nie jestem językoznawcą, a niektóre z zamieszczonych tu krótkich artykułów (średnio 10-20 s.) zajmują się problematyką dość hermetyczną dla laika (np. postpalatalna artykulacja palatalnego odpowiednika welarnego k w polszczyźnie ogólnej). Mimo to szereg z nich może zainteresować laika. W artykułach mamy całe spektrum problemów - od lokalnych dialektów (śląskiego i wielkopolskiego),przez politykę językową II Rzplitej wobec mniejszości narodowych, po odmiany polszczyzny oficjalnej, obecnej w polityce, reklamie prasowej (IKC),administracji, nazewnictwie orderów (faleronimy),czy w aktach prawnych. Autorzy korzystają z najrozmaitszych źródeł - od dekretów państwowych, po prywatne teksty pocztówek, czy treści historyczne obecne w kalendarzach. Na pierwszy rzut oka językoznawstwo musi być obecnie dość sfeminizowanym kierunkiem badań: na 26 tekstów tylko 7 z nich napisali mężczyźni. (...)

Pełna opinia pod adresem:
https://nakanapie.pl/ksiazka/niepodlegla-wobec-jezyka-polskiego/opinia/1178998

Nie oceniam tej antologii naukowych artykułów poświęconych różnym aspektom językoznawstwa w kontekście odrodzenia państwa polskiego w 1918 roku, ponieważ nie jestem językoznawcą, a niektóre z zamieszczonych tu krótkich artykułów (średnio 10-20 s.) zajmują się problematyką dość hermetyczną dla laika (np. postpalatalna artykulacja palatalnego odpowiednika welarnego k w...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    10
  • Przeczytane
    2
  • Chcę w prezencie
    1
  • Nauki społeczne
    1
  • Ebooki
    1
  • O języku, ortografii, gramatyce
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Niepodległa wobec języka polskiego


Podobne książki

Przeczytaj także