W szkole wcale nie chodzi o szkołę

Okładka książki W szkole wcale nie chodzi o szkołę Ewa Radanowicz
Okładka książki W szkole wcale nie chodzi o szkołę
Ewa Radanowicz Wydawnictwo: Sensor Data interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Sensor Data
2020-04-08
2020-04-08
szkoła nauczanie Radanowicz Sensor

Jest to prawdziwa opowieść kobiety - Ewy Radanowicz, która nie potrafiła podporządkować się wymaganiom panującym w świecie edukacji. Autorka opisuje drogę jaką musiała przejść, by stworzyć szkołę, która jest inspiracją dla polskich i zagranicznych szkół. Droga wcale nie była łatwa i prosta. Dotarcie do celu wymagało wielu poświęceń, rozmów, a nawet kłótni. W książce opisany jest proces zmian zachodzących w samej autorce jak i nauczycielach i uczniach. Książka jest olbrzymią motywacją i opisane w niej sytuacje potwierdzają, że jeżeli się bardzo czegoś pragnie i walczy o to całym sercem, to nawet rzeczy pozornie nierealne stają się możliwe do wykonania. Każdy nauczyciel i rodzic powinien przeczytać tą książkę. :) Polecam z czystym sumieniem.

Dostałam w pracy pozycję do obowiązkowego przeczytania i musiałam odłożyć inną lekturę, aby wypełnić to zadanie.
"W szkole wcale nie chodzi o szkołę", to każdy wie. Polska szkoła jest oparta na pruskim drylu. Uczniowie muszą grzecznie siedzieć i wkuwać rzeczy często zbyt trudne i źle tłumaczone. Polscy uczniowie nie lubią szkoły, a ich rodzice zamiast współpracować, też omijają ją szerokim łukiem.
Ewa Radanowicz pokazuje, że to nie musi tak wyglądać. "Jej" szkoła jest inna. Placówka w Radowie Małym jest przyjazna dzieciom, współpracuje z rodzicami i ze środowiskiem lokalnym. W książce znajdziemy opis tego niecodziennego zjawiska. Autorka dzieli się sposobami na zbudowanie przyjaznej szkoły.
Pozycja warta polecenia, powinni ją przeczytać wszyscy, którym los dzieci nie jest obcy.

• Poszukuję
  • Naukowe, popularnonaukowe
  • O szkole i nauczaniu
  • Projekt Dziecko
  • Nasze polskie

Dodaj cytat z książki W szkole wcale nie chodzi o szkołę