Fucking Bornholm

Fucking Bornholm
Empik Go
2020-03-30
2020-03-30
rodzina majówka bornholm romans pedofilia molestowanie zdrada

Okładka książki Fucking Monterosa Filip Kasperaszek, Anna Kazejak
Fucking Monterosa Filip Kasperaszek, ...

Moja pierwsze doświadczenia z taką formą audio- książki, serialu empik. Brakowało mi głosu narratora, opisu sytuacji, nawiązań do przeszłości itd . Aby uzupelnić braki przesłuchałam audio booka czytanego przez A. Dereszowską. Słuchając serialu musiałam się mocno skupiać, żeby się nie gubić w hałasie, nakładających się głosów oraz ogólnych wrzasków. Duży plus za Magdalenę Różczkę -Maja i Leszka Lichotę -Dawid. Zaskoczyła mnie aktorka podkładająca glos Niny. (Serial-6, audio-7)

Wysłuchałam z empikGO, realizacja dobra, dobrze się słuchało, trochę krótkie. Nie wiem skąd wiele niskich ocen, to historia jakich wiele, samo życie niestety. Może nie jest to pozycja wybitna, jednak zasługuje na mocne 6.

Bohaterami powieści są: Maja (Magdalena Różczka),Hubert (Michał Czernecki),Dawid (Leszek Lichota) oraz Nina (Olga Kalicka).
Małżeństwo Mai i Huberta przechodzi kryzys. On skupiony jest głównie na sobie, nie dostrzega potrzeb żony, która czuje się przez to zaniedbana. Dawid to wieloletni przyjaciel Mai i Huberta, który po rozwodzie z Klaudią postanawia związać się z Niną, studentką psychologii poznaną niedawno na Tinderze. Obie pary wraz z dziećmi decydują się spędzić majówkę na malowniczej plaży skandynawskiej wyspy Bornholm, wierząc, że pomoże im to uzdrowić relacje w związkach. Niestety w trakcie wyjazdu dochodzi między dziećmi do szokującej, dramatycznej sytuacji, która bardzo mocno weryfikuje wspólny wyjazd.
Nie do końca wiem, jak podejść do oceny tego audiobooka. Może napiszę tak: jeżeli chodzi o aferę audio, to była dość udana produkcja ze względu na głosy lektorów, którzy maksymalnie wycisnęli z siebie wszystko z tego co dostali. Odgłosy mew i sapania trochę wybijały mnie z rytmu, ale przymykałam na to ucho 😉. Jeżeli chodzi o sferę book, no to niestety wyszło słabiutko. Za krótko, za płytko i przez to koniec końców nudno. Ode mnie niestety tylko 4/10.
PS. Jestem w trakcie słuchania dalszych losów bohaterów w słuchowisku Fucking Monterosa. Tam Mai udziela głosu Agnieszka Grochowska, Hubertowi Maciej Stuhr a Dawidowi Grzegorz Damięcki. To trio bierze udział w filmowej ekranizacji pierwszej historii - Fucking Bornholm. Takie trochę pomieszanie z poplątaniem, ale tam, gdzie Maciej Stuhr, tam ja, więc myślę, że końcowe oceny będą wyższe.

Empik Premium katował mnie reklamami, więc spodziewałam się że książka mnie porwie. Rzeczywiście słuchana w kilku odcinkach na parę głosów była ciekawsza. Ale przesłuchana w czytaniu Pani Anny Dereszowskiej niestety nie porwała, mimo że głos ten bardzo lubię i czasem trochę ratował przebieg historii. To niestety ta książka jest dla mnie trochę za płytka, a może lepiej powiedzieć że na siłę rozdmuchana i te bohaterzy są przerysowani. Rozumiem, że autorka chciała uderzyć w kierunki chwytliwe dla czytelników. Tutaj niestety jestem zbyt wybredna i potrzebuję większej złożoności bohaterów, jakieś krwi i ludzkich działań. A może takie jest współczesne społeczeństwo, jeśli tak to mamy przesrane i następne pokolenie.

Znane klimaty, znane problemy. Wakacyjnie. Fajne słuchowisko.

Znane klimaty, znane problemy. Wakacyjnie. Fajne słuchowisko.

Dość wysoko, bo na 4/10 oceniam ten serial audio, ale tylko ze względu na wysoki poziom wykonania. Aktorzy biorący udział w nagraniu tego słuchowiska robili co mogli, by stworzyć coś więcej z tego, co dostali do przeczytania.
Audiobook składa się z 5-ciu kilkunastominutowych odcinków audio
- taki serial audio, dostępny zupełnie za darmo na Empik Go.
Niestety tyle pozytywów. Fabuła niestety wypadła gorzej, by nie ująć tego mocniej.
I może na tym poprzestanę. Wysłuchałam w całości tylko siłą rozpędu.
#premiumfree, #empikgo, #sluchowisko, #fuckingborholm, #lubimyczytac, #serialaudio, #audiobook

Audiobook składa się z 5-ciu kilkunastominutowych odcinków audio
- taki serial audio, dostępny zupełnie za darmo na Empik Go.
Niestety tyle...

Leszek Lichota i Magda Różdżka - oni tą opowieść niosą. Sama treść tak spłycona, że aż szkoda samego pomysłu. Wychodzi takietamcoś, o czym za miesiąc nie będzie się pamiętać.

Nie wiem do końca co chciał autor przekazać pisząc to dzieło.
Niby początek fajny, problem realny, istniejący. Sceneria ciekawa - ograniczona do wyspy, kempingu, namiotu. Takie trochę teatralne.
Po kilkunastu stronach miałam wrażenie, że autorowi spieszyło się do końca...szybko, po łebkach, bez sensu.
Ładna klamra na koniec, ale dziwne, żeby jej nie było - w końcu wakacje na Bornholm kiedyś się kończą.

Nie wiem do końca co chciał autor przekazać pisząc to dzieło.
Ładna klamra na koniec, ale dziwne, żeby jej nie było - w końcu...

Odsłuchane z empik go. Sympatyczna muzyka, ale historia jakoś mnie nie porwała. Brakowało mi narratora, a co za tym idzie gubiłam się w rozpoznawaniu głosów poszczególnych postaci. Może trochę za krótkie było to słuchowisko, może poważny problem potraktowany zbyt płytko i małostkowo, a może ja nie potrafię słuchać audiobooków, bo jestem wzrokowcem?
Pozostawiam każdemu do samodzielnej oceny.

Pozostawiam każdemu do...

Nie czytałam książki, tylko wysłuchałam specjalnej produkcji Empiku w wykonaniu znanych polskich aktorów. Pięć odcinków trwających średnio po 20 minut. Nie wciągnęło mnie ani nie zachwyciło. Za krótko, nie nadążałam za imionami, bo nie widziałam twarzy, a nie zdążyłam się do nich przyzwyczaić.

• Audiobooki
  • Audio