Jak tropikalna rybka tęskniąca za śniegiem #1

Okładka książki Jak tropikalna rybka tęskniąca za śniegiem #1 Makoto Hagino
Okładka książki Jak tropikalna rybka tęskniąca za śniegiem #1
Makoto Hagino Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Jak tropikalna rybka tęskniąca za śniegiem (tom 1) Seria: Girls Love (Studio JG) komiksy
komiksy
Jak tropikalna rybka tęskniąca za śniegiem (tom 1)
Girls Love (Studio JG)
熱帯魚は雪に焦がれる (Nettaigyo wa Yuki ni Kogareru)
Studio JG
2020-04-30
2020-04-30
Martyna Zdonek
szkolne życie okruchy życia shoujo ai manga

„Jak tropikalna rybka tęskniąca za śniegiem” to moja pierwsza manga gatunku girls love. Manga ta ma uroczą kreskę, bohaterki w których zakochałam się od początku. „Jak tropikalna rybka tęskniąca za śniegiem” to idealna manga żeby zacząć swoją przygodę z yuri. Manga jest spokojna i lekka. Mam obecnie 5 tomów i biorę się za czytanie 4. Mam nadzieję że pomiędzy naszymi bohaterkami i ich koleżanką nie będzie żadnego trójkąta miłosnego i pozostaną w przyjacielskich relacjach. Manga jest jedną z moich ulubionych i jest 10/10 <333

Podwodny romans

Bardzo mam nadzieję, że nie wystąpi w tej mandze trójkąt miłosny. I bardzo miałam nadzieję, że relacje potoczą się szybciej.

Niestety relacja jest dość rozwleczona, przez co ciężko mi coś o niej myśleć. Mało humoru, co też wychodzi na minus ale w ogólnym rozrachunku historia jest całkiem ciepła i przyjemna, więc w mojej ocenie wychodzi na plus.

Nie jest to dla mnie priorytet czytelniczy ale pewnie zaopatrzę się kiedyś w większą ilość tomów.

Podwodny romans

Nie jest...

Zapowiada się świetna historia. Na początku poznajemy bohaterkę(Konatsu) , która właśnie zamieszkała u krewnych i martwi się , że sobie nie poradzi. A następnie w szkolę w oceanarium poznaję inną dziewczynę(Koyuki) i uważa , że jest śliczna i chwilę rozmawiają , ale potem Koyuki musi iść , ale zaprasza ją by znów przyszła. A następnie bohaterka jest w klasie i słyszy jak Koyuki niedawno odrzuciła jakiegoś chłopaka i ogólnie jest bardzo popularna. I poznaję także dziewczynę , która siedzi obok niej i pomogła jej podczas odpowiedzi. A następnie bohaterka siedzi nad morzem i nagle pojawia się Koyuki , która goni ptaka , który ukradł jedzenie i się przewraca , a Konatsu opatruję jej ranę i mówi , że nie musi udawać jeśli coś ją boli. I znów trochę rozmawiają. Później Konatsu jest w domu i myśli o tym , że znów chcę spotkać się z Koyuki , ale tak naprawdę nie ma żadnego sensownego powodu by tam iść i nagle zauważa na ulotce , że klub szuka imienia dla salamandry i następnego dnia idzie do klubu i po drodze odkrywa , że Koyuki jest jedyną członkinią i wchodzi do środka , a w tym samym czasie Koyuki rozmawia z jedną z ryb i mówi o Konatsu , a gdy ją spostrzega jest w szoku i stara się uspokoić , a bohaterka mówi , że powinna nazwać salamandrę Koyuki i dziewczyna jest zaskoczona , a następnie przez wąż i usta zmienia wodę w akwarium i pyta się Konatsu czy chcę spróbować , a gdy ta to robi to Koyuki zaczyna krzyczeć , bo to pośredni pocałunek i robi się czerwona. A potem w domu myśli o Konatsu i uśmiecha się szeroko , a jej młodszy brat jest zaskoczony , a potem w szkolę wszyscy podziwiają Koyuki , ale do niej dociera , że wcale tego nie chcę i przypominają jej się słowa Konatsu , że nie musi udawać i jej serce przyśpiesza , a w tej samej chwili Konatsu zastanawia się do jakiego klubu wstąpić i dziewczyny znów się spotykają i Konatsu częstują ją jedzeniem i Koyuki czuję się przy niej bardzo dobrze. A następnego dnia znów są w klubie i Konatsu poznaję ojca Koyuki , który jest opiekunem klubu i okazuję się , że Konatsu chcę wstąpić do klubu i Koyuki jest szczęśliwa i znów zauważa to jej brat. A potem w szkolę machają do siebie i do Konatsu zagaduję dziewczyna siedząca obok niej(Kaede) i pyta o to jak poznały się z Koyuki i dziewczyna nie mówi jej , że wstąpiła do klubu , bo Kaede proponowała by wstąpiła do jej klubu. Jednak Kaede dowiaduję się prawdy i przybiega do klubu oceanicznego i wydaję się , że wszystko w porządku i idą zmierzyć bohaterkę , bo musi mieć strój na dzień otwarty klubów i nagle Kaede ją obejmuję , a w tym samym czasie Koyuki czeka na nią i myśli o relacji Kaede i Konatsu i wyobraża sobie , że też łapie bohaterkę za ręce i się zachowuję tak samo jak Kaede , ale nagle kręci głową i myśli , że to nie w jej stylu. I zjawia się Konatsu z jedzeniem i zaczyna karmić Koyuki , a ona mimo , że jest zawstydzona to widać , że jej się to podoba. A potem Kaede kończy strój dla Konatsu i jej koleżanki zauważają , że nigdy się tak nie starała i w pewnej chwili zjawia się Koyuki i widzi jak Kaede ściska Konatsu i nie chcę jej puścić , a potem Koyuki proponuję by ona i Konatsu złapały się za ręce dodając sobie otuchy przed dniem otwartym i szybko się zawstydza. A na dniu otwarty Konatsu sobie nie radzi i siada smutna na ławce i Koyuki ją widzi i wyobraża sobie , że ją pociesza i już zaczyna do niej iść , ale nagle zjawia się Kaede i ją pociesza i daję jej herbatę , a Koyuki na nie patrzy i myśli o tym , że Konatsu jej nie potrzebuję i , że Kaede jest lepsza. Jednak po chwili Konatsu zostaję sama i widzi chłopca , który jest smutny , bo nie widzi salamandry i bohaterka go pociesza i opowiada o salamandrze i nagle ta się pojawia i oboje są zachwyceni i chłopiec dziękuję Konatsu , a ona szczęśliwa znajduję Koyuki i wszystko jej opowiada , a ta tylko na nią patrzy i nagle ją przytula , a Konatsu jest w szoku. I tak się kończy 1 tom. W tej części niby dużo się nie działo , a jednak dużo. Może dlatego , że poznawaliśmy bohaterki , które są świetne. Polubiłem zarówno Koyuki , Konatsu i Kaede. Ciekawie też wyglądają ich relacje. Dużo wskazuję na to , że Kaede może coś czuć do Konatsu. Tak samo Koyuki może coś czuć do Konatsu. U niej to najbardziej widać jak była zazdrosna lub gdy wyobrażała sobie różne rzeczy. Ciekawe jak to się dalej potoczy po tym jak Koyuki ją przytuliła.

Mangowy fastfood bez żadnych widocznych wad i dobrze realizujący wyznaczony cel. Na minus niezależny od autorki zaliczam jednak kwestię wydania. Jest małe, krótkie i, jak na mangę, drogie. Bawiłem się nieźle, ale nie licząc ewentualnego zakupu całej, już wtedy skończonej, serii raczej nie będę jej kontynuował.

Spokojna historia szkolna o póki co trzech dziewczynach tworzących miedzy sobą relacje. Trochę trąci jak by wątki yuri miały wisieć w powietrzu, ale nie wiem jak to się dalej rozwinie bo nie czytałam żadnych recenzji kolejnych tomów. Ładna i przyjemna kreska, spokojna historia, nic nadzwyczajnego ale całkiem przyjemna dla odpoczynku od brudu świata codziennego :)

Pierwszy tom świetnie zapowiadającej się serii. Z niecierpliwością czekam na drugi tom!

Manga opowiadająca o dwóch uczennicach nadmorskiego liceum - Konatsu oraz Koyuki. Dziewczyny natykają się na siebie w oceanarium tutejszej szkoły. Koyuki jest przewodniczącą Szkolnego Klubu Miłośników Oceanariów i to ona czuwa nad podwodnymi zwierzakami. Mimo rozbieżnych charakterów, Konatsu wraz z Koyuki zaprzyjaźniają się. Każda z nich czuję jednak coś więcej...

Bardzo spodobało mi się szczegółowe ukazanie emocji bohaterek, dzięki czemu możemy mieć pewien wgląd na to, co aktualnie odgrywa się w głowach obu dziewczyn. Ponadto kreska zachwyca, a fabuła wciąga. Polecam!

Jak to się rozwinie zapewne dowiemy się w następnym tomie, dlatego czekam w napięciu na premierę części 2 :)

Moja pierwsza manga shōjo-ai. Urocza manga, więź między bohaterkami nie jest naciągana. Bardzo podoba mi się motyw z oceanarium. Przyjemnie czytało mi się ten tom i czekam na kolejne.

• Manga
  • Mangi
  • Jak tropikalna rybka tęskniąca za śniegiem
  • Chce mieć manga

Dodaj cytat z książki Jak tropikalna rybka tęskniąca za śniegiem #1