Leśniczy. Chronimy las

Okładka książki Leśniczy. Chronimy las praca zbiorowa
Okładka książki Leśniczy. Chronimy las
praca zbiorowa Wydawnictwo: De Agostini Cykl: Przyjaciele z lasu bawią i uczą (tom 6) Seria: Chronimy las interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
24 str. 24 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Przyjaciele z lasu bawią i uczą (tom 6)
Chronimy las
De Agostini
2014-01-01
2014-01-01
24 min.
Wojciech Tyszka
leśniczy ochrona lasu las przyroda środowisko

To już szósty numer z serii "Przyjaciele z lasu bawią i uczą".

Treść jest pogrupowana w następujące bloki tematyczne:
- kim jestem (rysunek z opisem bohatera numeru - w tym wypadku leśniczego Piotra),
- jakie mam obowiązki (okazuje się, że bywają naprawdę niebezpieczne),
- moje zajęcia,
- mój dzień,
- jak zostać leśniczym (ten fragment chyba najbardziej mi się spodobał - okazuje się, że trzeba dużo wiedzieć i potrafić),
- mój pies,
- ochrona lasu,
- strażnicy leśni na świecie,
- zabawna historia (dotyczy bohatera numeru - to jeden ze stałych elementów serii),
- opowieść pełna przygód (jak wyżej).

Książki mają twarde okładki, przez co wytrzymały niezliczone "seanse" czytelnicze moich dzieci. Wystarczy trochę wyobraźni i można z książeczek budować np. zagrody dla zwierząt lub domek dla leśniczego (wiem, że nie do tego one służą, ale ja jestem z tych niepoprawnych rodziców).
Mój kilkulatek lubi słuchać, gdy mu się czyta, ale równie często sam siada i z wielkim zaangażowaniem ogląda dokładnie wszystkie strony poszczególnych książek. Ilustracje są bardzo ładne i kolorowe.

Cała kolekcja to dość spory wydatek, ale z książeczek i figurek leśnych m.in. roślin i zwierząt korzysta już drugie moje dziecko, co potwierdza ich jakość. Zabawki są wytrzymałe i naprawdę bardzo ładne, a do tego starannie wykonane. Nie mamy wszystkich numerów, ale rozważam dokupienie brakujących egzemplarzy, bo uważam, że warto inwestować w zainteresowania swoich pociech oraz w ich edukację.

Minusem serii jest to, że np. drzewo było w trzech kawałkach przez co, żeby mieć całe to trzeba było kupić trzy numery (w zestawach oprócz fragmentów drzew były na szczęście także różne zwierzątka). Domek leśniczego składał się z jeszcze większej ilości elementów...

Dzięki serii dzieci mogą się bawić i uczyć jednocześnie, rozwijając przy tym zainteresowania przyrodnicze. Nie jest potrzebny cały komplet, żeby naprawdę dobrze się bawić i pożytecznie spędzać czas. Na koniec dodam, że ja też lubię zabawy z wykorzystaniem tych książek i figurek.

To już szósty numer z serii "Przyjaciele z lasu bawią i uczą".

Treść jest pogrupowana w następujące bloki tematyczne:
- jakie mam obowiązki (okazuje się, że bywają naprawdę niebezpieczne),
- moje zajęcia,
- mój dzień,
- jak zostać leśniczym (ten fragment chyba najbardziej mi się spodobał -...

Dodaj cytat z książki Leśniczy. Chronimy las