Ptasi raj

2020-02-26
2020-02-26
Ewa M. Bilińska
literatura norweska ptaki

Ciekawy poradnik dla osób chcących zająć się dokarmianiem zimujących ptaków i innych ogrodowych gości, jak jeże czy wiewiórki.
Dokładne tabele z informacjami, który gatunek czym poczęstować, żeby pomóc, a nie zaszkodzić. Pomysły na jadalne dekoracje choinek. Urocze zdjęcia.
Podarowałam tę książkę mamie na Dzień Matki i była zachwycona :)

Podarowałam tę książkę mamie na Dzień Matki i była zachwycona :)

Taka sobie, ale chociaż na zdjęcia można sobie popatrzeć.

Taka sobie, ale chociaż na zdjęcia można sobie popatrzeć.

Dla takich laików jak ja jest to idealna książka. Bardzo mi się podobał poradnik. Zaczynam sie interesowac tym tematem od jakiegos czasu i ciężko było znaleźć tak idealny poradnik.

Gdyby nie piękne wydanie - matowe, szyte strony, ładna okładka i dużo zdjęć - to dałabym 4 gwiazdki. Książka dobra dla laików, którzy przy okazji lubią mieć coś ładnego na półce.
Informacje podane w książce są dość podstawowe, jest kilka bardziej przydatnych (przepisy na przysmaki dla ptaków oraz schematy na budki) aczkolwiek nie ratuje to "przydatności" tej pozycji.
Ogółem - jeśli czytałeś co nieco o dokarmianiu ptaków i umiesz poszukać w internecie projektów na budki oraz umiesz znaleźć informacje o ptakach na wikipedii - ta książka nie jest dla ciebie.
Jednak jeśli chcesz kupić tę książkę na prezent komuś, aby go zarazić pasją do dbania o przyrodę, albo komuś kto nie nadąża za dzisiejszą technologią - to myślę, że jest to całkiem dobry pomysł.

"Ptasi raj" to bardzo ciekawy poradnik dla tych, którzy chcieliby uczynić swój ogród bardziej przyjaznym ptakom. Książka jest bogato ilustrowana, przepięknie wydana, świetna także dla rodziców z małymi dziećmi, pragnących uczulić swoje pociechy na sprawy przyrody.
W "Ptasim raju" zwróciłam uwagę na błędy językowe, wynikające najpewniej ze zbyt dosłownego tłumaczenia, np. ornitolodzy zostali określeni przymiotnikiem "profesjonalni", chociaż zdecydowanie lepszy byłby tutaj "zawodowi". W oczy rzucają się też powtórzenia rzeczownika "goście" dla nazwanie ptaków w ogrodach.
Mimo wszystko uważam, że "Ptasi raj" to ciekawa pozycja wydawnicza, z której można zaczerpnąć wielu ciekawych informacji, a jeśli ktoś nie jest w nastroju na czytanie, ale chciałby wciąż obcować z czymś papierowym, to wielką przyjemnością będzie już samo przejrzenie tej książki, bo ilustracje są nader atrakcyjne.

Spoko poradnik dla totalnych laików. Nie tylko o ptakach w ogrodzie, ale również o wiewiórkach i jeżach. Do przeczytania 1 godzinę czy dwie. Fajne fotki.

Wydane ładnie, ale merytorycznie same banały ogólnodostępne, nic odkrywczego dla zainteresowanych tematem.

• Książki RyOliwia
  • .2020
  • Zwierzęta
  • Wypożyczone z zaprzyjaźnionych domów
  • Legimi/EmpikGo
  • Natura2000

Dodaj cytat z książki Ptasi raj