Wszystko o... psach

Okładka książki Wszystko o... psach Mateusz Kęsy, Katarzyna Kołodziej
Okładka książki Wszystko o... psach
Mateusz KęsyKatarzyna Kołodziej Wydawnictwo: Dragon Cykl: Wszystko o ... (tom 1) Seria: Wszystko o... [Dragon] literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wszystko o ... (tom 1)
Wszystko o... [Dragon]
Wszystko o psach
Dragon
2019-10-02
2019-10-02

Okładka książki Wszystko o... krowach Mateusz Kęsy, Katarzyna Kołodziej
Wszystko o... ... Mateusz Kęsy, Katar...

Okładka książki Życie i przygody Świętego Mikołaja Lyman Frank Baum, Lena Grzesik-Zysk
Życie i przygo... Lyman Frank Baum, L...
Okładka książki Tato, ta ci się udała Adolf Born, Zdeněk Svěrák
Tato, ta ci si... Adolf Born, Zdeněk ...
Okładka książki Abecadło Pierdziołki Katarzyna Cerazy, praca zbiorowa
Abecadło Pierd... Katarzyna Cerazy, p...

Pies to jeden z najlepszych przyjaciół człowieka, dlatego warto lepiej go poznać. Dzięki książce „Wszystko o… psach” dzieci poznają najważniejsze informacje o psach, poznają ich budowę, dowiedzą się więcej o zmysłach psów, odkryją podstawowe zabiegi kosmetyczne, różnorodność ras, dowiedzą się, jaką rolę może pełnić pies na przykład być ratownikiem lub przewodnikiem, poznają psi alfabet, odkryją, co robi pies, gdy nikogo nie ma w domu. 🐶 Młodzi czytelnicy znajdą w niej interesujące fakty na temat psów oraz związanych z nimi ciekawostek. To prawdziwe kompendium wiedzy, które warto podsunąć do czytania dzieciom. Znajdą tutaj najważniejsze informacje, które mogą być dla nich przydatne w procesie nauki szkolnej lub domowej. Więcej na blogu: https://ksiazkizabawy.blogspot.com/2023/12/wszystko-o-psach.html

Psach to moim zdaniem dość fascynujące zwierzęta i tak naprawdę każdy z nas w pewnym momencie swojego życia ma z nimi kontakt. Dlatego warto dowiedzieć się o nich więcej, poznać je bliżej. Dziś chciałabym Wam pokazać książkę, dzięki której wraz z dzieckiem możemy to zrobić.

Książeczka nie należy do tych grubych, ma tylko 64 strony, ale zdecydowanie jest bogata w treść. Dowiemy się między innymi, kiedy psy zostały udomowione, jaka jest ich budowa, kto i kiedy dokonał naukowego opisu psa, o jego etapach rozwoju, czy mogą jeść kości, co robią, kiedy nie ma nas w domu i wiele więcej.

Wszystko napisane jest zrozumiałe, czytelnie i z humorem. To sprawia, że dziecko z przyjemnością słucha, a starsze samodzielnie czyta. Mamy „podstawową” treść, a także wiele ciekawostek. Przyznam szczerze, że chociaż moja wiedza o tych zwierzętach nie jest mała, sama dowiedziałam się z niej czegoś, o czym wcześniej nie miałam pojęcia.

Wizualnie książka jest naprawdę ładna. Ilustracje ładne, przyciągające wzrok, niektóre zabawne.

„Wszystko o psach” to świetna książka o psach dla dzieci. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/12/wszystkoopsachwydawnictwodragon.html

Wszystko o psach to bogato ilustrowany album, który będzie świetną przygodą i jednocześnie idealnym zaznajomieniem się w pieskie życie. Pozwoli przybliżyć świat czworonoga, którego już być może mamy w naszym domu. Będzie też świetnym prezentem dla dziecka, które marzy o takim przyjacielu. Pokaże, że pies jest niezwykle fascynującym zwierzęciem, ale też trzeba być bardzo odpowiedzialnym i dobrze się nim zajmować. Musi być dobrze odżywiany, trzeba o niego dbać i bawić się nim. To członek rodziny na całe życie, a nie tylko na czas kiedy jest małym szczeniaczkiem.

Świetne ilustracje, które pokazują to co jest obok opisywane. Przybliżają informacje i dają pełen ogląd na to o czym akurat czyta rodzic albo też samo dziecko. Przejrzysta forma albumu zachęca do jego ciągłego oglądania, dlatego jest to publikacja, którą będzie się często brało do ręki. Na końcu można wypisać dane pupila, jego znaki szczególe, a nawet narysować portret w wyznaczonym do tego miejscu.

Cała moja recenzja na https://www.domowyklimacik.pl/2023/12/wszystko-o-psach-mateusz-kesy-katarzyna.html

Wszystko o psach to bogato ilustrowany atlas, który opowiada dzieciom wszystko o czworonogach. Dzieci dowiedzą się, że pies "to nie zabawka" daje niesamowitą radość, przyjaźń, ale posiadanie go również niesie ze sobą obowiązki.
Książka pięknie wydana. Kolorowa. Pełna ciekawostek. Na długie czytanie. Polecam

Album edukacyjny o psach dla dzieci, ale dorosły też zawsze coś się ciekawego dowie.
Książka dużego rozmiaru. Twarda , lakierowana oprawa. Zabawne ,kolorowe ilustracje Katarzyny Kołodziej. Książka nie zawiera żadnych fotografii.
Grafika jest bardzo przejrzysta, podkreślenia, wyróżnienia.

Omówiono w niej : budowę psa, historię, przyjaźń z człowiekiem, etapy rozwoju, wielkość, rasy, zmysły, mowę, psie zwyczaje dobre i złe, smakołyki dla psów, zabawy z pupilem, higienę, psie choroby, psy na służbie, psy schroniskowe, emocje, psie gwiazdy w filmie, sztuce, literaturze; przepisy prawne dotyczące tych zwierząt.

Na końcu zamieszczono do samodzielnego wypełnienia kartę mojego pieska oraz miejsce w ramce do własnoręcznego sportretowania.

Wewnątrz każdego rozdziału jest mnóstwo ciekawostek o tych czworonogach , specjalnie oddzielone na żółtym tle, żeby można było szybko znaleźć.

Książeczka jest prześliczna, autor wiedział jak zaciekawić dzieci, do tego humorystyczne rysunki. Na medal!
Polecam dla dzieci i ich rodziców!

Grafika jest bardzo przejrzysta, podkreślenia, wyróżnienia.

Świetnie napisana książka. Przydatne informacje dla najmłodszych, pokazane w przejrzysty sposób. Na końcu można narysować swojego psa i go opisać, za co dodatkowy plus. To książka, która przygotuje dziecko do bycia przyszłym właścicielem psa, ale też pomoże zrozumieć swojego psa. Zakres tematyczny jest bardzo szeroki - od budowy psa, po zachowania, upodobania, etapy rozwoju czy rasy. Są też zabawy ale i choroby zwierząt. Rozdziały są krótkie więc dziecko nie znudzi się podczas czytania. Ilustracje są piękne. To ogrom wiedzy w 60 stronach.

Ten niezwykły album edukacyjny zawiera mnóstwo cennych informacji dotyczących życia psów. Czytelnik poznaje m.in. budowę ciała czworonogów, etapy rozwoju, różnice w wyglądzie poszczególnych ras. Nie zabrakło też ciekawostek o historii tych zwierząt i procesu ich udomawiania. Treść jest podana w atrakcyjny, przystępny dla małego czytelnika sposób, okraszona sporą dawką humoru i ubarwiona pięknymi ilustracjami.

-------------------------------------------------------------------
Cała recenzja na: https://halmanowa.pl

Czasami słyszy się, że rodzina chce kupić/adoptować psa, bo to taka piękna przyjaźń między zwierzęciem, a dzieckiem. A może pierwszym krokiem powinno być poznanie stworzenia bliżej? Skąd się wzięło? Co lubi, a czego nie? Jak się nim opiekować? Na pomoc nadchodzą różne publikacje. Chciałabym opowiedzieć wam o jednej z nich – Wszystko o psach (tekst: Maciej Kęsy, ilustracje: Katarzyna Kołodziej).

Kompendium wiedzy o psach
Jak tytuł wskazuje książka jest kompendium wiedzy o czworonożnych przyjaciołach. Zakres poruszanych zagadnień jest bardzo szeroki, oto nazwy rozdziałów: Wszystko o psach, Budowa psa, Historia, Pies i człowiek, Etapy rozwoju psa, Wielkość psów, Rasy psów, Zmysły, Psie zwyczaje i bolączki, Psie smakołyki, Zabawy z pupilem, Higiena, Psie choroby, Psy na służbie, W schronisku, Emocje, Znani i lubiani, Prawo a pies. Na 60 stronach upchano naprawdę dużo wiedzy.

Forma
Informacje przedstawione są w bardzo atrakcyjny sposób. Nie ma nudnej rozprawy, tylko krótkie akapity. Autor posiada wielki dar jak w małej ilości słów przekazać ogrom wiedzy. Tym co mnie i moje dziecko zachwyciło są ilustracje. Każde zagadnienie zostało zobrazowane, co pomaga jeszcze lepiej zrozumieć tekst. Rysunków jest dużo, są prześliczne i bije z nich radość. Nadają całej publikacji bardzo ciepły charakter. Buzia się cieszy jak kartkuje się tę książkę.

Dla kogo?
Przy klasycznych książkach (tutaj format A4, twarda oprawa i tradycyjne strony) zazwyczaj wydawcy podają, że są dedykowane od 3 lub 4 lat. Ta publikacja zainteresowała również moją dwulatkę. M. bardzo dobrze radzi sobie z przekładaniem stron, więc nie obawiam się podsuwać jej „dorosłe” książeczki. Temat piesków jest nam bardzo bliski bo mieszkamy z jednym. Może nie jest to filmowa miłość, gdzie pies przykrywa dziecko kocykiem, ale obie panie wzajemnie się szanują. Informacje z książki Wszystko o psach odnosimy do dnia codziennego. M. wie, że pieska trzeba wyprowadzić i nakarmić, pomaga pieska szczotkować, uczymy jej jak można się ze zwierzęciem bawić. Oglądając książkę była zafascynowana, że są różne rasy psów oraz, że mogą one spełniać różne funkcje.

Na końcu książki dodana jest karta pupila. Można wpisać dane swojego psa, narysować go lub wkleić zdjęcie. Świetny pomysł, żeby zaangażować dziecko.

Podsumowanie
Wszystko o.... to wspaniała seria. Kompendium wiedzy dla młodego czytelnika wzbogacone o piękne ilustracje. Moja M. może jeszcze dokładnie nie zrozumie treści, ale bardzo entuzjastycznie zareagowała na książkę. Lubi ją oglądać i lubi rozmawiać o tym co w niej zawarto.

Wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny i kupowanie prezentów. Pamiętajcie proszę o tej serii. Może być dla kogoś pięknym i wartościowym prezentem.

[asiaczytasia.blogspot.com]

Książka zawiera nie tylko zestaw humorystycznych opowieści, ale przede wszystkim dużo merytorycznej wiedzy i ciekawostek historycznych. Dzieci dzięki kolorowym i naprawdę przyjemnym ilustracjom, poznają budowę psa, etapy rozwoju oraz zasady dbania o pupila, takie jak np. bezpieczny sposób żywienia. Mali czytelnicy dowiedzą się jak powstała więź między ludźmi i psami, jakie są rasy psów oraz poznają ich język i emocje.
Autor przedstawi zawody w jakich dobrze odnajdują się te zwierzęta oraz sylwetki tych znanych i lubianych.
Rozdział, który może zainteresować nie tylko dzieci, ale także dorosłych to opis obowiązków właściciela oraz odpowiedzialności za szkody, które może wyrządzić nasz podopieczny.
Na końcu jest metryczka i miejsce na portret psiego członka rodziny.

W książce Wszystko o… psach dowiedziały się krótko o historii udomowienia psa, różnorodności ras, wielkości tych zwierząt, ich zmysłach, sposobach komunikacji czy emocjach. Bardzo podoba mi się, że uwzględniono także odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez pupila oraz podstawowe obowiązki właściciela. Wszystko to z ciekawymi rysunkami, często doprawionych żarcikami.
Więcej na https://konfabula.pl/jak-nauczyc-dziecko-odpowiednio-traktowac-zwierzeta/

• Serie
  • Album
  • Jerz ma
  • Pejper
  • Cztery 🐾 dla 👧👦
  • Dziecinada

Dodaj cytat z książki Wszystko o... psach