Enra z piekła rodem #4

Okładka książki Enra z piekła rodem #4 Shimada Chie
Okładka książki Enra z piekła rodem #4
Shimada Chie Wydawnictwo: Waneko Cykl: Enra z piekła rodem (tom 4) komiksy
komiksy
Enra z piekła rodem (tom 4)
Jigoku no Enra 4
Waneko
2019-10-13
2019-10-13
Agnieszka Zychma
Shoujo Komedia Romans Anioły/demony Uczniowie/studenci Japonia Współczesność

Okładka książki Wspomnienia Emanon Shinji Kajio, Kenji Tsuruta
Wspomnienia Em... Shinji Kajio, Kenji...
Okładka książki Siedmiu książąt i tysiącletni labirynt #1 Yu Aikawa, Haruno Atori
Siedmiu książą... Yu Aikawa, Haruno A...
Okładka książki Ogród słów Midori Motohashi, Makoto Shinkai
Ogród słów Midori Motohashi, M...

Ten tom miał jakąś intrygę i zapowiadał się ciekawy finał, a tymczasem... Nie chcę spoilerować, więc napiszę tylko, że jak dla mnie ten finał jest ogromnie niesatysfakcjonujący i skoro Komachi była w 2 miejscu grzeszników, zaraz po terrorystce, to spodziewałam się o wiele większej tej zbrodni.
Całe to zakończenie było na odwal się. Aż czuję złość, gdy to piszę.

5/10

Całe to zakończenie było na odwal się. Aż czuję złość, gdy to piszę.

5/10

Przyjemna, lekka opowiastka. Czwarty tom kończy historię. Ładna kreska.

Przyjemna, lekka opowiastka. Czwarty tom kończy historię. Ładna kreska.

Nie ma co ukrywać - czuję niedosyt, ale nie oznacza to że mi się nie podobało. Wydaje mi się, że lepiej by wyszło gdyby autorka pociągnęła tą serię przez przynajmniej jeszcze jeden tomik bo wszystkie odpowiedzi zostały upchnięte na ostatnich stronach.

Historia była lekka i przyjemna. Idealna na odmóżdżenie i relaks.

+zabrakło mi większego rozwoju w relacji Enry i Kamachi.

Historia była lekka i przyjemna. Idealna na odmóżdżenie i relaks.

+zabrakło mi większego rozwoju w relacji Enry i Kamachi.

Jestem bardzo nieusatysfakcjonowana tym tomem i zakończeniem. Odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania została obcięta i wciśnięta na ostatnie 40 stron. Pod koniec 3 tomu domyślałam się, jaki może być grzech Komachi, ale to, jak zostało to pokazane bardzo mnie zawiodło. Tak samo jej relacja z Enrą była kiepsko rozwinięta. Już chyba wolałabym, żeby skończyła się smutno (tak jak się to zapowiadało na początku),niż tak jak jest. Wątek lustra i zwycięscy konkursu został pominięty, nie wiadomo też, co stało się z diablikiem.
Nie oczekiwałam wiele od tej serii, traktowałam ją jako luźne spędzenie wieczoru, ale jakoś tak średnio wyszło.

Naiwna i sztampowa historia, ale ostatecznie całkiem przyjemna.

Naiwna i sztampowa historia, ale ostatecznie całkiem przyjemna.

Jestem usatysfakcjonowana zakończeniem, ale nie ukrywam, że chciałabym więcej tomów. WIĘCEJ. Co prawda spodziewałam się jeszcze czegoś na koniec, ale to nic. Manga świetna, warto było ją kupić i na pewno przez lata będzie zdobić moją biblioteczkę. Od czasu do czasu na pewno sięgnę po tę historię.

Spodziewałam się mocnego zakończenia z przytupem. Taki koniec bez końca. Bez szału według mnie. Ani wzruszenia ani radości. Neutralność.

3/6

3/6

Fajne romansidło, ot na jesienny, chłodny wieczór. Co tu dużo mówić, warta przeczytania.

Siostra Enry jest the best!
Szkoda, że już ostatni to, bo manga mogła by mieć więcej tomów i mieć bardziej rozbudowaną historię, ale i tak zakończenie jest fajne i satysfakcjonujące.
Polecam i miłego dnia :)

Siostra Enry jest the best!
Polecam i miłego dnia :)

Całkowicie przewidywalny rozwój wydarzeń i zakończenie, ale jakoś nie żałuję czasu poświęconego na czytanie :) Miło się czytało, ładna kreska, taka o pozycja do lekkiego odbioru :)

• Manga
  • Mangi