Enra z piekła rodem #2

Okładka książki Enra z piekła rodem #2 Shimada Chie
Okładka książki Enra z piekła rodem #2
Shimada Chie Wydawnictwo: Waneko Cykl: Enra z piekła rodem (tom 2) komiksy
komiksy
Enra z piekła rodem (tom 2)
Jigoku no Enra 2
Waneko
2019-06-13
2019-06-13
Agnieszka Zychma
Shoujo Komedia Romans Anioły/demony Uczniowie/studenci Japonia Współczesność

Historia szybko się rozwija i idzie w dość jednotorowym kierunku. Pomniejsze motywy bardzo oczywiste ale i tak dość wciągające. Bardzo ładna kreska :)

Coraz więcej demonów, wcielanie ludzkiej duszy do piekła i lekka zmiana zasad demonicznych zawodów. Dużo się dzieje w tym tomie, nie było nudy, choć relacja pary głównych bohaterów stoi w miejscu, ale to nic, lubię gdy romans rozgrywa się bez pośpiechu.
W tym tomie podobnie jak w pierwszym mamy ciekawe wątki "grzeszników", każdy z nich ma swoje motywy i usprawiedliwienia. Podoba mi się także przesłanie, że nic nie jest czarno-białe i o ile na świecie jest dużo złych ludzi, to nie warto całkowicie tracić nadzieję w ludzkość i wrzucać wszystkich do jednego worka.
Wielka szkoda, że te tomy są takie cieniutkie. Całe szczęście na urodziny dostałam wszystkie ;)

9,5/10

Drugi tom zdecydowanie lepszy niż pierwszy. Pojawiają się bracia Enry, co sprawia, że główna bohaterka ma jeszcze więcej pytań odnośnie piekła. Historia stała się nieco żwawsza i ciekawsza. Enra zaczyna się zmieniać pod wpływem Komachi i jestem ciekawa, jak obecna sytuacja wpływa na rangę dziewczyny w zwoju.

W drugim tomie akcja posuwa się troszeczkę do przodu. Spotykamy kolejnego brata Enry, który również marzy o zostaniu następnym królem piekieł. Wydaję mi się, że jest coraz ciekawiej. Niektóre momenty zaskakują, rozbawiają. Tom 2 przebija pierwszy. Ciężko się oderwać od czytania oraz po przeczytaniu od razu chwyciłam za tom 3.

TROCHĘ LEPSZA ENRA

Po pierwszy ledwie niezłym tomie „Enry z piekła rodem” postanowiłem dać serii kredyt zaufania i przekonać się, jak rozwinie się ta oparta na znanym schemacie karania za zbrodnie, które jeszcze nie zostały dokonane. I co mogę powiedzieć? Że jest lepiej. Historia stała się nieco lżejsza i szybsza w odbiorze, a także trochę mniej oczywista i bardziej skupiona na szerszym gronie postaci, niż pierwsza część.

Główną bohaterką całej opowieści jest licealistka Komachi Takamura, córka prawników, która w życiu kieruje się kodeksem. Wśród kolegów nie ma najlepszej opinii, bo zawsze prawa i grzeczna, nie dopuszcza by nawet oni robili coś niewłaściwego. Czy ktoś taki mógłby zrobić coś strasznego? Komachi nie chce w to wierzyć, ale Enra, syn króla piekieł, uważa inaczej. Według jego wiedzy dziewczyna w przyszłości dopuści się czynu, który skaże ją na wieczne katusze. Nastolatka nie zamierza się jednak poddać i chce udowodnić mu, że się myli. I tak oto zaczyna się jej próbna egzystencja. Komachi udaje się co prawda nawrócić na dobro kilka osób, ale to za mało by przekonać demona co do swej niewinności.
A to dopiero początek problemów, bo oto na scenie pojawia się właśnie tajemniczy chłopak, któremu dziewczyna pomogła. Ruren, bo tak ma na imię, chce skraść jej pocałunek, ale wtedy do akcji wkracza Era, który ujawnia, że ten jest… jego bratem. Ruren tak, jak Enra poluje na grzeszników, by zostać nowym królem piekieł i najprawdopodobniej dybie także na Komachi. Rzecz w tym, że jest czarującym chłopakiem, który zdaje się mieć całkiem dobre plany na przyszłość także naszego świata. Ile jest jednak prawdy w tym, co mówi? Jakie są jego intencje odnośnie nastolatki? I co wyniknie z jego dołączenia do klasy, w której już są Komachi, jej Enra i jego sługa?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/07/enra-z-pieka-rodem-2-chie-shimada.html

TROCHĘ LEPSZA ENRA

W tej części dowiadujemy się więcej o rodzinie demona. Jest też więcej zabawniejszych momentów.

Tom drugi jeszcze lepszy od pierwszego. Humor, romans i piekło - czego można chcieć więcej? Uwielbiam głównych bohaterów i zastanawiam się jaki jest grzech Komachi. POLECAM!

Tak samo dobry, a nawet i lepszy niż pierwszy tom.
O wiele więcej się dzieje i jest ciekawiej.
Polecam i miłego dnia :)

Tak samo dobry, a nawet i lepszy niż pierwszy tom.
O wiele więcej się dzieje i jest ciekawiej.
Polecam i miłego dnia :)

• Manga