Mrożek w odsłonach. 39 opowieści z różnych miejsc i czasów

Niestety te same zdarzenia powtarzane na wiele sposobów są nużące.

Niestety te same zdarzenia powtarzane na wiele sposobów są nużące.

Ciekawe podejście biograficzne.

Zamiast standardowej biografii, zaproszeni jesteśmy do lektury listów przyjaciół, znajomych i współpracowników Pana Sławomira.
Forma oprawiona bardzo duża ilością zdjęć, cytatów, rysunków.

Z pewnością utrzymana została chronologia wydarzeń.
Poznajemy Pana Sławomira od wczesnych lat dziecięcych (bez zbędnego wgłębiania się w szczegóły, raczej z załączonych zdjęć) i pozostajemy z nim, aż do ostatnich listów, z których dowiadujemy się o jego śmierci.

Temat poprowadzony jest dobrze, ale tak jak można przypuszczać, osoby piszące listy opowiadają często te same historie, wysnuwają zbliżone wnioski lub pragną obalić podobne mity i plotki krążące wokół postaci Mrożka.
Mamy przez to dużo powtórzeń, czasami wrażenie, że "akcja" nie posuwa się do przodu i tym samym my stoimy z poznaniem mistrza w miejscu..

Pozycja dla wiernych fanów.
Może uzupełniająca poprzednie biografie, a na pewno dająca szanse na umocnienie własnych opinii, o minimalne poznanie osób, które były mu bliskie i same teraz mocno odczuwają jego brak.

Ciekawe podejście biograficzne.

Forma oprawiona bardzo duża ilością zdjęć, cytatów, rysunków.

Z pewnością utrzymana została chronologia wydarzeń.

• Mam
  • #biografie, pamiętniki, listy, rozmowy
  • Lit. polska
  • 2015
  • Lit. faktu/biograficzne
  • Ważne, o ile nie najważniejsze
  • Lit. polska starsza

Magdalena Miecznicka Mrożek w odsłonach. 39 opowieści z różnych miejsc i czasów Zobacz więcej