Gucio zazdrości

Okładka książki Gucio zazdrości Aurélie Chien Chow Chine
Okładka książki Gucio zazdrości
Aurélie Chien Chow Chine Wydawnictwo: Debit Seria: Uczucia Gucia interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
32 str. 32 min.
2019-06-12
2019-06-12
32 min.
Bożena Sęk

Seria "Uczucia Gucia" może być wartościowym wsparciem dla przedszkolaków, które uczą się rozpoznawać własne emocje i uczucia i nad nimi panować. Może być pomocą dla rodziców, którzy nie zawsze potrafią zdefiniować jakieś emocje. Tutaj dostajemy przykłady tego, co się z danymi emocjami wiąże, jakie zachowania z nich wynikają. Ćwiczenie oddechowe na poradzenie sobie z jakimś uczuciem to całkiem ciekawy pomysł. Minimalistyczne ilustracje są ładne.

Zazdrość - częste uczucie towarzyszące dziecku, gdy ma rodzeństwo. Choćby z tego powodu warto po książeczkę sięgnąć. Chociaż w przypadku tej historyjki mam wrażenie, że rodzice Gucia prowokują u niego powstanie zazdrości bardziej niż to konieczne - taki mały zgrzycik.

Oddech jest bardzo ważny, bo dzięki niemu żyjemy, ale że jest taki oczywisty i przychodzi naturalnie to większość z nas pewnie nie przywiązuje do niego większej uwagi... a szkoda, bo to w jako sposób oddychamy nie tylko wpływa na jakość dotlenienia komórek w naszym organizmie, ale również może pomóc w regulacji nawarstwiających się w nas emocji, o czym w swoich książeczkach pisze Aurélie Chien Chow Chine.
W serii ukazało się już 5 książeczek - o smutku, złości, strachu, wstydzie i zazdrości, a trzy kolejne są w przygotowaniu - o poczuciu winy, radości i dziecięcych szaleństwach.
Ja jestem w posiadaniu dwóch. Przedstawione są w nich przykładowe sytuacje, w których dziecko może spotkać się z konkretnym uczuciem, a także propozycja ćwiczenia oddechowego, które ma pomóc dziecku w jego oswojeniu i wyciszeniu. W książeczce o zazdrości w trakcie oddychania wyobrażamy sobie jak uwalniamy nasze serce z łańcuchów.
I chociaż pewnie nie w każdej sytuacji zadziała ta metoda, to na pewno pokaże dziecku, jak można sobie pomóc, by nie doprowadzić do egzaltacji negatywnych uczuć i krzywdzenia innych.
Ciekawa jestem kolejnych części 😊

Opowieść o mnie. Coś mi mówi, ze będę rwała łańcuch co pól godziny.

Opowieść o mnie. Coś mi mówi, ze będę rwała łańcuch co pól godziny.

• Martyna
  • Uczucia Gucia
  • Przeczytane z Oliwką
  • Przedszkole

Dodaj cytat z książki Gucio zazdrości