Skrzydła i drzazgi

Ridero
2019-01-01
2019-01-01
#skrzydłaidrzazgi #poezja #martaswic

"Skrzydła i Drzazgi" to tomik poezji, który podzielony został na trzy części: Krajobrazy, Drzazgi, Moc słów. Każda z części podejmuje inne aspekty życia ludzkiego, jak i prywatnie życia autorki. Mają one jednak kilka cech wspólnych: samotność i niespełnioną miłość widzianą z perspektywy Pani Marty. Krajobrazy skupiają się przede wszystkim na porach roku, ich emocjonalnym wpływie na autorkę, upływie czasu, ukochanych miejscach, którymi dla autorki są Lublin i Podlasie, lokalnym patriotyźmie, wzajemnych inspiracjach. W Drzazgach autorka mówi głównie o samotności, szczególnie w momencie tak ważnych dni jak Święta Wielkanocne czy Nowy Rok, o niespełnionej miłości, nierealnej jej wizji, potrzebie kochania, bliskości, o bezsenności, tęsknocie czy ludzkiej hipokryzji. Cześć pt. Moc słów to pasja pisania i pasja życia, Carpe Diem, wena, walka, istota pisania, przeplatane po raz kolejny samotnością i smutkiem.

"Skrzydła i Drzazgi" to tomik poezji pisanej wierszem białym, którego utwory w większości są krótkie, kilkuwersowe, poezji pięknej i autobiograficznej, w której pod pewnymi względami możemy odnaleźć też własne odczucia. Czytając miałam wrażenie, że twórczość Pani Marty przeznaczona jest dla osób mających "na swoim koncie" zbiór różnych doświadczeń życiowych, bez nich utwory będą jedynie cudzą fantazją, ciekawostką, z którą niełatwo będzie się utożsamić.

Czy polecam? Tak, szczególnie osobom których życie pełne jest/było niełatwych doświadczeń, wrażliwych na otaczający świat, szukających jak zrozumienia, tak i pocieszenia.

Moi Drodzy,

Nie będę opiniować, Jestem autorką. Z przyjemnością poczytam Wasze opinie na temat mojego tomiku poezji. Zachęcam do lektury.

Moi Drodzy,

Świetna, fajne wiersze

Świetna, fajne wiersze

• Sprzedam/wymienię
  • Sprzedam
  • Współpraca recenzencka

Dodaj cytat z książki Skrzydła i drzazgi