Sherlock Holmes i sztuka we krwi

Wydawnictwo: Amber
Art in the Blood
L_Settembrini

Zaginione dziecko, zbrodnicza kradzież dzieła sztuki, niepowstrzymany morderca... To wyzwanie dla Sherlocka Holmesa i jego wszelkich słabości. Wyzwanie, w którym sztuka dedukcji i artystyczna natura oraz przyjaźń z Watsonem zostaną poddane najcięższej próbie. LONDYN. ŚNIEŻNY GRUDZIEŃ 1888. Trzydziestoczteroletni Sherlock Holmes, załamany pod ciężarem wyrzutów sumienia, wraca do kokainy po...

LONDYN. ŚNIEŻNY GRUDZIEŃ 1888.
Trzydziestoczteroletni Sherlock Holmes, załamany pod ciężarem wyrzutów sumienia, wraca do kokainy po katastrofalnym śledztwie w sprawie Kuby Rozpruwacza. Nawet Watson nie potrafi przywrócić przyjacielowi chęci do życia – do momentu, gdy z Paryża przychodzi dziwnie zaszyfrowany list.
Piękna gwiazda francuskiego kabaretu pisze, że jej synek zniknął, a ona została napadnięta na ulicach Montmartre’u. Holmes rusza z Watsonem do Paryża. I odkrywa, że sprawa może być powiązana z kradzieżą bezcennego posągu i śmiercią kilkorga dzieci... W tym wyścigu z czasem między Londynem, Paryżem a odludnymi wzgórzami Lancashire, Holmes ma nie tylko zbyt wielu wrogów, lecz także rywali.
Czy uda się mu odnaleźć chłopca i powstrzymać falę morderstw?
I jaką cenę za to zapłaci? Niebezpieczna gra trwa!

„Porywające... godne samego Conan Doyle’a... obrazowe szczegóły epoki, misternie skonstruowana intryga niczym labirynt, zawrotne tempo i co najważniejsze głęboki szacunek dla klasycznych postaci”.
BRYAN COGMAN, współproducent i scenarzysta Gry o tron HBO

„MacBird doskonale uchwyciła charakter i styl nieśmiertelnego detektywa sir Arthura Conan Doyle’a”.
„The Huffington Post”

„Perfekcyjnie oddani Holmes i Watson. Sherlock Holmes i sztuka we krwi błyszczy inteligencją i dowcipem, które uwielbiamy w ich oryginalnych przygodach. Mroczne, zabawne i zaskakujące do końca”.
PETER SAMUELSON, producent filmowy

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Inesoksiazkach | 2019-07-31

Bonnie Macbird swoją powieścią "Sherlock Holmes i sztuka we krwi" dołączyła do grona twórców, których postać stworzona przez Artura Conan Doyle'a niezmiennie inspiruje do tworzenia własnych historii.

Po obejrzeniu serialu, gdzie główną rolę zagrał genialny Benedict Cumberbatch od nowa zakochałam się w tej postaci.
Dlatego czytając cały czas miałam przed oczyma aktorów grających w tej serii.

Do Sherlocka, który powraca w szpony kokainy po nieudanym śledztwie, przychodzi zaszyfrowany list. Wysłała go gwiazda francuskiego kabaretu, której synek zaginął.
Sprawa zaginięcia dziwnie sposobem powiązana jest z kradzieżą bezcennego posągu i śmiercią kilku dzieci.
Czy słynny detektyw wespół ze swoim przyjacielem potrafi rozwiązywać tak poplątane tajemnice?

To pierwsza część trylogii Macbird i całe szczęście, że autorka nie poprzestała tylko na jednej. Bo czyta się ją rewelacyjnie, a po skończonej lekturze chce się więcej.
Doskonale oddany klimat epoki, charakterystyczne postacie, zagadki,...

Tomek | 2019-07-26
Przeczytana: 2019 rok

Czy bohatera wymyślonego przez jakiegoś pisarza należy pochować wraz z nim? MacBird swoją książką zdecydowanie mówi nie.
Autorce całkiem zgrabnie udało się oddać cechy charakterystyczne dla Holmesa, Watsona i epoki. Postać Holmesa jest trochę bardziej mroczna, a akcja żwawsza i bardziej brutalna niż u Doyle'a - czasami miałem skojarzenia z filmami z Robertem Downey Jr. Nie jest to zarzutem tylko wartością dodaną do oryginalnych utworów, widać też, że autorka ma przeszłość scenarzystki. Zagadki do rozwikłania są dwie - jedna dotyczy całkiem aktualnej i "modnej" problematyki. Pod koniec mamy kilka zwrotów akcji, więc nie powinno być marudzenia w stylu: "a ja już od drugiej strony wiedziałem, kto jest czarnym charakterem". Jednym słowem przyjemna lektura, która zaostrza apetyt na kolejne części (z napisu na okładce można wnosić, że co najmniej jeszcze 2).
Jedyna rzecz, która mnie trochę irytowała to nadużywanie zwrotu warknął. Przeczytałem wszystkie utwory Doyle'a o Holmesie i jakoś...

Weź udział w konkursach i wygraj książki

Zapraszamy was do odwiedzenia naszej konkursowej zakładki. W tej chwili trwa  konkursów, w których możecie wygrać książki. Aby je zdobyć, wystarczy wykonać kilka prostych zadań. Zainteresowani? Sprawdźcie!

Sherlock Holmes i sztuka we krwi – nowe zdumiewające przygody londyńskiego detektywa

Wybitna, nagradzana scenarzystka i producentka filmowa przypadkiem natknęła się w bibliotece na coś zdumiewającego. „Poprosiłam o kilka starych woluminów i dostałam mały, zakurzony zbiór” – pisze Bonnie MacBird we wstępie do pierwszego tomu swojej fascynującej trylogii.