Okładka książki Z piaskownicy w świat!

Z piaskownicy w świat!

Autor:
wydawnictwo
Literatura
9788376720760
typ
papier
6.76 (34 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Do czego służy piaskownica? Do zabawy, rzecz jasna. W piaskownicy można lepić baby z piasku. W piaskownicy można wybudować domek. Piaskownicą można również wybrać się w podróż dookoła świata. Jak? Tak, jak zrobili to Natalka, Jaś i Krzyś. Wysilili wyobraźnię i zwiedzili wiele krajów: Brazylię, Egipt, Meksyk, Węgry... Zachęcamy wszystkich czytelników, aby poszli w ich ślady. Taka podróż ma same plu...

Jak?
Tak, jak zrobili to Natalka, Jaś i Krzyś. Wysilili wyobraźnię i zwiedzili wiele krajów: Brazylię, Egipt, Meksyk, Węgry... Zachęcamy wszystkich czytelników, aby poszli w ich ślady. Taka podróż ma same plusy. Nie dość, że nic nie kosztuje, to jeszcze w każdej chwili można ją przerwać i wpaść do domu na obiad. A potem dalej, w drogę - pozostało tyle miejsc wartych zobaczenia...
Niektóre wyrazy w książce zostały zastąpione rysunkami, tak, aby i najmłodsi czytelnicy mogli wziąć udział w czytaniu!

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2006

Polecamy

Opinie czytelników
pablo | 2014-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2014

Osobiście oceniłbyn książkę wysoko, jednak w tym wypadku recenzentami są moi spadkobiercy. Bezlitośnie odrzucili oni ten zbiór opowiadanek i na powrót do jego lektury nie sposób ich namówić. W tych okolicznościach (lektura leży zakurzona już z pół roku), "może być" to maksimum ode mnie.

naczynie_gliniane | 2010-02-09

Książka Kasdepke nie służy jedynie do czytania. Wymaga, by obok stał globus albo chociaż atlas świata. Z całą pewnością każdy młody czytelnik zechce króciutkie opowiastki o różnych krajach przekształcić w podróż palcem po mapie. Z piaskownicy… budzi naturalną ciekawość świata. Myślę, że to również świetny podręcznik do „nauczania domowego”.

Bohaterami opowiastek, a w zasadzie dialogów, są Natalka, Jaś i Krzyś, którzy przeobrażają piaskownicę raz w Brazylię, innym razem w Chiny, Francję czy Meksyk. Przekomarzając się, przypominają regionalne zwyczaje, dania, zabytki… Dowiadujemy się, że Czesi lubią w gospodzie jeść knedliki i popijać piwo. Mają też świetną drużynę hokejową. W Norwegii pada śnieg, a w RPA wciąż świeci słońce. Przedstawiono też Polskę – a jak! – z jej oscypkami i bigosem, ale także orłem w koronie i Szopenem grającym na fortepianie.

Natalka jest chyba najwyrazistszą postacią – wie dużo i bezustannie musztruje chłopaków. A robi to z typowym, dziewczęcym wdziękiem: (do Kr...

Agata | 2013-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2013

Interesujaca ksiazka. Czyta się ja jednym tchem. Opowiada o dzieciach, które miały bujna wyobraznie. Marzyki tak w swojej piaskownicy.

madzia | 2012-05-04

fajna ciekawa edukacyjna ksiażeczka. Niestety moje dzieci (3 i 4 lata) trochę za małe na taką pozycję :( wrócimy za jakiś czas :)

Natalia | 2014-05-02
Przeczytana: 30 kwietnia 2014