Radość rodzenia

Okładka książki Radość rodzenia Marianna Szymarek
Okładka książki Radość rodzenia
Marianna Szymarek Wydawnictwo: Czwarta Strona biografia, autobiografia, pamiętnik
Czwarta Strona
2019-07-17
2019-07-17

Jeśli chcecie uspokoić myśli związane z porodem to bardzo polecam. Najgorsze co można zrobić to słuchać negatywnych historii związanych z porodem, nakręcać się i zatracać się w tym strachu.

Ta książka to zupełne przeciwieństwo, pokazuje, że poród nie musi być traumatyczny, że owszem trzeba wziąć na poprawkę to, że nie wszystko może pójść po naszej myśli, ale pozytywne nastawienie jest kluczem żeby nie biczować później samej siebie.

"Wspomnienie rodzenia -ito trudne, i to łatwe
może być naszym kobiecym wzmocnieniem, z którego będziemy czerpać w czasie całej macierzyńskiej drogi. Może być źródłem wewnętrznej motywacji dla nas samych oraz dawać dobro, otuchę i odwagę także innym".

Zaskakująco mądra książka, okładka sugerowała że temat będzie lekki. Tak było napisane to lekkim stylem, przez co nie jest przepełniona przerażającymi nazwami i statystykami. Skupiona jest na przyszłych i młodych mamach. Wiele tematów pojawiło się o których nie słyszałam, cóż nie jestem mamą więc to pewnie mi umknęło. Pomimo to ta książka jest nie tylko o rodzeniu i o przygotowaniu kobiety do tego wydarzenia, ale o kobietach które były same, bały się i dostawały wsparcie nieoczekiwanie. Bardzo mądra i pocieszna książka. Dodała mi pewnej radości i poczucia, że kobiety kobietą nie muszą być wilkiem o których coraz częściej słyszę w sieci. Dużo informacji i przydatnych tipów, jak również dodaje poczucia że kobiety to tytany energii o której czasem każda z nas zapomina. Cóż jest to po prostu super książka.

Myślałam, że bardziej mnie uspokoi przed porodem 😄 ciekawe historie, ale tylko tyle.

Cieszę się, że trafiłam na tę książkę.

Cieszę się, że trafiłam na tę książkę.

Baaardzo fajna książka, czyta się ją z prawdziwą przyjemnością, a niekiedy też wzruszeniem. Jeśli boisz się porodu- polecam w ramach oswojenia się.
Uwaga- nie wszystkie historie toczą się tak, jak chciałyby tego ich autorki, czasem było mi bardzo przykro czytać opisywane sytuacje i wiedzieć, z czym musiały się mierzyć ich bohaterki.
Książka uwrażliwia, że w położnictwie akcja dzieje się dynamicznie i nie da się niczego do końca ani zaplanować, ani przewidzieć.

Książka uwrażliwia, że w położnictwie...

Kilka przypadków porodów z perspektywy rodzących. Zarówno tych bezproblemowych jak i z komplikacjami. Najważniejsza nauka to być przygotowaną (świadomą co się może wydarzyć, poznanie potencjalnych ryzyk),ale przede wszystkim byc elastyczną, bo każdy poród jest inny.

super opowieści o porodzie naturalnym

super opowieści o porodzie naturalnym

Sięgnęłam po tą książkę będący w 8 miesiącu ciąży. I dzięki niej poród i cała otoczka z nim związana nie była już taka przerażająca. Czytając ją czułam się jak bym rozmawiała z doświadczoną położną.
Serdecznie polecam wszystkim kobietą, które chcą zajść w ciąże lub w niej są i chcą rozwiać swoje wątpliwości dotyczące porodu nie tylko naturalnego (tego w szpitalnych warunkach czy też w domu),a także cesarskiego cięcia.

To zbiór opowieści kobiet o porodach. Myślę, że warto po nią sięgnąć będąc w ciąży i wiedzieć czego można oczekiwać i poznać różne warianty porodów. Większość opowieści jest bardzo pozytywna i z dobrym przekazem. Niestety część historii jest straszna, trudna i może kogoś wystraszyć/zniechęcić.

Planujesz ciąże i dziecko? Przeczytaj tę książkę! Nie widzisz dzieci w swoim życiowym planie? Przeczytaj tę książkę! Ja sama nie planuję dzieci, ale uważam, że powinien przeczytać tę książkę każdy. Te, które dzieci mieć nie chcą - może się przekonają, a może nie. Te, które planują dzieci - trochę ta książka wyklaruje wyobrażenia o ciąży i porodzenie. Że ciąża to 9 miesięcy stresu, bólów i zmęczenia, jak i 9 miesięcy ekscytującego oczekiwania na często wymarzone dziecko.