Dzikie serce

Tłumaczenie: Robert Waliś
Wydawnictwo: Marginesy
The Wild Inside
Ag2S

Nastoletnia Tracy, wychowana w dzikich ostępach Alaski, spędza całe dnie na tropieniu zwierząt i powożeniu psim zaprzęgiem w lasach otaczających jej rodzinny dom. Chociaż czuje się bezpieczna w tej dziewiczej krainie, zawsze przestrzega zasad, których nauczyła ją matka, zanim zginęła: Nigdy nie trać domu z oczu. Nigdy nie wracaj do domu z brudnymi rękami. A przede wszystkim: Nigdy nie rań...

Nigdy nie trać domu z oczu.

Nigdy nie wracaj do domu z brudnymi rękami.

A przede wszystkim: Nigdy nie rań innych ludzi do krwi.

Pewnego dnia ktoś atakuje Tracy w lesie. Dziewczyna nie pamięta dokładnie, co się stało, ma jednak wrażenie, że zanim straciła przytomność, zraniła go nożem. Do krwi. Ale nie ma czasu się nad tym zastanawiać, jest zajęta przygotowaniami do zbliżających się zawodów Iditarod.

Wkrótce zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Niepokojący lokator, który podstępnie wkrada się w łaski rodziny. Groźna twarz nieznajomego w tłumie. Odcisk buta na skraju lasu… Rodzina Tracy jest w tarapatach.

Dzikie serce to nietypowa opowieść o miłości i niesamowity horror – jak połączenie sióstr Brontë ze Stephenem Kingiem.

źródło opisu: https://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133232/dzikie-serce?idcat=0

źródło okładki: https://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133232/dzikie-serce?idcat=0

KingaB | 2019-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2019

Czytałam już podobne, ale i tak było ok.

Patronaty tygodnia (8-14.07.2019)

Dzisiejszy chłodny początek tygodnia rozgrzewają książki z patronatem LC. Wśród nich idealna wakacyjna lektura, której akcja dzieje się w nadmorskim kurorcie, nietypowy horror dla miłośników sióstr Brontë oraz książka publikującego u nas regularnie Tomasza Pindla, w której zgłębia on temat polskiego fandomu. Polecamy!