Ile ważą chmury? Oraz inne proste pytania i naukowe odpowiedzi

Okładka książki Ile ważą chmury? Oraz inne proste pytania i naukowe odpowiedzi David Calle
Okładka książki Ile ważą chmury? Oraz inne proste pytania i naukowe odpowiedzi
David Calle Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie popularnonaukowa
popularnonaukowa
¿Cuánto pesan las nubes?
Wydawnictwo Literackie
2019-05-15
2019-05-15
Ewa Morycińska-Dzius
literatura popularnonaukowa wiedza nauka fizyka wszechświat

Niezwykła podróż w fascynujący świat nauki

Przyjemnie się czyta, krótkie, treściwe rozdziały, przystępny sposób tłumaczenia.

Fajna książka. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Szybko się czyta. Polecam

Ma swoje momenty, ale jest dużo więcej lepiej napisanych książek popularno-naukowych traktujących o podobnych tematach (Pi razy oko, Krótka historia prawie wszystkiego, Małe wielkie odkrycia). Ta jest raczej do młodszego czytelnika... z Hiszpanii.

Zbiór pytań, o których większość z nas może sobie pomyśleć, ale nie zawsze poszukujemy na nie odpowiedzi bo dość szybko o nich zapominamy. Kilka z nich jest bardzo interesujących i zaskakujących oraz ciekawe i podane w zrozumiały sposób odpowiedzi 💪🏼😊 Ale też kilka nietypowych pytań oraz odpowiedzi, z których ciężko wywnioskować, o co tak naprawdę chodzi. Były one tak zagmatwane i skomplikowane, że trudno ogarnąć w czym rzecz, co jak działa, co z czego wynika.

Dnf (do not finish) dlaczego? Autorowi nie chciało się wyjść poza granice naukowych określeń. To są naukowe odpowiedzi? To jest nic! Kolejna książka, która nic nie wniosła do mojego życia i jest mi niepotrzebna. Krótka recenzja, bo nie chce mi się o niej pisać! Słaba, ocena 4/10

Przyjemna, lekka lektura. Autor potrafi zaciekawić tematami, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nudne, przez co momentami trudno oderwać się od lektury. I co ważne, nie rozwodzi się niepotrzebnie nad poszczególnymi pytaniami. Odpowiedź jest wystarczająca, by zaciekawić tematem, nie zanudzić, a przy tym zachęcić do samodzielnego myślenia i poszukiwania odpowiedzi. Zresztą na wstępie autor zaznaczył, że nie chce byśmy, czytając książkę, zadowolili się jego odpowiedziami.

Zagadnienia omawiane są w przystępny sposób, więc każdy, kto uważał na lekcjach fizyki w szkole średniej (tych obowiązkowych, bez względu na to czy ktoś był w klasie matematyczno-fizycznej czy humanistycznej),powinien zrozumieć treść książki.

Bardzo przyjemna w odbiorze książka popularnonaukowa, skierowana zdecydowanie do młodszego czytelnika. Myślę, że spodoba się ciekawemu świata nastolatkowi, może nawet zainspiruje do wyboru ścieżki kariery.
Polecam!

Polecam!

Książka o wszystkim i o niczym - Świetna dla licealisty, który chciałby przybliżyć sobie nauki ścisłe. Jest to książka dzięki której można się zainteresować jakimś tematem ale nie daje wyczerpujących odpowiedzi - Hawking pisze o wiele ciekawsze książki i również z nutą humoru

Nie powiem, żeby była to najlepsza książka popularno-naukowa, z jaką miałam do czynienia, bowiem w moim odczuciu była chyba nieco zbyt popularna, a za mało naukowa. Oczywiście jest to dobra lektura, ciekawa i przyjemna w odbiorze, idealna dla ludzi ciekawskich świata, ale dla mnie okazała się być chyba zbyt lekka. Aczkolwiek nie da się ukryć, że przedstawione tutaj pewne ciekawostki czy fakty naukowe były naprawdę zdumiewające!
Cała recenzja: bookeaterreality.pl

Czasami zadajemy sobie specyficzne pytania i ciekawią nas na nie odpowiedzi. Po raz kolejny świetną alternatywą na takie zagrywki jest zbiór odpowiedzi, który przygotował David Calle. Dzięki Niemu możemy poznać odpowiedź, aż na 40 pytań na temat świata, który nas otacza.

Bardzo podobała mi się forma skonstruowania pytań, które przyczyniają się do pojawienia się uśmiechu na twarzy. Odpowiedź na każde zagadnienie została naukowo udowodniona i wyjaśniona. Fajną wstawką były komentarze z mediów społecznościowych, gdzie internauci (zdecydowanie) bezsensownie starali się wyjaśnić dany problem.

ciąg dalszy: https://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2019/07/ile-waza-chmury-oraz-inne-proste.html

• Popularnonaukowe
  • Niedoczytane
  • ✳️ LGM
  • Na mojej półce

Dodaj cytat z książki Ile ważą chmury? Oraz inne proste pytania i naukowe odpowiedzi