Elon Musk. Co naprawdę myśli

Wydawnictwo: Znak Horyzont
Incognityzm

Elon Musk - największy wizjoner naszych czasów. Człowiek, który swoje marzenia wpisuje na listę rzeczy do zrobienia i po prostu je realizuje. Nawet te najbardziej fantastyczne. Jak mu się to udaje? Gdzie tkwi sekret jego geniuszu?

Z tej książki dowiesz się jak myśleć jak Elon Musk. Opowie ci to on sam, własnymi słowami. Po jej lekturze zastanowisz się dwa razy zanim powiesz: "nie da się".

źródło opisu: Wydawnictwo

źródło okładki: Wydawnictwo

"Moim marzeniem dotyczącym kosmosu jest, aby ludzkość została gatunkiem multiplanetarnym. Abyśmy mieli samowystarczalną cywilizację na Marsie, a może też na Księżycu i jeszcze gdzieś w Układzie Słonecznym."

"To najbardziej ekscytująca sprawa: nie mógłbym wymyślić niczego bardziej ekscytującego, fajniejszego, bardziej inspirującego na przyszłość niż posiadanie bazy na Marsie.(...) będzie to jedna z tych rzeczy, które są niezwykle inspirujące, a przecież musimy mieć w świecie coś, co będzie nas inspirować. Życie nie może polegać jedynie na rozwiązaniu tego lub innego problemu. Musi też być w nim coś, dzięki czemu, gdy budzisz się rano, cieszysz się, że żyjesz. "

Uwielbiam niebanalne postacie a Elon Musk zdecydowanie do takich należy. Nie dość, że ma niesamowite marzenia to jeszcze dąży do ich realizacji, nie bojąc się porażek.
Jako 14latek przeszedł kryzys egzystencjalny, nie mógł znaleźć sobie miejsca na Ziemi, nie widział sensu w niczym aż trafił na książkę "Autostopem przez...

Ania Kazior | 2019-03-05
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 05 marca 2019

Elona Muska kojarzę tylko jako założyciela firmy Tesla, która produkuje samochody elektryczne. Niewiele więcej o nim wiem, dlatego z chęcią sięgnęłam po książkę Macieja Gablankowskiego „Elon Musk. Co naprawdę myśli”. Podeszłam do niej bez żadnych oczekiwań, domyślając się mgliście, że będzie dotyczyła filozofii życiowej i biznesowej jednego z najbardziej znanych, rozpoznawalnych i bogatych ludzi na świecie. No, może jednak oczekiwałam pewnej dawki motywacji do działania, niepoddawania się, osiągania celów. Ta książka jest jednak czymś zupełnie innym.
W pierwszym momencie pomysł wydania wypowiedzi Elona Muska, zaczerpniętych z ogólnie dostępnych źródeł w Internecie wydał mi się całkowicie niedorzeczny. Przecież to są słowa, które każdy może poznać oglądając kilka filmików i czytając bloga. Po przeczytaniu jednak doszłam do wniosku, że autor włożył jednak trochę wysiłku w przygotowanie publikacji, zapewne musiał poznać wiele materiałów, zanim wybrał te, które zamieścił w książce,...

BWO | 2019-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2019

To nie jest biografia, to zbiór wycinków z rozmów i wywiadów Elona Muska, pogrupowanych w tematyczne rozdziały. Z tego zbioru wyłania się postać mocno nieszablonowa, zdecydowana w swoich dążeniach. Niektóre myśli warte zapamiętania.
Pozycja do połknięcia w jakieś dwie godziny. Zdecydowanie ten sposób pisania, to nie moja bajka.

Babi | 2019-02-10
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 10 lutego 2019

nie wiem po co to zostało wydane, wystarczy wejść na YouTube lub Twittera

Natalia_1984 | 2019-03-01
Dagmara | 2019-02-27