365. Angielski na każdy dzień

Okładka książki 365. Angielski na każdy dzień Maria Lekszycka
Okładka książki 365. Angielski na każdy dzień
Maria Lekszycka Wydawnictwo: Preston Publishing interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Preston Publishing
2018-11-29
2018-11-29
języki obce nauka języków słówka gramatyka angielski

Okładka książki Etnogadki, opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach Monika Michaluk, Witold Przewoźny, Michał Stachowiak
Etnogadki, opo... Monika Michaluk, Wi...
Okładka książki Chore historie Gosia Kulik, Tomek Żarnecki
Chore historie Gosia Kulik, Tomek ...
Okładka książki Uczucia Alicji, czyli jak lepiej poznać siebie Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski, Ewa Woydyłło
Uczucia Alicji... Maria Mazurek, Marc...
Okładka książki Kto ukradł jutro? Dominika Czerniak-Chojnacka, Olga Ptak
Kto ukradł jutro? Dominika Czerniak-C...

Książka nastawiona głównie na gramatykę i słownictwo. Przyda się jeśli ktoś chce usystematyzować wiedzę. Zdecydowanie polecam dla tych którzy mają problem z regularną nauką. Dla mnie ta mała porcja codziennych ćwiczeń była motywacją do dalszej nauki innych umiejętności z języka angielskiego.

Jedyne czego mi brakowało, to zapisu fonetycznego słownictwa. Tak to super przemyślana książka. Spodobało mi się to, że konstrukcje i słownictwo z wcześniejszych rozdziałów było wplatane w następne.

Książka przydatna do uporządkowania wiedzy. Myślę, że najlepiej sprawdzi się do nauki z poziomu startowego A2 / B1

Na plus ciekawe ćwiczenia, poznawanie przydatnych idiomów i powtarzanie nabytej wiedzy w ćwiczeniach.

Książka ma zadania na 6 dni tygodnia - niedziela wolna. W sobotę podsumowanie materiału z tygodnia. W poniedziałek przedstawienie nowego zagadnienia oraz słówek. W kolejne dni tygodnia też poznajemy nowe słownictwo, ale raczej są to jakieś wyrażenia. Przerobienie jednego dnia zajmuje maksymalnie 15-20 minut, w zależności od poziomu. Świetna książka, która zachęca do codziennej dawki języka angielskiego. Idealna pod mój poziom. Ja przerabiam 2-3 strony na dzień, ponieważ jedna to trochę mało. Nie ma w niej matriałów do słuchania i mówienia, więc nie jest to kompletny podręcznik. Mimo wszystko warto było kupić. Pozwala usystematyzować wiedzę i powtórzyć lub nadrobić materiał. Do końca książki zostało mi ostatnie 5 tygodni i czuję, że umiem dużo więcej. Bardzo trafiony pomysł. Jeśli ktoś myśli, że ta książka jest bez sensu, to może warto przeczytać "Atomowe nawyki". Ta książka od angielskiego doskonale wpisuje się w tę strategię.

• 👀 Mam do przeczytania
  • Z ZK