#byćsobą Żyć tak, by niczego nie żałować

Okładka książki #byćsobą Żyć tak, by niczego nie żałować Janowicz Joanna
Okładka książki #byćsobą Żyć tak, by niczego nie żałować
Janowicz Joanna Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
#byćsobą
Onepress
2019-01-15
2019-01-15
życie szczęście emocje bycie sobą

„… Dla większości z nas
bolesne i irytujące
są nieścisłości w obrazie samego siebie.
Jedynym sposobem na poradzenie sobie
z tym dyskomfortem
jest wypełnienie, zrealizowanie tego,
co myślimy o sobie …”

Przed Wami bardzo niewielka publikacja, ale „ogromna” przesłaniem. Dotyczy ona tego, jak żyć, by niczego nie żałować. W ostatnim czasie „ciągnie mnie” do poradników. Może się starzeję, ale z całą pewnością taka lektura, nie może zostać uznana za stracony czas.

Autorami książki są: Joanna Janowicz, kreatywna ekspert komunikacji interpersonalnej, doradca biznesowy, ale przede wszystkim kobieta. Jej misją jest inspirowanie ludzi do tego, by mieli odwagę być sobą. Umie słuchać i pomaga odkrywać osobowości. Zafascynowana swobodą włoskiej ekspresji liczy na piękno. Piotr Strzyżewski to założyciel firmy consultingowej, trener, który dba o zdrowie. Fascynuje go temat świadomości, wpływ myśli na ciało, ale i umysł. Kocha przyrodę i zwierzęta.

Tak trudno znaleźć drogę do szczęścia. Autorzy radzą by usiąść i zastanowić się – o czym marzy Twoje wewnętrzne dziecko? A o czym marzysz Ty – człowiek dorosły? Na twój los na pewno olbrzymi wpływ miało dzieciństwo. Własne pragnienia to pierwszy krok na drodze do szczęścia. Bycie sobą to realizowanie swoich marzeń.

Książka to propozycja przeżycia 54 dni – każdy przecież jest inny, ale każdy przybliży Nas do „bycia sobą”. Arystoteles mówił o równowadze, która daje poczucie godności i własnej wartości. „Bycie sobą” to przede wszystkim umiejętność podejmowania dobrych decyzji.

Emocje uczą nas, są ważne. To ból, strach, złość, smutek, ale i czasami radość. Odbiorca ma sobie uświadomić, że „ Jestem wyjątkowym człowiekiem dlatego, że jestem choć trochę mądry i potrafię szukać rozwiązań w różnych sytuacjach …”.

W publikacji znajdują się przemyślenia wielu sławnych osób o szczęściu. O tej prostej radości autorka rozmawiała między innymi z Bartkiem Jędrzejakiem, Grażyną Wolszczak, Rayem Wilsonem, Tomaszem Zimochem, czy Katarzyną Werner.

Ludzie są trochę jak kameleony, dopasowują swoje zachowania do okoliczności. W domu można się roztkliwiać, w pracy przyda się większa doza stanowczości. Co Wy na to? A może jesteśmy takimi aktorami, którzy dopasowują się do danej sytuacji? Nasza twarz ujawnia inne emocje, a wewnętrznie liczymy na coś, zupełnie innego.

Życie jest piękną walką. Nie zawsze z przeciwnikiem, ale ze sobą.

Gorąco polecam

Liczba stron: 232
(nowość wydawnicza)

„… Dla większości z nas
bolesne i irytujące
są nieścisłości w obrazie samego siebie.
Jedynym sposobem na poradzenie sobie
z tym dyskomfortem
jest wypełnienie, zrealizowanie tego,
co myślimy o sobie …”

• Psychologia
  • Przeczytane 2021r.
  • .Books in 2020
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki #byćsobą Żyć tak, by niczego nie żałować