Encyklopedia Wczesnej Ziemi

Tłumaczenie: Łukasz Buchalski
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
komiksy
animaniak

Fantastycznie ilustrowana księga baśniowych opowieści o wczesnej i zapomnianej historii świata. Nim nadeszły nasze czasy, na świecie kwitła inna, dziś już zapomniana cywilizacja. Mieszkańcy Wczesnej Ziemi byli całkiem do nas podobni: ciekawscy, uczuciowi, zabawni, ambitni i delikatni. Spisane i zilustrowane przez Isabel Greenberg historie składają się na porywającą opowieść o licznych...

Spisane i zilustrowane przez Isabel Greenberg historie składają się na porywającą opowieść o licznych przygodach pewnego młodzieńca, który opuszcza swój dom na Biegunie Północnym, by powiosłować na Biegun Południowy i spotkać najprawdziwszą miłość. Pech w tym, że kapryśne i zdumiewające pole magnetyczne Wczesnej Ziemi sprawia, że chłopak nigdy nie będzie mógł dotknąć swej wybranki.

Książka ta zawiera wiele historii, krótszych i dłuższych, odnoszących się do takich zjawisk jak: bóstwa, monstra, obłąkani królowie, stare mądre wiedźmy, szamani i uzdrawiacze, bracia i siostry, zmagania, tajemnice, zła nauka i jeszcze gorsza geografia, oraz, jak już chyba wspomnieliśmy, najprawdziwsza miłość.

źródło opisu: https://www.kultura.com.pl/

źródło okładki: https://www.kultura.com.pl/

Mecha_Kulturacja | 2019-05-19
Przeczytana: 19 maja 2019

Nim zaczęła się nasza historia na Ziemi kwitła inna, obecnie zapomniana cywilizacja. Tak rozpoczyna się jedna z ciekawszych ilustrowanych powieści jakie w ostatnim czasie ukazały się na naszym rynku wydawniczym, a to za sprawą wydawnictwa Kultura Gniewu. Autorką jest Isabel Greenberg, która ma na swoim koncie wiele ciekawych historii, niedostępnych jeszcze w języku polskim. Miejmy więc nadzieje, że pozytywne przyjęcie Encyklopedii Wczesnej Ziemi sprawi, że pozostałe tytuły też w niedługim czasie zawitają na rodzimy rynek.

Wracając jednak do fabuły. Jest to klasyczna szkatułkowa historia – opowieść składająca się z kolejnych historii, zawierających następne opowiadania. W tym względzie jest bardziej skomplikowana niż Incepcja Nolana, oczywiście w pozytywnym znaczeniu. Jest to opowieść o Narratorze, który odkrywa przed czytelnikami piękno Wczesnej Ziemi.

Dawno, dawno temu dwoje ludzi spotkało się ze sobą i obdarzyło wzajemną miłością. Był tylko jeden mały problem. Nie mogli się do...

Emes | 2019-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2019

To cudnie narysowany tygiel mitów i przekazów z całego szeregu cywilizacji i kultury. A to wszystko schowane jest w powieści szkatułkowej gdzie płynnie zmieniają się scenerie i bohaterowie. Oprócz tego, że bawi, rozbudza ciągoty antropologiczne i zachęca do szukania punktów wspólnych między tymi wszystkimi opowieściami. Warstwa graficzna może nie zaskakuje (na plus zabieg w postaci "wypłaszczenia" całości i pozbawienia rysunków głębi) ale na pewno czaruje. Warto i dla starszych i dla młodszych

Wkp | 2019-04-08

PRAWA FIZYKI BAŚNI I LEGEND

Sam pomysł na Encyklopedię wczesnej Ziemi, może daleki od odkrywczości, bo pisarze fantasy z Tolkienem na czele od samego początku istnienia gatunku tworzyli legendarium swoich światów, wydawał mi się jednak intrygujący. Z ochotą zabrałem się więc do lektury tego albumu (swoją drogą solidnych rozmiarów), nawet jeśli szata graficzna na pierwszy rzut oka nie zachwyciła mnie tak bardzo, jakbym się tego spodziewał. I nie żałuję, bo to naprawdę udany komiks, uroczo infantylny, klimatyczny i wciągający – tak małych, jak i dużych czytelników.

Oto historia mężczyzny z Nordu i kobiety z Bieguna Południowego, którzy w zamierzchłych czasach spotykają się przypadkiem na zlodowaciałych wodach i odkrywają, że są bratnimi duszami. Zakochani w sobie szybko odkrywają, że nieznana siła nie pozwala im zbliżyć się do siebie bliżej niż na dwie stopy. Jak w takiej sytuacji mogą poczuć się wzajemnie? Pocałować? Młodzi dokładają starań, by znaleźć na to radę, a my...

Literacki Sopot. Z książką na plaży

Długi weekend? Tylko w Sopocie! Festiwal Literacki Sopot startuje już w czwartek, 15 sierpnia. Bogaty program pęka w szwach od atrakcji – na odwiedzających czekają wydarzenia związane z premierami, atrakcyjna oferta wydawców oraz polscy i zagraniczni pisarze, w tym najjaśniejsze gwiazdy literatury.

Literacki Sopot. Nadmorskie spotkania z literaturą już od 15 sierpnia

W tym roku, w dniach 15–18 sierpnia, nadmorski Sopot stanie się centrum literatury i kultury brytyjskiej. Festiwal Literacki Sopot odwiedzą światowej sławy pisarze, dziennikarze, publicyści, autorzy komiksów. Każdy miłośnik dobrej literatury znajdzie coś dla siebie w bogatym programie spotkań, debat, warsztatów, pokazów filmowych, czytań performatywnych i spektakli.