Kościół bez cenzury

Okładka książki Kościół bez cenzury Jan Lewandowski
Okładka książki Kościół bez cenzury
Jan Lewandowski Wydawnictwo: Inicjatywa Ewangelizacyjna WEJDŹMY NA SZCZYT religia
religia
Inicjatywa Ewangelizacyjna WEJDŹMY NA SZCZYT
2018-01-01
2018-01-01

Solidna orka jutubowych autorytetów wojujących gimbo-antyteistów oparta na potężnej bibliografii.

Śmiem podejrzewać, że jeśli ateista sumiennie podejdzie do lektury, to może mocno zwątpić w swój dotychczasowy światopogląd, o ile starczy mu bystrości intelektu, czystości serca i zmysłu moralnego.

W tym zbiorze najpopularniejszych zarzutów antyteistów zabrakło mi tylko podjęcia tematu wypraw krzyżowych. Inkwizycja jest, więc spodziewałem się również rozprawienia z zabobonem nieuchronności doprowadzania do wojen „religijnych” przez sam fakt istnienia różnych religii.

Książka nie jest idealna (uciekam do przodu przed zarzutami – oczywiście, że w niektórych obszarach nadal można prowadzić polemikę) i momentami może być nużąca (szczególnie szczegółowe fragmenty dotyczące Pisma Świętego i Flawiusza),choć dla mnie nie była.

Wymienię kilka tytułów rozdziałów, aby potencjalny czytelnik wiedział czego się spodziewać (niechronologicznie):

– Determinizm a wolna wola.
– Czy wszechwiedza Boga wyklucza wolną wolę człowieka?
– Czy ewolucja jest „udowodnionym faktem”?
– Czy Pan Bóg popełnia błędy w biologii?
– Czy chrześcijaństwo może być jedyną prawdziwą religią, skoro inne też uważają się za taką?
– Bóg a kwestia cierpienia.
– Ateizm semiotyczny, zwany semantycznym.
– Czy ateizm jest jedynie brakiem wiary w Boga?
– Czajniczek Russela i Latający Potwór Spagetti.
– Nieśmiertelne ateistyczne krasnoludki
– Czy określenie „teistyczny naukowiec” jest oksymoronem?
– Czy światopogląd ateisty jest „bardziej prawdopodobny” niż światopogląd teisty?
– Czy powinieneś udowodnić istnienie Boga?
– Czy ateizm jest „racjonalny”?
– Czy brzytwa Ockhama neguje istnienie Boga?
– Czy Flawiusz jest wiarygodniejszy niż relacje biblijne?
– Czy relacje biblijne są mniej wiarygodne niż relacje historyczne?
– Czy potop biblijny jest niemożliwy?
– Czy biblijny opis początków jest niezgodny z nauką?
– Problem „rzezi niewiniątek”.
– Sprzeczne rodowody Jezusa?
– Czy biblijny fragment o zatrzymaniu Słońca przeczy nauce?
– Czy Jezus nie chciał zakładać Kościoła, bo był posłany tylko do Żydów?

I wiele innych...

--------------------------------

„Warto dodać, że Flawiusz przemilczał tak ważne dla wszystkich narodów ówczesnego świata wydarzenie, jakim było spalenie Rzymu przez Nerona”.

„To nie jest tak, że człowiek nie może zrobić inaczej, niż wie Bóg, ale to niejako jest tak, że Bóg nie może wiedzieć inaczej, niż zrobi człowiek. To, co zrobimy, jest logiczną przyczyną wiedzy Boga o naszym wyborze, a nie odwrotnie”.

W tym zbiorze najpopularniejszych zarzutów antyteistów zabrakło mi tylko...

Mała liczba gwiazdek wynika z tego, że ateiści nie mogą dzierżyć, że ktoś pisze o tej ich śmiesznej religii mega logicznie. Polecam całą serię książek Jana Lewandowskiego! Ateizm to religia, oparta na wierze w nicość.

• Wiara
  • Na półce
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Kościół bez cenzury