9 (3 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny

źródło opisu: własne

źródło okładki: www.fantastyka.pl

k1313 | 2018-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2018

Jedno muszę przyznać. NF ostatnimi czasy mnie nie zawodzi. Wydanie Specjalne, numer czwarty tego roku, trzyma poziom jak szynka szwarcwaldzka, i również jak ona dojrzewa z czasem.

Błażej Jaworowski "Hrönir" 6/10 - szóstka to troszku za mało, bo temat aktualny i w moim typie, a tym bardziej wiedziony ciekawością (ciekawe gdzie ta ciekawość prowadzi?;) wyguglowałem pierwej co zacz ten (te?) Hrönir? No właśnie... Bardzo ciekawe spostrzeżenia autora, podane... no cóż, w specyficznym daniu

Piotr Jedliński "E.T.er" 7/10 - eej, kontynuujemy wątek (virtual)reality? pomyślałem sobie. To się cieszę. A jednak nie, jak się okazało później. Tzn. cieszę się dalej, ale wątek już nie taki virtual. Kontakt/nie-kontakt w ujęciu ...chyba smutnym.

Adam Podlewski "Cienie..." 6/10 - tu też granica między "tu i teraz", a "tuż obok" zaciera się, lekko mroczne, do skonsumowania.

Daryl Gregory "Wszyscy..." 9/10 - uuuuuch, kochana Redakcjo! to lubię! Gwóźdź programu, danie wieczoru! Świetna ręka, mocny i...

panbarney | 2018-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2018

Opowiadanie "Wszyscy jesteśmy całkowicie zdrowi" fenomenalne. Bardzo długie, a nie nuży ani jednym słowem. Nie można się oderwać!

rid1625 | 2019-02-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Pisma
Przeczytana: 11 lutego 2019

Zdecydowanie najlepszy numer roku. Wszystkie opowiadania trzymają wybitnie dobry poziom. Wydawało mi się że wszystkie utrzymane zostały w klimacie grozy, szczególnie wystraszyło mnie E.T.ER.

PetyrJ | 2019-01-04
Przeczytana: 21 stycznia 2019

Mini-powieść Gregory'ego - znakomita!

Yasui | 2019-04-14
książek: 1949