Mamy dla Mamy. Macierzyństwo - jak to się teraz robi?

Seria: Mamy dla Mamy
Wydawnictwo: Mamy dla Mamy

"Mamy dla Mamy" (tom I i II) to kompendium wiedzy na temat ciąży i macierzyństwa obejmujące swoim zakresem aż 250 najważniejszych zagadnień. www.MamyDlaMamy.pl. Dostępna w wersji drukowanej oraz jako e-book (mobi, e-pub, pdf). Ta książka to efekt szalonego projektu, którego realizacji podjęło się ponad 1000 kobiet – ekspertek w swoich dziedzinach będących jedocześnie mamami. Są wśród nas m.in....

Ta książka to efekt szalonego projektu, którego realizacji podjęło się ponad 1000 kobiet – ekspertek w swoich dziedzinach będących jedocześnie mamami. Są wśród nas m.in. lekarki, psycholożki, farmaceutki, położne, doule, doradczynie laktacyjne, dietetyczki, pedagożki, fizjoterapeutki czy prawniczki, które postanowiły podzielić się swoją wiedzą dotyczącą dziecka, mamy i rodziny. Przez rok prowadzone były żywe i emocjonujące dyskusje, aby wypracować dla Ciebie wartościową książkę.
- 2 tomy:
"Ciąża - jak przygotować się na życiową rewolucję?"
"Macierzyństwo - jak to się teraz robi?"
– 250 krótkich i konkretnych rozdziałów, które my, mamy, uznałyśmy za najważniejsze. To kompendium wiedzy w pigułce! (Co doceni też nie jeden tata! ;))
– Ekspercko i konkretnie, a jednocześnie przystępnie i ŻYCIOWO – napisałyśmy ją my, mamy, a nie „teoretycy wychowania”.
– Nie bałyśmy się poruszyć tematów trudnych, często kontrowersyjnych. Dyskutujemy z „tradycyjnym” modelem wychowania prezentowanym przez starsze pokolenia.
– Poświęcamy uwagę zarówno dziecku jak i MAMIE. Narodziny dziecka to dla kobiety ogromna zmiana i chcemy ją wesprzeć!
– W książce znajdziesz również nasze osobiste historie… Czasem zabawne, a czasem smutne czy wzruszające – dokładnie takie, jakie jest macierzyństwo :)

Po przeczytaniu tej książki będziesz miała poczucie, że wiesz, co Cię czeka i że DASZ RADĘ!

Takiej książki nam brakowało, kiedy to my zaczynałyśmy przygodę z macierzyństwem.

I jeszcze jedna ważna kwestia! To świetna książka również dla Taty! Wszystko w jednym miejscu! Krótko i na temat!
www.MamyDlaMamy.pl

źródło opisu: www.MamyDlaMamy.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Barbara | 2018-12-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 07 grudnia 2018

Bardzo wartościowa książka - porusza wiele tematów, z których jako mama nie zdawałam sobie sprawy. Rozdziały napisane są krótko, konkretnie i przystępnie, przez co szybko i przyjemnie się ją czyta. Polecam wszystkim przyszłym i obecnym mamom (oraz tatom!).

Marzenazzz | 2019-02-24
Przeczytana: 23 lutego 2019

Mamy dla Mamy to obowiązkowa pozycja dla każdej przyszłej mamy. i nieważne, czy jest to nasza pierwsza ciąża, czy jesteśmy już doświadczone w roli rodzica. Wiele się zmienia na przestrzeni lat i warto sobie usystematyzować wiedzę. Nowe badania naukowe i doświadczenia mam pokazują, że w wielu aspektach należy stawiać na minimalizm (np. przy kompletowaniu wyprawki). Mi książka rozjaśniła wiele kwestii dotyczących przyszłego macierzyństwa. nie mogę się doczekać aż wszystkie porady wcielę w życie.

Asia | 2018-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2018

Nikt nie jest ekspertem od wszystkiego, a rzetelny poradnik dla rodziców powinien być dziełem wielu osób. Doskonale wie o tym Barbara Falenta, pomysłodawczyni projektu "Mamy Piszą Książkę", którego owocem jest właśnie ten poradnik. Stworzyły go wspólnie matki, z których każda jest specjalistką w innej dziedzinie. Wśród autorek są położne, lekarki, psycholożki, fizjoterapeutki, itd. Każda z kobiet napisała jeden rozdział na temat, na którym zna się najlepiej, z którym każdego dnia spotyka się w życiu zawodowym i macierzyńskim. W trakcie trwania projektu o koncepcji książki i jej treści dyskutowało w sumie aż 1200 kobiet.

Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona, bo obawiałam się, że przy projekcie o takim rozmachu coś może pójść nie tak. Na całe szczęście rozdziały napisane są spójnym stylem i zawierają uzupełniające się wzajemnie wiadomości poparte najnowszymi badaniami i praktykami - i za to należą się ogromne brawa dla koordynatorki projektu, ale również dla autorek za...

Kaś | 2019-04-13
agyness | 2019-03-11