Początki (prawie) wszystkiego

Okładka książki Początki (prawie) wszystkiego
Graham Lawton Wydawnictwo: Insignis popularnonaukowa
256 str. 4 godz. 16 min.
Kategoria:
popularnonaukowa
Tytuł oryginału:
New Scientist: The Origin of (almost) Everything
Wydawnictwo:
Insignis
Data wydania:
2018-11-14
Data 1. wyd. pol.:
2018-11-14
Liczba stron:
256
Czas czytania
4 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788366071445
Tłumacz:
Maria Brzozowska
Średnia ocen

                7,8 7,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Bez prostych pytań nie ma wielkich odpowiedzi



1346 223 39

Oceny

Średnia ocen
7,8 / 10
151 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
336
236

Na półkach:

Skąd się wzięliśmy? Jak to się wszystko zaczęło? To najbardziej fundamentalne pytania we wszechświecie.

Odpowie ci na nie ta zachwycająca wizualnie książka, wypełniona po brzegi przemawiającymi do wyobraźni i nierzadko dowcipnymi infografikami, ciekawostkami i faktami. Napisali ją i zilustrowali redaktorzy uznanego magazynu „NewScientist”, a wprowadzeniem opatrzył sam profesor Stephen Hawking.

„Początki (prawie) wszystkiego” to wybór współczesnych historii o różnego rodzaju początkach ukazanych z punktu widzenia nauki. Zawiera najważniejsze, najciekawsze i najbardziej zaskakujące fakty w 53 rozdziałach, prezentujących niesamowicie szerokie, wręcz oszałamiające spektrum zagadnień – jest tu (prawie) wszystko o początkach (prawie) wszystkiego: wszechświata, życia, cywilizacji – znakomicie wyjaśnione i zilustrowane!

„Zawsze fascynowały mnie początki. Jako dziecko często spacerowałem po wybrzeżu Yorkshire z mamą, tatą i siostrą; kiedy wydłubywaliśmy z klifów amonity, belemnity i wymarłe małże, zastanawiałem się: Skąd one się wzięły? Jak wyglądała Ziemia, kiedy żyły? Dwadzieścia lat temu, kiedy zostałem dziennikarzem popularnonaukowym, zdałem sobie sprawę, jak silnie historie o początku świata oddziałują na naszą wyobraźnię. „Skąd się wzięliśmy?” to jedno z najbardziej głębokich, fundamentalnych pytań, jakie sobie zadajemy. (Inne to: „Jak należy żyć?” oraz „Dokąd zmierzamy?”, ale te zostawmy na inną okazję). Jestem przekonany, że częścią natury ludzkiej jest obserwowanie świata lub stawianie egzystencjalnych pytań i rozważanie: „Jak to możliwe?”. Oto znów wyruszam w podróż w czasie w poszukiwaniu początków. Jestem bardzo dumny z tej książki. Była to dla mnie wyprawa pełna odkryć i mam nadzieję, że okaże się nią również dla was. ” Graham Lawton, autor tekstu książki.

Pięknie wydana i zilustrowana naukowa książka, która zabierze Was w niezwykłą podróż po fascynującym świecie nauki, wynalazków, początków wszechświata. Między innymi znajdziecie tu informacje o tym, jak powstało superglue, Internet czy piwo. Co to jest mechanika kwantowa i jak to się stało, że obecnie używamy monet i banknotów do płacenia za rzeczy i usługi.

Kopalnia wiedzy i ciekawostek nie tylko dla młodszych odbiorców, ale przede wszystkim dla dorosłych. Myślę, że jest to jedna z tych książek, które warto mieć w swojej biblioteczce. Dzięki niej, można uzupełnić swoją wiedzę, bądź ją poszerzyć. To tak, jakby się miało podręczną encyklopedię, podaną w prosty i przystępny sposób.

Jako, że uwielbiam książki o tematyce naukowej, to polecam gorąco i tę pozycję. Ma nie tylko bardzo bogate wnętrze, ale i piękne wydanie.

A fakt, że wprowadzenie do niej napisał profesor Stephen Hawking, powinno być dodatkową zachętą.

Skąd się wzięliśmy? Jak to się wszystko zaczęło? To najbardziej fundamentalne pytania we wszechświecie.

Odpowie ci na nie ta zachwycająca wizualnie książka, wypełniona po brzegi przemawiającymi do wyobraźni i nierzadko dowcipnymi infografikami, ciekawostkami i faktami. Napisali ją i zilustrowali redaktorzy uznanego magazynu „NewScientist”, a wprowadzeniem opatrzył sam...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    655
  • Przeczytane
    185
  • Posiadam
    103
  • Teraz czytam
    21
  • 2019
    14
  • Chcę w prezencie
    11
  • Popularnonaukowe
    9
  • Do kupienia
    6
  • Literatura popularnonaukowa
    5
  • Ulubione
    4

Cytaty

Więcej
Graham Lawton Początki (prawie) wszystkiego Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne