Pasijans

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Pasijans
chorwacki
dinoczka

Poznati novinarski dvojac, Ivo Remetin - Lujo Katić, istražuje misteriozno ubojstvo novinara tračerskoga lista, čije tijelo pronalaze u podrumskom arhivu redakcije poznatih zagrebačkih dnevnih novina. Konce istrage čvrsto drži u rukama policijski inspektor Šoštar, koji u maniri detektiva američkoga akcijskog filma energično i s puno šarma rješava slučaj. Pasijans je zanimljiva i napeta priča u kojoj Pavličić enigmu znalački stavlja na zagrebačke ulice potkraj 90-ih, prepune kriminala, dilanja droge i poigravanja sa sudbinama siromašnih iobespravljenih.

źródło opisu: https://shop.skolskaknjiga.hr/pasijans.html

dinoczka | 2018-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2018

Wysoki poziom typowy dla kryminałów o Remetinie. Nie jestem znawczynią gatunku, więc trudno mi powiedzieć, czy przypadek był trudny do rozwiązania, ale książka trzyma w napięciu, nie ma przestojów i tylko ostatnie akapity wprowadzają lekkie zwątpienie, ale ja mam zawsze problem z końcówkami kryminałów z tego cyklu.
Na plus - nieco ponury nastrój, jaki towarzyszy głównemu bohaterowi powiesci.