Jak to powiedzieć?

Seria: Wielka księga wiedzy
Wydawnictwo: Zielona Sowa
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
trvskavkova

„Jak to powiedzieć?” to mnóstwo wyrazów. Wyrazów, których czasami nawet nie zapisujemy. Kiedy ostatnio udało Wam się zapisać na kartce dźwięk wydobywający się z płynącej motorówki? Zastanawialiście się jakiego koloru jest chleb? A ile znacie określeń miejsca w którycm jest bardzo zimno?
Z tą księgą poznasz wiele nietuzinkowych, niespotykanych, rzadkich i wyjątkowych słów.

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/wielka-ksiega-wiedzy-jak-to-powiedziec.html

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/wielka-ksiega-wiedzy-jak-to-powiedziec.html

książek: 2045
AnnaSikorska | 2018-08-02

Poznawanie świata wiąże się z ciągłym poszerzaniem zasobu osobistego słownika. „Wielka księga wiedzy. Jak to powiedzieć?” doskonale sprawdza się jako publikacja pozwalająca na poznanie nowych słów, utrwalenie znanych oraz wprowadzenie kolejnych na bazie już utrwalonych. W książce znajdziemy grupy słów o podobnych znaczeniach, dzięki czemu czytelnik będzie mógł w łatwy sposób zrozumieć znaczenie nowych. Poza wyrazami bliskoznacznymi mamy tu sporo przeciwieństw, wyrazów pozwalających nazwać określone czynności, a wszystkie zawarte w publikacji słowa pozwalają poprawić i urozmaicić komunikację przez doprecyzowanie tego, co chcemy przekazać rozmówcy. Całość podzielono na dwadzieścia tematycznych rozdziałów: Dom i rodzina, Podróżowanie, Kolory, kształty i wzory, Mierzenie i sprawdzanie, Twoje ciało, U lekarza, Opisywanie ludzi, Jak się masz, Zwierzęta, Jedzenie i picie, W mieście, Za miastem, Nad morzem, Drzewa i kwiaty, Pogoda, Gdzieś na Ziemi, Sport, Opowiadanie historii, Bohaterowie...

SheWolf | 2019-02-14
Ewulec | 2019-02-01