Kot Kocisław i jego ludzie

2018-07-06
2018-07-06
32 min.
dziecko kot kocisław

Okładka książki Nowa Seria Dobra Książeczka 0-3 miesięcy Karolina Cichoń-Wydrych, Agnieszka Starok
Nowa Seria Dob... Karolina Cichoń-Wyd...
Okładka książki Nowa Seria Dobra Książeczka 3-6 miesięcy Karolina Cichoń-Wydrych, Agnieszka Starok
Nowa Seria Dob... Karolina Cichoń-Wyd...
Okładka książki Nowa Seria Dobra Książeczka 6-12 miesięcy Agnieszka Filipowska, Agnieszka Starok
Nowa Seria Dob... Agnieszka Filipowsk...
Okładka książki Nowa Seria Dobra Książeczka 1-1,5 roku Agnieszka Filipowska, Agnieszka Starok
Nowa Seria Dob... Agnieszka Filipowsk...

Książeczka dla dzieci większego formatu prostokątnego. Twarda oprawa. Pisana prozą. Ilustrowana.

Treść poświęcona jest głowie rodziny , za jaką uważa się kot o imieniu Kocisław.
I to on opowiada co się dzieje u niego w domu, kto należy do rodziny - mama, tata i sześcioletnia Karolcia, o przeprowadzce z miasta na wieś i o świeżo zapoznanych sąsiadach. Przedstawia swoje przygody w nowym miejscu zamieszkania.
Najtrudniej chyba było zaadaptować się na wsi małej Karolci, gdyż wszystkie koleżanki zostawiła w mieście.
Kocisław chciał jej dopomóc, ale wyszło jak wyszło, niestety na minus.
Wkrótce jednak wszystko się odmieni i Karolcia zaprzyjaźni się z nową koleżanką.
A Kocisław będzie po swojemu dokazywał i robił im psikusy własnego pokroju.

Jeżeli Wasze dzieci chcą poznać kota Kocisława, Karolcię oraz przekomarzanki kota z dziewczynkami, zapraszam do lektury.

Książka niesie przesłanie, że nowe nie oznacza złe , tylko inne, że nie można się źle ustosunkowywać do nowo poznanych osób.

Ilustracje są dosyć dziwne, gdyż wszystko jest w postaci prostokątów, jak wymiar książki.
Szczególnie jeżeli dotyczy to poszczególnych członków rodziny i kota również.
Dzieciom się podobają, mnie nie za bardzo. Szczerze mówiąc, nie wiem co ilustratorka Karolina Cichoń-Wydrych miała na myśli, stosując tą formę.

Zabawna historia o rodzinie widziana oczami kota. Sposób w jaki napisana jest książka spodobał się moim dzieciom ale rozbawił również mnie podczas czytania.
Ilustrcje wyróżniają ją na tle innych książek.
Polecam

Ilustrcje wyróżniają ją na tle innych książek.
Polecam

Jest kot - jest okejka, tak funkcjonuje moje dziecko. Nawet to jednak nie wystarczyło, by pożądane było ponowne czytanie. Ilustracje ciekawe, choć mi się akurat nie podobają.

• Dla dzieci 3-5 lat
  • Dla szkrabów