Ja, Nina Szubur

Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
komiksy
Isil

Mity powstają dopóki istnieją ludzie, którzy chcą ich słuchać. Współcześni aojdzi nadal snują opowieści o początkach naszego świata a do ich grona w wielkim stylu dołączają Olga Tokarczuk i Daniel Chmielewski przypominając nam historię sumeryjskiej bogini uwięzionej w krainie zmarłych. Opowieść, którą czytelnicy i czytelniczki mogą znać z powieści Tokarczuk "Anna In w grobowcach świata"...

Opowieść, którą czytelnicy i czytelniczki mogą znać z powieści Tokarczuk "Anna In w grobowcach świata" zyskała nową wersję!

Niedaleka przyszłość. Nina Szubur rusza na ratunek swojej ukochanej, uwięzionej w podziemiach miasta Uruk, Inanny. W ciągu kilku dni świat, który znała Nina, okaże się misternie utkaną siecią kłamstw i zależności, a od jej działań zależeć będzie życie nie tylko Inanny, ale i wszystkich mieszkańców Uruk.

Daniel Chmielewski, autor m.in. "Zapętlenia" i "Podglądu" (do scenariusza Marcina Podolca) podjął się niezwykle ambitnego zadania. Podróż korytarzami, windami, przez komnaty i ogrody podziemnego świata to wielka opowieść o poszukiwaniu sensu istnienia, w której spotykają się światy rodem z wizji Ballarda i starożytnego mitu.

"Ja, Nina Szubur" jest dziełem zaskakującym odwagą wizji i wspaniałą opowieścią o nas samych.

źródło opisu: http://www.wydawnictwokomiksowe.pl/95-ja-nina-szubur

źródło okładki: http://www.wydawnictwokomiksowe.pl/95-ja-nina-szubur

Szejk | 2019-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2019

Wow, rewelacyjny komiks, jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy polski komiks jaki czytałem. Świetna fabuła, ciekawi bohaterowie, nieziemska wizja przyszłości i wizualna uczta. To trzeba przeczytać!

PijanaAbsyntem | 2019-04-22

Dno. Jak kolega żony już zwija żagle z wydawnictwem to raczej ten pan już nic nie wyda na szczęście.

Seticzek | 2019-03-20
Na półkach: Przeczytane, Sci-Fi, Komiks, 2019
Przeczytana: 20 marca 2019

Odnoszę wrażenie, że komiks przerósł literacki pierwowzór. W każdym razie poszedł całkiem inną drogą. Bardzo oryginalną.

zaganka84 | 2019-03-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 08 marca 2019

Pierwsze 35-40% bylo troche nudne, ale pozniej akcja sie rozwinela i zrobilo sie naprawde ciekawie. Niepokojaca, ale bardzo ciekawa wizja przyszlosci. Wydanie pierwsza klasa, rysunki swietne, historia bardzo dobra. Polecam.

MonimePL | 2018-11-13
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 13 listopada 2018

Apokaliptyczna wizja miasta-państwa niedalekiej przyszłości, jedynego ocalałego na całym globie. Uruk , trój-poziomowa forteca, która dzieli ludzi na lepszych i gorszych, na swoiste kasty. Samowystarczalna budowla ze słońcem, ogrodami, szklarniami na górze oraz podziemiami, brudem i śmiercią w podziemiach. Kierowana przez ojców – założycieli, bogów, nieśmiertelnych. To w tym mieście mieszka Anna, bogini, córka bogów-ojców, piękna, nieśmiertelna, żona i kochanka dla wielu. Kobieta pełna tajemnic. Pewnego dnia wraca spoza miasta do swojej przyjaciółki i kochanki, Niny Szubur, odmieniona. Ciągle gapi się w jakieś urządzenie do złudzenia przypominające skrzyżowanie smartfona z GPS-em, luneta i hologramem. Oznajmia, że ma zadanie udać się do miejsca, z którego się nie wraca: M3, podziemnej części miasta. Tam mieszka jej siostra bliźniaczka. Kiedy Anna In nie wraca, Nina postanawia rozpocząć poszukiwania przyjaciółki, ale drzwi M3 przed nią się nie otwierają. Postanawia poszukać pomocy...

Wkp | 2018-06-27
Przeczytana: 15 lipca 2018

ISZTAR W ŚWIECIE POSTAPO

Od kiedy tylko zobaczyłem zapowiedź tego komiksu, wiedziałem, że będę chciał go przeczytać. Nie zainteresowała mnie ani tematyka, bo nie przepadam za przenoszeniem mitów na komiksowy grunt (temat jest już bowiem tak ograny, że szkoda na niego słów), ani nazwisko Olgi Tokarczuk, mimo jej statusu, nie zrobiło na mnie wielkiego wrażenia, a i z twórczością Daniela Chmielewskiego nie miałem w życiu zbyt wiele do czynienia. Coś jednak było w tych przykładowych planszach, co przyciągało mnie do "Ja, Nina Szubur". Ten klimat i zapowiedź czegoś ambitnego. I chociaż nie do końca całość wyszła tak, jak bym tego oczekiwał, album okazał się naprawdę udanym dziełem, absolutnie wartym poznania.

Niedaleka przyszłość. Apokaliptyczne wojny strawiły świat, ostatnim przyczółkiem ludzkości jest miasto Uruk – trzypoziomowe, samowystarczalne, zbudowane na środku pustyni. To tu żyją niedobitki naszej rasy i sztucznie wyhodowane osobniki mające im służyć. Tu także mieszka Inanna,...