Julka

Wydawnictwo: Novae Res
Alexandra

Życie dziewiętnastoletniego Marcina przypomina dopracowany w każdym szczególe scenariusz filmowy. Chłopak wie, że po ukończeniu studiów medycznych czeka go świetlana przyszłość - praca w prestiżowej klinice u boku ojca i zapewniony dobrobyt. Nie wszystko jednak pójdzie zgodnie z planem, który przygotowali rodzice Marcina... Już wkrótce pilny student zamieni się w bezwzględnego gangstera handlującego narkotykami, a bezpieczny świat, w jakim się do tej pory obracał, przestanie mieć dla niego znaczenie.

CZY DWIE MŁODE KOBIETY, KTÓRE NAGLE POJAWIĄ SIĘ NA JEGO DRODZE, UŚWIADOMIĄ MU, JAK WIELE STRACIŁ? CZY ZBUNTOWANY CHŁOPAK BĘDZIE UMIAŁ PRZYZNAĆ SIĘ DO POPEŁNIONYCH BŁĘDÓW? I CZY DA SIĘ JE KIEDYKOLWIEK NAPRAWIĆ?

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: www.zaczytani.pl

Rege | 2019-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2019

Pomysł może i dobry, ale sposób opowiadania, język i powtórzenia działają tej historii na minus.

Paula | 2018-10-01
Przeczytana: 01 października 2018

Nie polecam, krótka, mało ciekawa - przeczytasz i zapomnisz :)

gosiag | 2018-08-09

Książka mi się bardzo podobała. Poleciłam znajomej, której córka miała problemy z narkotykami. Przeczytała, pomyślała i zmieniła sie.Ta książka ma wartość.

karolcia13 | 2018-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2018

Książka pt. "Julka" idealnie nawiązuje do coraz częstszego problemu - ambicji rodziców. Główny bohater mimo, iż jest pełnoletni, nie ma własnego zdania. Pragnie realizować marzenia, robić to, co chce. Niestety jego apodyktyczny ojciec uniemożliwia mu rozwój w tym kierunku. Autor ukazuje nam, do czego prowadzą chore ambicje oraz jak drastyczne mogą być późniejsze konsekwencje.

W powieści ukazany jest także problem narkotykowy panujący wśród młodzieży. Wiele nastolatków pragnie spróbować czegoś nowego. Niestety, wiele z nich nie bierze pod uwagę skutków, które potrafią być naprawdę okrutne.
"Julka" w ciekawy sposób nawiązuje do problemów, a także pokazuje "co się stanie, gdy...". Jest pouczająca, a za razem ciekawa. Lekturę czyta się w ekspresowym tempie. Podzielona jest na rozdziały, na wstępie każdego z nich znajduje się cytat.
Książka bardzo przypadła mi do gustu. Główni bohaterowie są jak prawdziwe osoby, a cała historia mogła wydarzyć się w rzeczywistości. Mimo licznych...

Alexandra | 2018-05-17

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Zabijamy się nawzajem małymi rzeczami, czynami nie do końca przemyślanymi, które tak naprawdę nigdy nie musiały się przydarzyć"

Marcin interesuję się wyczynową jazdą na rowerze i z tym chcę związać swoją przyszłość. Jednak ojciec wybrał za niego i chcę, by po ukończeniu medycyny, pracował razem z nim w klinice chirurgi plastycznej. Chłopak nie sprzeciwiał się woli ojca, dopóki ten nie zaprzepaścił jego marzeń. Od tej chwili Marcin postanawia zacząć życie na nowo, bez rodziny, ale za to z nowym celem. Z ułożonego i spokojnego młodego mężczyzny staję się silnym i bezlitosnym gangsterem.
Marcin znany jako Lukas staję się postrachem miasta i nic go teraz nie zatrzyma. Jednak gdy na swojej drodze spotyka Kasię, wszystko inne przestaje mieć znaczenie.

Czytając tę książkę, cały czas miałam wrażenie, że już znam tę historię. Później uzmysłowiłam sobie, że jest bardzo podobna do „Zakrętów losu” Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Może to zwykły przypadek, że obie powieści są łudząco do siebie...