Wyzwanie czytelnicze LC

Styl życia Zero Waste. Śmieć mniej, żyj lepiej.

Tłumaczenie: Maciej Lorenc
Wydawnictwo: Vivante
The zero-waste lifestyle: Live Well by Throwing Away Less
poradniki
Bezimienna

Oto prawdziwa biblia ekologicznego stylu życia! Czy masz czasami wrażenie, że wokół ciebie panuje wieczny bałagan i część przedmiotów, które cię otaczają, są zbędne? Czy znasz to poczucie winy, gdy po rodzinnym obiedzie zostaje mnóstwo resztek, które lądują w koszu? Styl życia Zero Waste to praktyczny poradnik, który podpowie, co zrobić, aby żyć oszczędniej, produkować mniej odpadów, nie...

Oto prawdziwa biblia ekologicznego stylu życia!

Styl życia Zero Waste to praktyczny poradnik, który podpowie, co zrobić, aby żyć oszczędniej, produkować mniej odpadów, nie tracąc na wygodzie i zyskując przy tym więcej czasu na cieszenie się życiem!

Amy Korst, która ekologiczny styl życia opanowała do perfekcji, radzi, jak ograniczyć produkcję śmieci w każdym pomieszczeniu w domu, pracy, samochodzie, a także w podróży.

Dzięki tej książce dowiesz się:

Jak krok po kroku wprowadzać zmiany w swoim otoczeniu, aby wyrobić w sobie nowe, zdrowsze nawyki.
Jak być świadomym konsumentem i na co zwracać uwagę w trakcie zakupów.
Jak zaprowadzić porządek w swoim domu.
W jaki sposób żyć ekologicznie, nie wydając fortuny, a wręcz oszczędzając pieniądze.

Poznaj sposoby na ponowne wykorzystanie odpadów i ograniczenie śmieci w swoim domu, dzięki którym będziesz żyć oszczędniej i zaczniesz skutecznie dbać o planetę!

__
Styl życia Zero Waste. Śmieć mniej, żyj lepiej to skarbnica wiedzy o tym, jak możesz pozytywnie wpłynąć na naszą planetę, jednocześnie zmniejszając ilość śmieci, które produkujesz. To ogromne szczęście, że powstała tak inteligentnie napisana i ważna książka. Korst pokazuje, jak możesz uczynić ogromną różnicę dla świata, zmieniając tylko kilka codziennych nawyków.

- Sophie Uliano, autorka Zielonej bogini

źródło opisu: http://illuminatio.pl/produkt/styl-zycia-zero-waste/

źródło okładki: http://illuminatio.pl/produkt/styl-zycia-zero-waste/

Tinkerbelle | 2018-03-26
Przeczytana: 26 marca 2018

Bardzo się cieszę, że nie była to moja pierwsza książka o zero waste. Ta jest ciekawa, ale skierowana głównie do amerykańskiego odbiorcy. O wiele bardziej polecam Zero Waste Katarzyny Wągrowskiej. Oprócz tego, że mówi o polskich realiach, ma też więcej "przepisów".

CzytelniczkA | 2018-03-19
Przeczytana: 19 marca 2018

Książka dała mi wiele do przemyślenia, wiele do zmian w życiu. Dowiedziałam się ciekawych informacji o wysypiskach śmieci czy np. kompostowniku. Momentami pisana z ogromną przesadą (w moim odczuciu), z pomysłami na które nie godzę się (np. proszenie nauczyciela by nie laminował prac mojego dziecka bo to nieekologiczne- tutaj myślę, że socjalizacja i dobre relacje, opinia matki zdroworozsądkowej są równie ważne co problem ekologii :))

Książkę jednak polecam, szczególnie tym, którzy mają tendencję do wyrzucania zbędnych rzeczy. Tak dla wyśrodkowania chociażby warto ją przeczytać. ;) Wrócę do niej na pewno.

podolen | 2018-03-12
Przeczytana: 12 marca 2018

Wydawało mi się że wiem i rozumiem że prąd nie powstaje w gniazdku, ścieki nie znikają w toalecie a śmieci w kontenerze to jednak takie książki zwracają uwagę na wiele bezmyślnych nawyków życia codziennego.Książka napisana na rynek amerykański, więc wiele przykładów dla nas zupełnie nietrafionych.Zwraca jednak uwagę na beztroskie traktowanie naszej planety. Książka nie moralizuje i nie poucza, podaje za to mnóstwo przykładów jak można zmienić postępowanie i nawyki aby produkować mniej odpadów które zalewają nas każdego dnia.

Agnieszka Kosowska | 2018-03-13
Na półkach: 2018, Przeczytane

Książka idealna dla osób, które będą zaskoczone faktem, że np. pierniki można samemu upiec i wcale nie trzeba ich kupować.
Z jednej strony morze banałów, z drugiej nieco trąci fanatyzmem jak chociażby przekonywanie lekarza do leczenia w duchu zero waste...

agasala | 2018-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2018

Jeśli wiesz, po co chcesz zmniejszyć ilość wytwarzanych odpadów, dzięki tej książce będziesz wiedział lub wiedziała - jak. Nie musisz nikomu niczego udowadniać, upychając swoje śmieci w słoiku i odmawiając sobie wszystkiego. Możesz zmienić kilka drobnych nawyków, bo w sumie liczy się każdy śmieć mniej. :) Ja po lekturze tej książki zrobiłam listę 17 rzeczy, które chcę zmienić dla środowiska w ciągu najbliższego roku. Może nieco inaczej patrzę na listę zakupów, ale w paranoje nie popadłam. Ta książka to zrównoważony głos w idei "zero waste bez spiny". :)

Y_Rika | 2018-03-10
Przeczytana: styczeń 2018

Niedostosowana do polskich warunków.

Jolinar_5 | 2019-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2019