Fistaszki zebrane 1985-1986

Okładka książki Fistaszki zebrane 1985-1986 Charles M. Schulz
Okładka książki Fistaszki zebrane 1985-1986
Charles M. Schulz Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Fistaszki zebrane (tom 18) komiksy
344 str. 5 godz. 44 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Fistaszki zebrane (tom 18)
Tytuł oryginału:
The Complete Peanuts 1985-1986
Wydawnictwo:
Nasza Księgarnia
Data wydania:
2018-05-16
Data 1. wyd. pol.:
2018-05-16
Liczba stron:
344
Czas czytania
5 godz. 44 min.
Język:
polski
ISBN:
9788310132260
Średnia ocen

8,6 8,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Śmierć Stalina Fabien Nury, Thierry Robin
Ocena 7,2
Śmierć Stalina Fabien Nury, Thierr...
Okładka książki Hotel Dziwny. Śpiew Skrzekowyjca Florian Ferrier, Katherine Ferrier
Ocena 7,0
Hotel Dziwny. ... Florian Ferrier, Ka...
Okładka książki Clifton. Wyd. zbiorcze Tom1 Bernard Dumont, Bob de Groot
Ocena 7,6
Clifton. Wyd. ... Bernard Dumont, Bob...

Oceny

Średnia ocen
8,6 / 10
23 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
32
17

Na półkach:

śmieszna.

śmieszna.

Pokaż mimo to

avatar
135
81

Na półkach: ,

"Fistaszki"... Po raz kolejny korzystam z okazji, jaką jest wyzwanie 52 książek, żeby opisać szerzej nie jeden tom, lecz całą serię, której jestem ogromnym fanem. Początkowo nic nie zapowiadało kolekcjonerstwa; pierwszy raz zetknąłem się z nimi jako dziecko, bodajże pod postacią pasków w gazecie albo komiksów wyszperanych w publicznej bibliotece, gdzieś na dolnej półce, pomiędzy Baranowskim a Kaczorem Donaldem. Późniejsze kontakty także bywały sporadyczne, aż w końcu zacząłem czytywać je w sieci, większymi partiami.

Dorosłem i doceniłem to, co kryło się poza fasadą krótkich puent (lub nawet ich braku, bo niektóre paski nie mają nawet słów!) i czterech ilustracji. Podobnie jak "Mały Książę" komiksy te są dziełem z podwójnym dnem, bo bawią dzieciaki, a dorosłych skłaniają do zastanowienia. Może nawet dla dziecka stanowią czasami zagadkowy nieco świat, gdy postacie używają znienacka trudnego języka, cytują Biblię na wyrywki lub - w przypadku Snoopy'ego, komiksowego odpowiednika Waltera Mitty'ego - wcielają się w role ze świata dorosłych. Bo sami dorośli w komiksach nigdy się nie pojawiają, chyba że jako wzmianka. Ich zachowanie niekiedy zaskakuje małych bohaterów, niekiedy zaś stanowi dla nich pomocną dłoń, a innym razem - wydaje się im dziecinne.

Głównie jednak "Fistaszki" (sam Schultz nie lubił tego określenia) zajmują się sobą. Każda z postaci ma swój własny ogląd świata i choć wydaje się, że głównym bohaterem jest Charlie Brown i jego pies Snoopy, wszyscy pozostali mają swój równy udział w opowieściach; dzięki temu każdy może wybrać, z kim chce się utożsamiać: z dąsającą się Lucy (to ja!),z psim mitomanem Snoopym (to także ja!),z twardo stąpającą po ziemi Marcie (to też ja!),z nieudacznikiem Charliem (znów ja!),czy z wieloma innymi spośród parady postaci - choćby z Pig Penem, pozostawiającym wszędzie za sobą tumany kurzu (a to już nie ja!).

Seria jest pięknie wydana, z dbałością o szczegóły i chyba ma wielu zwolenników, ponieważ poprzednie wydania osiągają czasami zawrotne ceny. Najlepiej czytać je w oryginale, jednak w świetnym tłumaczeniu Michała Rusinka "Fistaszki" nic a nic nie tracą ze swojego uroku.

"Fistaszki"... Po raz kolejny korzystam z okazji, jaką jest wyzwanie 52 książek, żeby opisać szerzej nie jeden tom, lecz całą serię, której jestem ogromnym fanem. Początkowo nic nie zapowiadało kolekcjonerstwa; pierwszy raz zetknąłem się z nimi jako dziecko, bodajże pod postacią pasków w gazecie albo komiksów wyszperanych w publicznej bibliotece, gdzieś na dolnej półce,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1862
376

Na półkach:

Maj to miesiąc bardzo wyczekiwany przez fanów "Fistaszków" w Polsce (właśnie w maju i w październiku ukazują się u nas nakładem Naszej Księgarni kolejne "Fistaszki zebrane"). Kolejny tom (na okładce Spike, brat Snoopy'ego) - już dostępny. Tym razem "Fistaszki" zamykają pierwszą połowę lat osiemdziesiątych nieskromnym stwierdzeniem Snoopy'ego, że bycie duszą towarzystwa jest wielką sztuką, a w drugą połowę lat osiemdziesiątych wchodzą nieco filozoficznym paskiem, w którym Charlie Brown przekona się, że ludzie, mimo towarzyszących im w tym kierunku chęci, tak naprawdę nie zmieniają się z upływem lat. A już na pewno nie zmieniają się "Fistaszki", trzymając bardzo wysoki poziom i wciągając od pierwszej do ostatniej strony umiejętną grą Schulza charakterystycznymi motywami, które czerpią z osobliwych bohaterów i panujących między nimi relacji. I jak zwykle powtarzam - jeśli nie czytaliście poprzednich tomów, nie martwcie się, możecie zacząć równie dobrze od tego. Zanurzenie się w uniwersum Schulza nie wymaga bowiem chronologicznej wędrówki - wystarczy dać szansę "Fistaszkom", by od razu zakochać się w tym słodko-gorzkim humorze i bohaterach, których słabości przynajmniej częściowo będą się jawić jako nam bliskie. I już na koniec - tradycyjnie wielkie brawa dla Michała Rusinka za znakomity przekład. Bez niego polska edycja nie byłaby tym, czym jest.

Maj to miesiąc bardzo wyczekiwany przez fanów "Fistaszków" w Polsce (właśnie w maju i w październiku ukazują się u nas nakładem Naszej Księgarni kolejne "Fistaszki zebrane"). Kolejny tom (na okładce Spike, brat Snoopy'ego) - już dostępny. Tym razem "Fistaszki" zamykają pierwszą połowę lat osiemdziesiątych nieskromnym stwierdzeniem Snoopy'ego, że bycie duszą towarzystwa jest...

więcej Pokaż mimo to

avatar
7944
6799

Na półkach: , ,

WIĘCEJ FISTASZKÓW

Niezaprzeczalnie kolekcja zbiorczych wydań pasków z serii "Fistaszki" to jedna z najlepszych tego typu publikacji dostępnych na naszym rynku. Zachwyca już sama edycja, bo każda część to solidnej grubości (ok 350 stron) tom zamknięty w twardej oprawie i uzupełniony o wstępy przygotowane przez różne osobistości głównie z komiksowych kręgów. Zachwyca też kompleksowość, bo mamy tu najbardziej kompletny zbiór komiksów codziennych (to w końcu już 18 tom, a będzie ich jeszcze siedem),jaki trafił na półki polskich sklepów. Ale przede wszystkim zachwyca jakość, bo dzieło życia Charlesa M. Schulza to jedno z absolutnych arcydzieł, aktualnych i równie świeżych teraz, co przed laty. Jeśli więc jeszcze go nie znacie, najwyższa pora to zmienić, bo każdy miłośnik komiksu zdecydowanie powinien mieć je w swojej kolekcji.

Co dzieje się w tym tomie? Jak to w przypadku pasków bywa, akcja jest ograniczona najczęściej do krótkich skeczy, a nawet jeśli historia jest bardziej rozbudowana, każda jej część i tak jest autonomicznym tworem. A jako że publikowany był w formie codziennej, treść obejmuje właściwie każdy dzień w roku. Bohaterowie grają w baseball, puszczają latawce, Snoopy jak zwykle pisze swoją twórczość, pomaga też w pisaniu walentynek, ale jego reinterpretacja klasyki nie każdemu przypada do gustu. Gdy nadchodzi Halloween dzieci biegają za cukierkami, ale czasem zdarza się zapomnieć tradycyjnej formułki proszenia o słodycze, w zimę, oczywiście, lepią bałwana, w międzyczasie wybierają się także na obóz – pytanie tylko czy dopisze pogoda. A gdzieś w tym wszystkim pojawiają się punki, kometa i wiele, wiele więcej!

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/05/fistaszki-zebrane-1985-1986-charles-m.html

WIĘCEJ FISTASZKÓW

Niezaprzeczalnie kolekcja zbiorczych wydań pasków z serii "Fistaszki" to jedna z najlepszych tego typu publikacji dostępnych na naszym rynku. Zachwyca już sama edycja, bo każda część to solidnej grubości (ok 350 stron) tom zamknięty w twardej oprawie i uzupełniony o wstępy przygotowane przez różne osobistości głównie z komiksowych kręgów. Zachwyca też...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    30
  • Chcę przeczytać
    21
  • Posiadam
    14
  • Komiksy
    7
  • Ulubione
    4
  • Teraz czytam
    2
  • 2018
    2
  • Komiks
    2
  • Komiksowo
    1
  • Przeczytane w 2022
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Fistaszki zebrane 1985-1986


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...

Przeczytaj także