Gdyby nasze ciało potrafiło mówić

Okładka książki Gdyby nasze ciało potrafiło mówić
James Hamblin Wydawnictwo: Marginesy nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
432 str. 7 godz. 12 min.
Kategoria:
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Tytuł oryginału:
If Our Bodies Could Talk
Wydawnictwo:
Marginesy
Data wydania:
2018-05-23
Data 1. wyd. pol.:
2018-05-23
Liczba stron:
432
Czas czytania
7 godz. 12 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365973252
Tłumacz:
Jacek Konieczny
Średnia ocen

                6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
330 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
260
159

Na półkach: ,

Wbrew obietnicom, ani to przewodnik, ani nawet dość dobre opracowanie o fizjologii. Kupiłam z nadzieją na pozycję napisaną przez profesjonalistę i początek rzeczywiście był obiecujący, ale im dalej tym bardziej rozczarowywały mnie pytania i odpowiedzi jakie wybrał, przypominające czytanie sekcji pytań z Brawo lub komentarze w Wykopie- czyli generalnie poziom na który nie poświęca się pieniędzy i czasu, w ilościach porównywalnych do tej książki. Reasumując: ma to małą wartość poznawczą, chyba że dla totalnych ignorantów z biologii, pod tym względem przypominając programy popularno-naukowe tv w stylu "Zagadki medyczne" i "Śmierć na tysiąc sposobów", w których grają na czas, manipulują napięciem widza i tłumaczą najprostsze rzeczy zamiast trudniejszych, jak to czym różni się RTG od MRI i jak ważne są badania profilaktyczne (których i tak nikt nie ma czasu i pieniędzy robić jeżeli wcześniej nic nie wskazuje że coś jest nie tak - mówię to jako medyk). Nudziło mnie, raczej nie polecam. Jak kogoś interesuje kwestia diet i trawienia, to sto razy bardziej polecam "Historia wewnętrzna" Enders http://lubimyczytac.pl/ksiazka/249120/historia-wewnetrzna-jelita-najbardzie...

Szczególnie drażniły mnie różne wynurzenia autora (zabawy bezproduktywnym obracaniem słowami dla efektu, a bez zasadniczego wkładu w treść), błędy merytoryczne (ale może tylko ktoś źle przetłumaczył znaczenie słowa napój izotoniczny), nawiązania do transseksualizmu i homoseksualizmu w każdym najmniej spodziewanym i związanym temacie (które nie będą trafiały do większości czytelników, bo po prostu nie stykamy się z tym tak często i blisko by najzwyczajniej być ciekawym niuansów takich zagadnień jak dostęp do leków hormonalnych i historia poradni specjalistycznych w stanach), oraz hipokryzja (byłam na obydwu wystawach anatomicznych i akurat Hagensa uważam za ekscentryka, bo jego eksponaty są głównie układane pod prowokacje pozą a nie wkład edukacyjny, jak właśnie w wystawie "Human Body Exhibition" z Chin aka "Bodies", gdzie autor nie będąc na wystawie ocenia ją tylko jako moralny dylemat zgody na pośmiertne użycie tkanki, w śmiesznie amerykańskim stylu sprowadzając te kwestie do tego, że zgoda pisemna i podział zysków czyni wszystko sprawiedliwym i słusznym, zamiast osądzać i rozliczać instytuty/ludzi gdy rzeczywiście nastąpi wykorzystanie/wykroczenie. No ale może tylko osobiście uważam ustawienie pośmiertne w pozycji seksualnej za bardziej niesmaczne i bezsensowne wykorzystanie tkanek ciała).

Wbrew obietnicom, ani to przewodnik, ani nawet dość dobre opracowanie o fizjologii. Kupiłam z nadzieją na pozycję napisaną przez profesjonalistę i początek rzeczywiście był obiecujący, ale im dalej tym bardziej rozczarowywały mnie pytania i odpowiedzi jakie wybrał, przypominające czytanie sekcji pytań z Brawo lub komentarze w Wykopie- czyli generalnie poziom na który nie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    751
  • Przeczytane
    405
  • Posiadam
    104
  • Teraz czytam
    34
  • 2018
    15
  • Chcę w prezencie
    11
  • 2019
    10
  • Popularnonaukowe
    10
  • Medycyna
    7
  • 2020
    7

Cytaty

Więcej
James Hamblin Gdyby nasze ciało potrafiło mówić Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także