Bernard i Bianka w krainie kangurów

Okładka książki Bernard i Bianka w krainie kangurów Małgorzata Strzałkowska
Okładka książki Bernard i Bianka w krainie kangurów
Małgorzata Strzałkowska Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Disney Złota Kolekcja Bajek (tom 82) literatura dziecięca
28 str. 28 min.
literatura dziecięca
Disney Złota Kolekcja Bajek (tom 82)
Hachette Polska
2018-03-21
2018-03-21
28 min.

Już prawie dochodzi do zaręczyn Bernarda i Bianki, ale te przerywa niespodziewana wiadomość o tajnej misji ratunkowej złotopiórej orlicy. Dwie myszki podejmują się tego niebezpiecznego i pełnego niespodzianek zadania. Pomocy im udzielają sympatyczni współbratymcy i albatros. Myszki mają za zadanie uwolnić matkę orlicę oraz uchronić jej dzieci, które jeszcze chowają się w jajkach. Oczywiście po stronie zła stoi człowiek zapatrzony w siebie i w swoje potrzeby, któremu zależy na własnej korzyści i ubiciu targu.

Absolutnie nie liczy się dla człowieka uszanowanie życia dla przedstawicieli naturalnego świata przyrody, którzy zmuszeni przez interwencje z zewnątrz muszą walczyć o swoje przetrwanie w niby ich środowisku, ale jednak zagarniętym i przetwarzanym przez człowieka. Zamiast działać z korzyścią na rzecz roślin i zwierząt, ludzie w swym zagubieniu i przewartościowaniu zapominają o pierwotnych założeniach mających na celu poprawę warunków życia, a doprowadzają do degradacji naturalnych ekosystemów.
Ogólnie, krótka, ale wciągająca i angażująca Czytelnika przygoda pełna emocji i zwrotów akcji.

Całkiem fajna historia.

• Biblioteczka
  • S. Disney Złota Kolekcja Bajek [Hachette]
  • Przeczytane w 2020 roku - cel 52 książki
  • Dobranoc córeczko

Dodaj cytat z książki Bernard i Bianka w krainie kangurów