Dyskusje o książce Kresowy kalejdoskop. Wędrówki przez Ziemie Wschodnie Drugiej Rzeczypospolitej 1918-1939

Temat dyskusji
Odpowiedzi
Ostatnia akywność
Literacki powrót do przeszłości. Cofnijmy się o 100 lat, czyli książki o XX-leciu międzywojennym
Moim zdaniem wiedza o dwudziestoleciu miedzywojennym jest bardzo pomocna, wręcz nieodzowna, w zrozumieniu naszej aktualnej sytuacji w Polsce. A ponieważ ten okres w szkole był zwykle traktowany po macoszemu (może oprócz literatury) to każda niemal lektura na ten temat wnosi w mój ogląd świata coś nowego. Polecam szczególnie  Gotowi na przemoc. Mord, antysemityzm i demokracja w międzywojennej Polsce
3 lata temu
3 lata temu
Czytelnicze podsumowanie 2019 roku
W 2019 roku przeczytałam 12o książek Najbardziej pochłonęła mnie twórczość:  Anna Todd  Mia Sheridan  Abbi Glines Najbardziej w pamięć zapadły mi:  Czereśnie zawsze muszą być dwie  Milion nowych chwil  Jeszcze się kiedyś spotkamy
4 lata temu
Jakimi książkami Polacy interesowali się przez cały ubiegły rok?
Nawet Fromm, nie wiem czy w "Zapomnianym języku" pisał jak ważne i terapeutyczne dla dzieci są baśnie i bajki. Z jednej strony wpływają na rozwój wyobraźni, a przy tym inteligencji, z drugiej w formie zabawy uczą postaw moralnych i etycznych i pokazują świat gdzie nie tylko istnieje dobro i miłość. Ciekawe on podkreślał rolę baśni, okrutnych, które straszą, ale są czytane...
5 lata temu
Stosiki, czyli co ostatnio kupiliśmy, dostaliśmy lub wypożyczyliśmy (Sierpień 2018)
Bardzo miło wspominam lekturę  Doktor Sen i jak sobie dawkowałam tę książkę żeby za szybko jej nie skończyć ;) muszę kiedyś wrócić do niej i do "Lśnienia" :)
5 lata temu